Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie danych z dysku zewnętrznego

20 Lut 2017 20:53 3657 26
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich

Pierwszy raz potrzebuje pomocy na forum dotyczącym sprzętu komputerowego, więc proszę o wyrozumiałość. Opiszę, krótko i mam nadzieję, że znajdzie się dobry człowiek chętny do pomocy :-). Kilka dni temu musiałem zrobić dysk bootujący windows 10 (wskazówka, którą otrzymałem od technika na maila)

mail od niego !!!! - pod nim mój dalszy skromny opis :-)
    """""" Witamy serdecznie,
    W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej, przesyłam instrukcję utworzenia botowalnego pendriva lub botowalnej płyty za pomocą narzędzia Media Creation Tools.
    Należy wejść na stronę Microsoftu:
    microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
    Przycisnąć niebieski przycisk "Pobierz narzędzie"
    Zostanie pobrane narzędzie Media Creation Tools
    Następie należy uruchomić pobrany program i umieścić w urządzeniu pendriva o minimalnej pojemności 4 gb GB lub płytę dvd o minimalnej pojemności 4.2 Gb GB.
    Obraz systemowy zostanie pobrany z serwera Microsoftu i zapisany na nośniku
    Za pomocą tego nośnika można dokonać botowania systemu operacyjnego, a następnie instalacji systemu
    W razie jakichkolwiek pytań pozostaje do dyspozycji """"""

Więc przystąpiłem do zadania! Wziąłem dysk zewnętrzny 1TB podzielony na 3 partycję (wybrałem podczas instalacji jedną z nich) i co ? wielki K....... , po instalacji ponownie podłączyłem dysk i pojemność to 32GB i jest tylko jedna partycja !!!!! Dysk to kilkunastoletni zbiór: magazynowania muzyki , filmów , dokumentów z 5 lat prowadzenia firmy i cała historia od poznania się zdjęć z żoną :-) Ktoś ma jakiś pomysł na naprawę ? Wielkie dzięki.

Wojtek -
  • Admin grupy komputery
    Odłącz dysk i nie rób na nim zbędnych operacji.
    Czy masz możliwość podłączyć ten dysk do innego, sprawnego komputera?
  • Poziom 17  
    A co widać w zarządzaniu dyskami? Ikona mój komputer ->PPM->zarządzaj i zarządzanie dyskami. Może brakujące partycje są, tylko nie mają przydzielonych liter i dlatego ich nie widać.
  • Poziom 26  
    Wszystko zależy co ten program zrobił.
    Jeśli pokasował tablice partycji wraz z tablicą alokacji plików to na ogół pozostaje żmudne odzyskiwanie zdjęć /plików różnymi programami do odtwarzania ale nigdy nie uda się odtworzyć pełnych danych w 100% (przynajmniej tymi ogólno dostępnymi tanimi softami).
    Oczywiście dopóki dane nie zostaną w 100% zatarte one tam są ... i sa metody na odzyskanie większości danych ale to po prostu kosztuje. I o ile np Policję czy firmy stać na taką zabawę zwykłego kowalskiego w większości nie.
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    Odłącz dysk i nie rób na nim zbędnych operacji.
    Czy masz możliwość podłączyć ten dysk do innego, sprawnego komputera?

Zrobiłem tak jak napisałeś zaraz po ...
    Na innym urządzeniu jest dokładnie to samo - zamieściłem zdjęcie

Dodano po 2 [minuty]:

RADU23 napisał:
    Zamieść screena z DMDE z układem partycji (aktualne partycjonowanie) =>
    http://dmde.com/download.html

Zamieszczam zdjęcie z tego co widzę w mój komputer i po wejściu na dysk
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Poprosiłem o co innego. Screen z Mój komputer jest bezużyteczny.
    RADU23 napisał:
    Zamieść screena z DMDE z układem partycji (aktualne partycjonowanie)
  • Poziom 4  
    antares napisał:
    A co widać w zarządzaniu dyskami? Ikona mój komputer ->PPM->zarządzaj i zarządzanie dyskami. Może brakujące partycje są, tylko nie mają przydzielonych liter i dlatego ich nie widać.

Po wyszukaniu opcji zarządzania dyskami - wyskoczyło to :-( , fuck !!! Mam nadzieje, że nie oznacza to, że podłączony do kompa dysk zewnętrzny posiada 931gb GB wolnej przestrzeni ? Na dysku miałem ponad 800gb GB zajętego miejsca.

Dodano po 6 [minuty]:

RADU23 napisał:
    RADU23 napisał:

Sorki - Coś takiego ?
  • Poziom 28  
    Kolega przejdzie do wiersza poleceń i wpisze komendę diskpart. Po uruchomieniu konsoli diskpart wpisze kolega w niej list volume i wrzuci tutaj wynik.

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 4  
    Dodano po 2 [minuty]:
    bzyniu28 napisał:
    Kolega przejdzie do wiersza poleceń i wpisze komendę diskpart. Po uruchomieniu konsoli diskpart wpisze kolega w niej list volume i wrzuci tutaj wynik.

Dodano po 3 [minuty]:

DO RADU23
    Po wejściu na priv lub inne w środku niepodświetlona zawartość jest :-) !!!! brakuje partycji na której zrobiłem botowanie sydku "firmowa"

Dodano po 14 [minuty]:

remoinvest napisał:
    antares napisał:

Po wyszukaniu opcji zarządzania dyskami - wyskoczyło to :-( ,!!! Mam nadzieje, że nie oznacza to, że podłączony do kompa dysk zewnętrzny posiada 931GB wolnej przestrzeni ? Na dysku miałem ponad 800 GB zajętego miejsca.

Dodano po 6 [minuty]:
    RADU23 napisał:
    RADU23 napisał:

Sorki - Coś takiego ?

• Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Panowie nie róbcie zamieszania, bo autor straci orientację i dane z dysku.

Do autora - proszę na chwilę obecną używać dysku tylko w programie DMDE.
    Widoczne są 2 partycje, brakuje jednej tak?
    Proszę więc w DMDE wybrać dysk i kliknąć [szukaj NTFS] Po przeskanowaniu dysku proszę dać ponownie screen z układem znalezionych partycji.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    DriverMSG napisał:

Proszę więc w DMDE wybrać dysk i kliknąć [szukaj NTFS] Po przeskanowaniu dysku proszę dać ponownie screen z układem znalezionych partycji.

Ta pierwsza na 99% będzie tylko jako pliki znalezione po sygnaturze, bo autor na własne życzenie nadpisał sobie pierwsze 67 110 911 sektorów, a więc prawdopodobnie całe MFT pierwszej partycji, pozostałe zostały bo zaczynają się dalej, widoczna była tylko jedna partycja, bo stara tablica została nadpisana, dwie partycję są w pełni sprawne można je wstawić spokojnie w DMDE i będą odzyskane.
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    Panowie nie róbcie zamieszania, bo autor straci orientację i dane z dysku.

Do autora - proszę na chwilę obecną używać dysku tylko w programie DMDE.

Zamieszanie nie jest wskazane to fakt :-) , natomiast odnośnie wszystkich osób, które zechciały pomóc "WIELKIE DZIĘKI"

DriverMSG - trzymam się twoich wskazówek - na dysku na szczęście nie muszę pracować i z tego co piszesz jest małe światło na odzyskanie danych. Kiedy wszedłem w obie partycje które są widoczne - foldery z danymi i pliki widnieją :-) , nie próbowałem ich kopiować ani przenosić. Brakuje natomiast partycji pierwszej o nazwie FIRMOWA na której były dane firmy.
    Skan obecnie trwa 20 % i czas 2h czy o to chodziło ?
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    remoinvest napisał:
    Tak. Czekamy więc na wyniki po skanowaniu.
    A czemu pominąłeś $RAW? Nie znajdzie Ci teraz plików z partycji 1. Zamiast pełnego skanu wstawiłbym/przywrócił te dwie partycje. Następnie zrobił skan tylko w obszarze partycji 1 i odzyskał po sygnaturach, bo prawdopodobnie nadpisałeś najważniejszy obszar partycji - czyli MFT. Wobec tego informacja o partycji i o nazwach plików wraz z katalogami, gdzie były bezpowrotnie przepadła wraz z 32GB danych. $MFT 4 fragmenty po 50% partycji 1.
  • Poziom 17  
    W oczekiwaniu na wyniki, w ramach testu, zrobiłem to co autor postu. Stary dysk USB 40GB, utworzyłem 3 przypadkowej wielkości partycje 10,06GB, 10,70GB 16,50GB i skopiowałem na nie jakieś tam dane.
    Użyłem media creation tool, wybrałem do utworzenia botowalnego nośnika partycje pierwszą, czyli 10,06GB, potem efekt ten o którym autor pisze, utworzona została partycja 32GB, resza nieprzydzielone i w systemie widoczne tylko te 32GB. Najwidoczniej to narzędzie tworzy maksymalną partycje 32GB.
    Do odzyskiwania partycji użyłem darmowego oprogramowania : EaseUS Partition Recovery i opcje Search Entire Disk i Complete. Do prostych czynności wystarczy.
    W gąszczu wyszukanych partycji wyszukałem mnie interesujących rozmiarów. Bez problemu odnalazły sie partycje 10,70GB, oraz 16,50GB, nie odnalazl tej pierwszej 10,06GB, która została wybrana przy tworzeniu dysku w Media Creation Tool.
    "Zaptaszkowałem" te dwie partycje we własciwej kolejności, czyli 10,70GB i 16,50GB i po wciśnięciu Proceed otrzymałem pierwotny układ partycji z wszystkimi danymi na obu partycjach, z pierwszą partycją Unallocated.

Do odzyskania danych z pierwszej partycji można użyć jakiegoś softu do odzyskiwania danych. Wiadomo, dane zostały nadpisane, więc cześc może nie być do odzyskania, ale zawsze coś.
  • Poziom 4  
    DriverMSG napisał:
    remoinvest napisał:
    Tak. Czekamy więc na wyniki po skanowaniu.

• Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przejdź do okna partycje, usuń partycję ESD - USB. Następnie wstaw jako podstawowe (MBR) partycję Priv oraz Inne, Zastosuj, zapisz plik do wycofywania zmian i restart. Dwie partycje powinny wrócić. Wykonaj po przywróceniu 2 partycji pełne skanowanie w obszarze od sektora 0 do sektora 614 402 047 zaznaczając w opcjach skanowania RAW, NTFS. Pokaż nowe wyniki po zakończeniu skanowania.
  • Poziom 4  
    mati211p napisał:
    Przejdź do okna partycje, usuń partycję ESD - USB. Następnie wstaw jako podstawowe (MBR) partycję Priv oraz Inne, Zastosuj, zapisz plik do wycofywania zmian i restart. Dwie partycje powinny wrócić. Wykonaj po przywróceniu 2 partycji pełne skanowanie w obszarze od sektora 0 do sektora 614 402 047 zaznaczając w opcjach skanowania RAW, NTFS. Pokaż nowe wyniki po zakończeniu skanowania.

:-))))) nie wierzę - dwie partycje odzyskane :-))) jeszcze ta jedna co zajmuje ponad 300GB jest firmowa czy mogę ją odzyskać ??

kiedy kliknę dwa razy na $Volume 04

Nie ma MFT i nie wejdziesz na tą partycję. Nadpisane pliki zajmują więcej i całe MFT mogło zostać nadpisane. Możesz skanować w obszarze z ostatniego screena zapisując po wykonaniu go wynik skanu do pliku oraz w opcjach skanowania zaznaczone ma być RAW i NTFS - tak jak jest. Następnie pokaż okno po zakończeniu skanowania, zobaczymy co da się zrobić.
  • Poziom 4  
    mati211p napisał:
    Nie ma MFT i nie wejdziesz na tą partycję. Nadpisane pliki zajmują więcej i całe MFT mogło zostać nadpisane. Możesz skanować w obszarze z ostatniego screena zapisując po wykonaniu go wynik skanu do pliku oraz w opcjach skanowania zaznaczone ma być RAW i NTFS - tak jak jest. Następnie pokaż okno po zakończeniu skanowania, zobaczymy co da się zrobić.

:-) Odzyskanie danych z dysku zewnętrznego
  • Pomocny post
    Pokaż czy na dole nie ma NTFS dodatkowe wyniki czasem. Jeśli nie to zostaje ręczny odzysk plików bez nazw z utraconej partycji.
  • Poziom 4  
    mati211p napisał:
    Pokaż czy na dole nie ma NTFS dodatkowe wyniki czasem. Jeśli nie to zostaje ręczny odzysk plików bez nazw z utraconej partycji.

partycja jest tylko zajmuje bardzo mało Odzyskanie danych z dysku zewnętrznego

Dodano po 4 [minuty]:

remoinvest napisał:
    mati211p napisał:

własnie odzyskuje pomału pliki tylko nie są podpisane , ale z każdego katalogu będzie można coś sciągnąć :-)
  • Pomocny post
    Dodatkowo potem sprawdź tą partycję i po wejściu wybierz opcję wszystkie znalezione+rekontrukcja.
  • Poziom 4  
    remoinvest napisał:
    mati211p napisał:

Dodano po 4 [minuty]:
    remoinvest napisał:
    mati211p napisał:

własnie odzyskuje pomału pliki tylko nie są podpisane , ale z każdego katalogu będzie można coś sciągnąć :-)

Nie mam zamiaru za dużo kombinować z programie, ale udało mi się doprowadzić do stanu gdzie są dwie odzyskane partycje i ..... właśnie to coś :-)

Chciałbym Partycję ESD pojemności 34,4Gm usunąć bo cały czas wyskakuje jako bootująca i ESD zajmującą 315 scalić i nazwać tak jak było pierwotnie Firmowy :-)

Przy okazji wszystkim dziękuję za pomoc i proszę o informację jak mogę się odwdzięczyć ? :-)))) Odzyskanie danych z dysku zewnętrznego
  • Pomocny post
    To już wszystko odzyskałeś,że modyfikujesz już partycje? Usuń uszkodzoną ESD, bo jest nieczytelna, ponadto to FAT32, utwórz NTFS i tworząc nazwij jak chcesz. Ponadto, FAT32 powinna mieć typ 0C a nie 06.
  • Poziom 4  
    ok udało się !!! :-)))) MEGA WIELKIE DZIĘKI za wszystkie komentarze i pomoc !!!!! Jeżeli będziecie potrzebować pomocy w dziedzinie budownictwa jednorodzinnego serdecznie zapraszam :-)))))