Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Golf 4 - centralny zamek

20 Lut 2017 20:22 501 9
  • Poziom 2  
    Problem w tym, iż lewe tylne drzwi zamknęły się i nie chcą się otworzyć, nawet gdy pociągnę za klamkę wewnętrzną. Wszystkie pozostałe zamykają się i otwierają. Kiedyś nie działały, później jakiś czas działały a teraz już wcale ich nie otwiera.
  • Poziom 5  
    może myszy przegryzły kabelek od centralnego zamka właśnie prowadzący do tych dzwi
  • Poziom 2  
    Ja tam zaglądałem rozbierałem tapicerkę no ale tam nic nie widać , dodałem post bo myślałem żę
    może ktoś miał podobny problem :(
  • Poziom 35  
    Jeśli miałeś zdemontowaną tapicerkę, to trzeba było jakimś sposobem odblokować zamek. Poświeć latarką i naciśnij właściwe cięgło. Wnioskuję, że od zewnątrz też nie możesz otworzyć drzwi, co potwierdza uszkodzenie zamka. Niemożność otwarcia drzwi tylko od wewnątrz może być powodem zablokowania zamka tzw. blokadą rodzicielską (przesunięty "języczek" blokady), ale z zewnątrz powinno się je wówczas otworzyć.
    Ustal jakie zostały odnotowane błędy, sprawdź okablowanie w przelotce drzwi lub zamek do wymiany.
  • Poziom 41  
    Staszek49 napisał:
    Jeśli miałeś zdemontowaną tapicerkę, to trzeba było jakimś sposobem odblokować zamek. Poświeć latarką i naciśnij właściwe cięgło. Wnioskuję, że od zewnątrz też nie możesz otworzyć drzwi, co potwierdza uszkodzenie zamka. Niemożność otwarcia drzwi tylko od wewnątrz może być powodem zablokowania zamka tzw. blokadą rodzicielską (przesunięty "języczek" blokady), ale z zewnątrz powinno się je wówczas otworzyć.
    Ustal jakie zostały odnotowane błędy, sprawdź okablowanie w przelotce drzwi lub zamek do wymiany.

Znasz budowę tego zamka?
    To nie blokada rodzicielska i po zdjęciu tapicerki zamka nie zobaczysz.
  • Poziom 35  
    Kol. Ireneo - nie pisałem, iż przyczyną jest blokada rodzicielska, tylko że może być, ale wówczas drzwi można otwierać z zewnątrz. Kolega Miciu podaje, że nie mógł otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz, a więc blokada rodzicielska nie wchodzi w rachubę i to miałem na myśli.
    A jeśli chodzi o Golfa IV, to podaję do Twojej wiadomości: jeżdżę takim od 6 lat i nie raz musiałem radzić sobie z zamkami, m.in z uwagi, iż niedługo będzie on już "pełnoletni".
  • Poziom 41  
    Więc skoro to nie rodzicielska to po co o tym pisać?Tak samo poświeć latarką naciśnij cięgno.Przecież zamek jest zablokowany i sobie może ciskac ile wlezie a nic to nie da.
  • Poziom 2  
    No dokładnie mogę sobie ciągnąć ile wlezie. To jak obstawiacie koledzy ? Czy to trzeba bedzie wymienić zamek ? Na alegro koszt to jakies 80 zł ..
  • Poziom 41  
    Daj na silnik na krótko dobre zewnętrzne zasilanie kilka razy pod rząd,sekwencja impulsów na otwórz oczywiście,czasem pomaga.Dodatkowo od zewnątrz można dać mu kilka razy ręką w okolice zamka aby zrobić jakieś drgania.Czasem też to pomaga.Oczywiście oba te przykłady pod warunkiem że auto steruje siłownikem.Ale jak to jest sterowane to już poszukaj w sieci jeżeli nie wiesz.
  • Poziom 43  
    Staszek naciśnij cięgno u siebie bo kolega ma tam blachę pod tapicerką i bez zdjecia tej blachy a co sie z tym wiąże szyby ZAPOMNIJ. Trzyma na podwojnym ryglu.Można jak kolega radzi mocno płaską dlonia walnąć w poszycie to często pomaga otworzyc. Potem procedura j.w. i nowy zamek