Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault megane/scenic II - Oszukiwanie wskaźnika paliwa

rafal2shae 20 Feb 2017 18:38 9594 14
    rafal2shae
    Level 11  
    Witam

Sprawa dotyczy Megane I Ph II 1999r i Scenic II 2005r oby dwa mają instalację gazową i w obu przypadkach wskaźnik paliwa oszukuję. W megane wskazówka dobrze pokazuje poziom paliwa ale np w połowie baku potrafi zapalić się rezerwa która np po następnym uruchomieniu zgaśnie. Jeśli chodzi o scenica to na wyświetlaczu np po zatankowaniu jest pół baku benzyny a za chwilę pokazuję zero kresek i po każdym uruchomieniu słychać pisk jakby był pusty bak i już się nie odwiesza czy jest na to jakiś sposób ponieważ gazownik powiedział, że nie.

Dziękuję
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pawulon5
    Level 11  
    W Megance u siebie problem rozwiązaniem tak
    Renault megane/scenic II - Oszukiwanie wskaźnika paliwa

Trzeba rozłączyć na chwilę ten pomarańczowy przewód znajdujący sie pod tylną kanapą przejechać kawałek i podłączyć go. Wtedy komputer dostaje błędu i aktualizuje wskaźnik i rezerwę na bieżąco.
    rafal2shae
    Level 11  
    I to pomoże na stałe czy na chwilę i trzeba bedzie to powtarzać ? A w scenicu ?
    pawulon5
    Level 11  
    Dopóki nie odłączysz akumulatora na dłuższy czas to będzie działać. W Scenicu nie mam pojęcia czy to też zadziała bo jest nowszej generacji.
    rafal2shae
    Level 11  
    Akumulatora raczej nie ruszam także jutro zobacze czy mam w megane ten kabelek. Może jeszcze ktoś poratuje ze scenicem.
    rafal2shae
    Level 11  
    Rozmawiałem z gazownikiem o tym tank foper mówił, że to i tak sytuacji w pełni nie rozwiąże ponieważ musze mieć conajmniej pół baku paliwa a i tak co jakiś czas się zawiesi wtedy postój i po chwili się zaaktualizuję przy zapaleniu.
    rafal2shae
    Level 11  
    Inny gazownik powiedział, że nie musi stać 8h ani być zatankowany powyżej połowy baku. Będzie się resetował po każdym uruchomieniu silnika mam wizytę w połowie miesiąca. Dziękuję
    pawel216
    Level 10  
    Jeśli jest powyżej połowy to wskaźnik często resetuj się sam po 2-3 uruchomieniu silnika.
    Jest taki gość jak MarekSpy z Katowic który zrobił swój emulator poziomu i działa bardzo dobrze.
    Choć do auta z tematu można zamontować spokojnie emulator z AC.
    rafal2shae
    Level 11  
    emulator założony działa nie musi być połowa baku paliwa resetuje się po każdym uruchomieniu silnika.
    Jankesiok
    Level 10  
    Witam. Jaki dokładnie emulator masz w scenic 2 ? Chodzi o dokładną firmę i rodzaj.
    Jankesiok
    Level 10  
    Czy ktoś potrafi podać dokładny rodzaj emulatora paliwa, który ma założony do scenica 2 i działa bez względu na poziom paliwa w baku. Są przytaczane różne modele, ale mi chodzi aby to było sprawdzone w praktyce. Nie chcę kupić coś co mi będzie leżało na półce.
    milejow
    Level 43  
    Szkoda pieniędzy na jakikolwiek emulator (chociaż kto bogatemu zabroni), co jakiś czas zrobić autotest wskaźników, po nim wskaźniki pokazują właściwy poziom paliwa w zbiorniku.