Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kangoo 4x4 benzyna + gaz , 1.6 , 16 V, rocznik 2004 - nie odpala

Prądzik 20 Feb 2017 20:04 1464 2
    Prądzik
    Level 2  
    Renault Kangoo 4x4 benzyna + gaz , 1.6 , 16 V, rocznik 2004. Samochód kupiłem jako używany w 2010r. Od momentu zakupu, co kilka miesięcy pojawia się problem, że nie chce on odpalić .. nie wiadomo z jakiego powodu, po kilku dniach problem mija ni z tąd ni z owąd. Auto było już u kilku mechaników, a także w stacji obsługi Renault i nikt nie jest w stanie pomóc mi z tym problemem. Jeden z mechaników wymienił jakiś przekaźnik od rozruchu ale to nic nie dało, inny doradził wymianę pompki paliwowej, jeszcze inny ( ze stacji Renault) powiedział że od komputera w samochodzie odchodzi ok. 100 przewodów i że nie jest w stanie znaleźc usterki ...
    Nieraz pomaga to, że wyciągnę kluczyk ze stacyjki i włożę go odwrotnie, i tak się zastanawiam , ze może problem jest ze stacyjka? Być może ktoś miał podobny problem i wie jak to naprawić, albo może ma jakiś pomysł, co ewentualnie może być przyczyna tego ze samochód nie odpala. Bardzo proszę o jaka kolwiek pomoc, samochod jest jeszcze w naprawde dobrym stanie i nie chcialbym sie z nim rozstawac.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    karol20003

Level 9  
    Ale rozrusznik kręci? Jeśli nie, to najprawdopodobniej sama stacyjka, lub rzadziej immo
    Jeśli rozrusznik kręci, ale nie odpala spróbuj odpalić awaryjnie na gazie - jeśli odpali to wiesz że masz problem z zasilaniem benzyny - prawdopodobnie pompa nie wyrabia, albo sam przekaźnik pompy nie styka.
    Jeżeli nie da się odpalić na gazie sprawdź czy jest iskra - jeśli nie to pewnie walnięty jest czujnik wału albo immo - jedno i drugie jednak powinno wyświetlić się po podłączeniu do obd jakiegokolwiek diagnoskopu.
    Widziałem też przypadki że iskra była, paliwo było a mimo tego nie odpalał, i winna była cewka
    invector
    Level 18  
    Jak zachowuje się dioda od immo w liczniku kiedy nie chce odpalić?
    Jeśli mruga szybko to problem z kluczykiem. W tym modelu to częsta usterka.