Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes AXOR 1840 - Brak Światła STOP

20 Feb 2017 20:25 1824 3
  • Level 19  
    Witam szanownych forumowiczów. Zgłaszam się z prośbą o pomoc w dość specyficznej usterce w Axorku. Mianowicie kierowca zgubił lampę, więc zamontowałem nową sprawdzam światła brak stopu. Sprawdzam bezpiecznik cały, przekaźnik również sprawny, czujnik nad pedałem sprawny z tego co widziałem to on po wciśnięciu hamulca rozłącza obwód. Udało mi się ustalić że dochodzą tam przewody pin 11 oraz 13 z kostki X1 Fra (jeśli źle mówię proszę mnie poprawić). Jeśli mostkuję na przekaźniku stop się swieci więc problem jest na drodze FR-> czujnik->FR lub FR->tablica przekaźników. Tylko nie wiem który przewód z FR podaje plusa na przekaźnik. I może mi ktoś opisać dokładną zasadę jak to działa. Diagnostyką z palca również udało się załączyć przekaźnik i światła stop. Ponadto okazało się że są błędy w układzie FR: Wyjście hamulca silnika zwarcie zaworu do masy, grupa włączników 1/4 zwarcie do masy, włącznik hamulca ciągnika / Ciągłe Hamowanie uszkodzony, Układ EBS: problemy z komunikacją do FR, zwarcie do masy na zaworze hamulcowym. Mam nadzieje że te błędy nie mają wpływu na brak światła stopu bo chciałem zająć się nimi później. Proszę o wszelkie wskazówki.
  • Level 24  
    podaj numery błedów a nie ich opis z FR, GM, BS
  • Level 19  
    Błędy FR:
    E03 A2522
    E04 A2023
    Błedy BS:
    E01 A13604
    E02 A00168
    Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony włącznik hamulca silnikowego po prawej stronie kierownicy. Bo ustawieniu w pozycji hamowania silnikiem działa STOP.
  • Level 19  
    Problem rozwiązany. Brak światła stop był spowodowany uszkodzeniem manetki tempomatu, (wewnętrzne zwarcie do masy), oraz uszkodzeniem elektrozaworu sterującego hamulcem silnikowym. Obie usterki powodowały ograniczenie funkcji FR i zamknięcie wyjścia plusa do przekaźnika świateł STOPu.