Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes AXOR 1840 - Brak Światła STOP

Dagomir 20 Feb 2017 20:25 2304 3
 • #1
  Dagomir
  Level 20  
  Witam szanownych forumowiczów. Zgłaszam się z prośbą o pomoc w dość specyficznej usterce w Axorku. Mianowicie kierowca zgubił lampę, więc zamontowałem nową sprawdzam światła brak stopu. Sprawdzam bezpiecznik cały, przekaźnik również sprawny, czujnik nad pedałem sprawny z tego co widziałem to on po wciśnięciu hamulca rozłącza obwód. Udało mi się ustalić że dochodzą tam przewody pin 11 oraz 13 z kostki X1 Fra (jeśli źle mówię proszę mnie poprawić). Jeśli mostkuję na przekaźniku stop się swieci więc problem jest na drodze FR-> czujnik->FR lub FR->tablica przekaźników. Tylko nie wiem który przewód z FR podaje plusa na przekaźnik. I może mi ktoś opisać dokładną zasadę jak to działa. Diagnostyką z palca również udało się załączyć przekaźnik i światła stop. Ponadto okazało się że są błędy w układzie FR: Wyjście hamulca silnika zwarcie zaworu do masy, grupa włączników 1/4 zwarcie do masy, włącznik hamulca ciągnika / Ciągłe Hamowanie uszkodzony, Układ EBS: problemy z komunikacją do FR, zwarcie do masy na zaworze hamulcowym. Mam nadzieje że te błędy nie mają wpływu na brak światła stopu bo chciałem zająć się nimi później. Proszę o wszelkie wskazówki.
 • #2
  hubert04
  Level 24  
  podaj numery błedów a nie ich opis z FR, GM, BS
 • #3
  Dagomir
  Level 20  
  Błędy FR:
  E03 A2522
  E04 A2023
  Błedy BS:
  E01 A13604
  E02 A00168
  Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony włącznik hamulca silnikowego po prawej stronie kierownicy. Bo ustawieniu w pozycji hamowania silnikiem działa STOP.
 • #4
  Dagomir
  Level 20  
  Problem rozwiązany. Brak światła stop był spowodowany uszkodzeniem manetki tempomatu, (wewnętrzne zwarcie do masy), oraz uszkodzeniem elektrozaworu sterującego hamulcem silnikowym. Obie usterki powodowały ograniczenie funkcji FR i zamknięcie wyjścia plusa do przekaźnika świateł STOPu.