Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE2037KPL - pralka za długo pierze

krzysztof25109 20 Lut 2017 19:29 3366 15
  • #1 20 Lut 2017 19:29
    krzysztof25109
    Poziom 3  

Witam, mam problem po ustawieniu programu nawet najkrótszego prania pralka pierze bardzo długo np. czas prania 15 min. Gdy się kończy czas pokazuje 001 min i zaczyna od nowa ten sam program i tak parę razy a gdy czas prania wynosi ok. 1,5h to pierze dobre 3 h więc jakaś masakra. Nie wiem gdzie szukać problemu może ktoś pomoże?

0 15
  • #2 20 Lut 2017 19:39
    h jaworski
    Specjalista AGD

Zacznij od sprawdzenia czy grzeje wodę.

2
  • #3 20 Lut 2017 19:42
    krzysztof25109
    Poziom 3  

Woda jest ciepła podczas prania i ja odpompowuje pompa martwię się że to może być problem z elektroniką

1
  • #4 20 Lut 2017 19:47
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Sprawdź czujnik temperatury w grzałce. Warto sprawdzić jego rezystancje i czy spada po podgrzaniu czujnika.

0
  • #5 20 Lut 2017 19:49
    krzysztof25109
    Poziom 3  

Ok sprawdzę

0
  • #6 13 Lip 2017 19:46
    marioking
    Poziom 9  

Mam podobną sytuacje z moim Boschem WLX24362pl, właśnie w programie 30 minut prała 1h40. Wodę spuszcza ciepłą. Skończyła z błędem F:18, wody nie widziałem w bębnie, ale nie dała się otworzyć. Program odpompowanie(1minuta) zajął 50 minut! I tak wszystko było mokre. W praniu są momenty kiedy pierze i odgłosy są ok, a są kiedy nic się nie dzieje i buczy, wydaje mi się że wirowania brakuje. Sprzęt ma nieco ponad 4 lata i po Boschu spodziewałbym się nieco dłuższej pracy.

To na czym stanęło trochę mnie przerasta, z tym sprawdzeniem temperatury czujnika w grzałce, implikuje się to też do mojej sytuacji? Czy w oparciu o te dodatkowe informacje macie inną sugestie?

Byłbym zobowiązany za pomoc, bo kurcze krucho trochę z kasą i jak się zacznę bawić w płatne diagnozy i naprawa będzie drogą to może lepiej byłoby zawczasu spisać na straty i wziąć nową na raty....

1
  • #7 14 Lip 2017 09:05
    h jaworski
    Specjalista AGD

Pralka nie może odpompowywać wody 50 minut , tylko góra 2 -3 minuty trzeba sprawdzić cały układ odprowadzania wody od zbiornika do rury kanalizacyjnej jak tam jest podłączony odpływ wody.

0
  • #8 14 Lip 2017 09:33
    marioking
    Poziom 9  

Program tyle trwał, dopóki pralka nie stwierdziła że już koniec. Jakby co, już sprawdziłem i wąż i pompę, wszędzie czysto. Poza tym jak nalewa wody do bębna to w trakcie prania widać że jest odpompowane, tylko co zostaje w nasiąkniętych lachach.

Więc bardziej, że system nie zapewnia właściwego doprowadzenia wody by mogła zostać odpompowana. Więc ja już nie wiem, czy to elektronika leży, że tak długo trwa, czy mechanika coś nie działa z tym wirowaniem, jestem w kropce, załamka, pranie stoi... Niby jak widzę mechanicznie, wszędzie ładnie prosto można powymieniać części, tylko żeby wiedzieć co.... bo jak programator, to już jednak chyba zbyt kosztowny deal. :(

0
  • #9 14 Lip 2017 09:47
    h jaworski
    Specjalista AGD

Program tyle mógł trwać bo programator cały czas widzi wodę w pralce . Napełnij pralkę wodą włóż odpływ wody do wanny czy wiadra i sprawdź czy woda wylatuje całą szerokością węża , jak nie leci tak to szukaj przyczyny np, skarpetka w wężu między bębnem a pompą .

0
  • #10 14 Lip 2017 09:55
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Kolega h.jaworski napisał Tobie, że należy sprawdzić cały układ odprowadzania wody.
    Wąż łączący zbiornik z pompą również.
    Ja podejrzewam, że silnik pompy spustowej nie pracuje prawidłowo.
    Zdemontuj go od pompy i podłącz bezpośrednio pod 230V i zrób kilka prób, jeśli nie będzie się uruchamiał za każdym razem to zakończył żywot i wymaga wymiany.

1
  • #11 17 Lip 2017 07:32
    marioking
    Poziom 9  

Nie powiem, nadłubałem się z rozbieraniem pralki by sprawdzić ten głupi wąż do pompy(czysty) i stwierdziłem że nie chce tego powtarzać skoro zamiennik pompy okazał się nawet niedrogi, to od razu machnąłem nowa pompę odpływową... teraz żałuje bo jak problem był tak dalej jest. Co wy na to?

Teraz żałuje że nie skorzystałem z rady sprawdzenia pompy i poszedłem na skróty, ale o ile rozebranie pralki ok, no problem, wymienię jakiejś części również, to już jakieś mierzenie napięcia, spinanie na krótko to już tak niepewnie się czuje....

0
  • #12 17 Lip 2017 10:27
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Który wąż czyściłeś?
    Ten którym pralka odprowadza wodę do kanalizacji?
    Czy ten który łączy zbiornik z pompą?
    Wyczyść również układ hydrostatu czyli wężyk i kubek hydrostatu, który jest właśnie połączony z wężem zbiornik-pompa.

0
  • #13 01 Wrz 2018 14:02
    Maciek61
    Poziom 12  

ja chyba mam to samo, właśnie uruchomiliśmy nową pralkę Bosh WAB2426PPL i pranie na 40 stopni kotłowała przez półtorej godziny, żona mówi że na poprzedniej pralce (Bosh WAA2026SBY) trwało to 40 minut, ponadto pierwsze próbne pranie kilku ręczników na 90 stopni trwało 2,5 godziny to jakieś przegięcie, niestety z powodu weekendu nie dodzwonię się do żadnego serwisu ale w poniedziałek się zapytam bo chyba o 10 lat nowsza pralka powinna prać jak nie szybciej to przynajmniej tak samo szybko jak stary model a defekt jakiegoś elementu w nowym urządzeniu jest raczej mało prawdopodobny

0
  • #14 01 Wrz 2018 16:37
    Piotr2608

Poziom 38  

Zacznijmy od początku czyli z jakim ładunkiem wsadu (kg) i na jakim programie pierzecie?
    Po drugie jaki jest stan odpływu wody? Układ może być drożny sam odpływ w ścianie niekoniecznie. Pranie w kapsułkach czy proszku?
    Z autopsji - program 30 minut dwa koce w środku i problem bo pralka popsuta.
    8kg pralka na krótkim programie ma wsad max. do 3 kg. Na dwa koce pralka pobierze 2-3 razy więcej wody niż normalnie co wyjdzie na etapie wstępnego odwirowania między cyklami.
    Cykl prania według załadunku, większego na danym programie niż zaleca producent, może znacząco wydłużyć czas prania (instrukcji obsługi)

1
  • #15 15 Wrz 2018 21:29
    Maciek61
    Poziom 12  

Na infolinii Bosch powiedzieli mi, że z pralką wszystko w porządku i tak długie czasy najprostszego prania są jak najbardziej poprawne. Zatem cóż cena nowoczesności, a jak się przesiadłem z Windows XP na Windows 7 to też najprostsze czynności wykonywał dłużej niż Win XP, do bani z takim postępem.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0
  • #16 15 Wrz 2018 21:54
    Piotr2608

Poziom 38  

Maciek61 napisał:
    do bani z takim postępem
    Patrz tutaj:
    Piotr2608 napisał:
    Cykl prania według załadunku, większego na danym programie niż zaleca producent, może znacząco wydłużyć czas prania (instrukcji obsługi)
    Więc Bosch potwierdza to co napisałem.

0