Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes AXOR 1840 - Brak Światła STOP

20 Lut 2017 20:25 1194 3
  • Poziom 18  
    Witam szanownych forumowiczów. Zgłaszam się z prośbą o pomoc w dość specyficznej usterce w Axorku. Mianowicie kierowca zgubił lampę, więc zamontowałem nową sprawdzam światła brak stopu. Sprawdzam bezpiecznik cały, przekaźnik również sprawny, czujnik nad pedałem sprawny z tego co widziałem to on po wciśnięciu hamulca rozłącza obwód. Udało mi się ustalić że dochodzą tam przewody pin 11 oraz 13 z kostki X1 Fra (jeśli źle mówię proszę mnie poprawić). Jeśli mostkuję na przekaźniku stop się swieci więc problem jest na drodze FR-> czujnik->FR lub FR->tablica przekaźników. Tylko nie wiem który przewód z FR podaje plusa na przekaźnik. I może mi ktoś opisać dokładną zasadę jak to działa. Diagnostyką z palca również udało się załączyć przekaźnik i światła stop. Ponadto okazało się że są błędy w układzie FR: Wyjście hamulca silnika zwarcie zaworu do masy, grupa włączników 1/4 zwarcie do masy, włącznik hamulca ciągnika / Ciągłe Hamowanie uszkodzony, Układ EBS: problemy z komunikacją do FR, zwarcie do masy na zaworze hamulcowym. Mam nadzieje że te błędy nie mają wpływu na brak światła stopu bo chciałem zająć się nimi później. Proszę o wszelkie wskazówki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    podaj numery błedów a nie ich opis z FR, GM, BS
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Błędy FR:
    E03 A2522
    E04 A2023
    Błedy BS:
    E01 A13604
    E02 A00168
    Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony włącznik hamulca silnikowego po prawej stronie kierownicy. Bo ustawieniu w pozycji hamowania silnikiem działa STOP.
  • Poziom 18  
    Problem rozwiązany. Brak światła stop był spowodowany uszkodzeniem manetki tempomatu, (wewnętrzne zwarcie do masy), oraz uszkodzeniem elektrozaworu sterującego hamulcem silnikowym. Obie usterki powodowały ograniczenie funkcji FR i zamknięcie wyjścia plusa do przekaźnika świateł STOPu.