Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niesprawny zasilacz, potrzebny nowy

20 Lut 2017 21:46 567 14
  • Poziom 5  
    Witam. Mam taki problem otóż założyłem temat na tym forum dotyczący mojej karty graficznej(wentylator nieprawidłowo pracuje), a skonczylismy na niesprawnym niszczącym mój komputer zasilaczu (Logic 510) :( . Ten zasilacz przy obciążeniu komputera na lini 12V napięcia spadały o jakieś 0,6V według miernika i o prawie 1V według programu HWiNFO Temat jest już zamknięty i chciałbym zakupić nowy zasilacz tak w cenie około 100zł, bo rodzice niechętnie wydaja pieniądze na mój komputer :/. Najlepiej jak najniższa cena :D Jeśli to możliwe.
    Specyfikacja mojego komputera:
    CPU: Intel Core i5 4440(nie podkręcalny)
    GPU: ASUS GeForce 750(bez Ti)
    Płyta główna: ASUS H81M-C(Lekko podkręcona o 126MHz)
    RAM: GOOD RAM 1x8GB
    HDD: ST1000DM003-1ER162 Seagate
    To chyba tyle z moich głównych podzespołów.
  • Poziom 5  
    Dziękuje za propozycje, ale bez przesady z tą ceną :D nie myślałem, że mogą być aż tak tanie. Wiem, że pisałem najlepiej jak najniższa cena, ale czy dałoby się znaleźć zasilacz trochę droższy tak około 70 - 80 zł (nowy) czy nowych nie ma w cenach 100zł i poniżej? :) Tzn jeśli zasilacze są długowieczne to mogą być i używane, ogólnie rzecz biorąc to tak nie bardzo się znam na zasilaczach. :) A zapomniałem dopisać, że w przyszłości może za rok czy dwa lata mam zamiar wyposażyć się w mocniejszą kartę graficzną GTX z serii 1000 tak celuje w 1050Ti, ale to tylko takie moje spekulacje, bo ta karta (GTX750) w nowych gierkach już tak średnio daje rade, ale czas pokaże czy wyjdą jakieś ciekawsze rzeczy :D No szczerze mówiąc nie znam się na zasilaczach ani trochę :/. Wiem, że muszą mieć odpowiednią moc do komputera, stabilność napięć itd. Najlepiej byłoby(oczywiście jeśli taki istnieje) według mnie zasilacz z jakimś certyfikatem. Możecie Panowie i Panie podawać trochę droższe zasilacze niż 100 zł, ale też nie za dużo umówmy się, że tak do 110zł no trzeba gdzieś ten przedział zatrzymać (wiem, że mieszam z cenami :) ) Zawsze mogę jakoś naginać rodziców powiedzieć, np ,że coś tam pomogę wzamian za zakup zasilacza itd. :) Jeszcze będę rozmawiał z rodzicami jutro i napisze czy coś się zmieniło ;D Przepraszam, że tak mieszam, ale jakiś niezdecydowany jestem.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Tani to zły?
    Ten miał dwa lata gwarancji, więc nawet jeśli jest wyciągnięty z jakiegoś sprzętu to i tak dobrze. Za 100zł nie kupisz nowego dobrego zasilacza. Za 110 najtańsze akceptowalne i zupełnie niepowalające na kolana Chieftec GPA 350. Przy 150-160zł można wybierać już coś, co ma sens.

Jak wymienisz kartę GTX750 na GTX1050Ti to pobór prądu w systemie wzrośnie o ~20W (750: 55W, 1050Ti: 75W). Taki zasilacz też da radę.

Jakiego certyfikatu potrzebujesz w zasilaczu? Bo ten fortron miał ich kilka, jak chcesz to znajdę dla Ciebie kilka gorszych modeli z większą ilością certyfikatów, skoro znaczki na kartonie Cię bardziej interesują niż sam zasilacz :)

Z nowych może coś takiego - chyba jeden z tańszych sensownych modeli: http://allegro.pl/zasilacz-fsp-fortron-460-60-hcn-460w-120-mm-84-i6699851453.html
    Ewentualnie inne ciut lepsze używki:
    http://allegro.pl/zasilacz-atx-seasonic-ss-401ht-400w-pci-e-sata-gw-i6691595750.html (ma dużo znaczków na naklejce, a z użytecznych informacji - Seasonic robi dobre zasilacze).
    http://allegro.pl/corsair-vx450w-zasilacz-i6726065080.html (też dużo znaczków, w środku siedzi elektronika Seasonic, dobry model, chociaż starszy)

Najogólniej dalej jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że wspomniany FSP350-60MDN (lub zbliżony, np FSP350-60HLN, albo ciut mocniejsze FSP400-60HLN, FSP400-60GLN, FSP400-60MDN byłyby wystarczające - tylko w przypadku tych zasilaczy warto zwrócić uwagę na okablowanie, aby miały wszystkie potrzebne wtyczki, było kilka wersji tych zasilaczy).
  • Poziom 5  
    Szczerze mówiąc podoba mi się ten Corsair a ze myślałem że już nie mam $ to znalazłem parę złotych w szafce i myślę,że rodziców nakłonić żeby się dołożyli ale jeszcze dzisiaj będę z nimi rozmawiał ☺
    Pamiętaj, że Corsair jest tworem z roku 2006/2007, więc pesymistycznie może mieć nawet 10 lat. Ale owszem, jest ładny i swojego czasu był to świetny zasilacz.
  • Poziom 5  
    A myślałem że trochę nowszy jest ten zasilacz w sumie mogłem sprawdzić ☺. Teraz tak się zastanawiam czy jeśli może mieć 10 lat to opłaca się go kupować, teraz się nad tymi piecioma FSP się zastanawiam ☺. A mam takie pytanko czy jak nie ruszalem zasilacza, tylko tam te paski na kablach co kable splataja przcialem bo chcialem wyjac zasilacz i popatrzec tam kondensatory bez ruszania w srodku to czy sklep przyjmie mi reklamacje bo jako tako ingerencje w sprzet to sie nie zalicza (chyba) wlasnie nie wiem jak to jest. Czy to zalezy od sklepu i zasad gwarancji i czy wszystkie regulaminy gwarancji sa takie same? A i jeszcze jedno pytanko. Czy jesli ten zasilacz Corsair mialby 10 lat to czy nada sie on jeszcze do uzytku, bo szczerze mowiac nie mam pojecia ile zasilacz taki moze funkcjonowac jak 10 lat temu? :D Przepraszam ze nie ma tych ogonkow i kropek ale cos mi sie przestwilo chyba i mam jakies dziwne znaczki :D
    Dodano po 4 [godziny] 37 [minuty]:
    Pytam sie o ta reklamacje bo sie okazalo ze jeszcze gwarancja prawdopodobnie mi sie nie skonczyla. :)
    Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:
    Jak mi do jutra albo do czwartku sklep nie odpisze to kupuje tego corsaira lub ktorys z FSP nawet jak ma pare latek, bo tata mówi, ze lepiej zaoszczedzic pieniadze i na gwarancje oddac, tylko najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jest szansa na to ze wymienia na kolejna bombke i jak sie zapytalem ile trzeba czekac to powiedzial pewnie okolo 2-3 tygodnie tyle, ze nie chce mi sie tyle czekac i wole kupic cos porzadnego co Pan podaje z tego co widze po opisie profilu doswiadczony niz ryzykowac kolejnymi nerwami, ze mi komputer sie zjara. Zastanawiam sie kto wymysla takie zasilacze (pewnie chinczycy :) ) i tez dziwi mnie, ze na przyklad procesory sie wlasciwie wogole nie psuja i chyba nie ma jakis okropnych procesorow jesli chodzi o zywotnosc (przynajmniej w dzisiejszych czasach) :D .
    ExoN11 napisał:
    A mam takie pytanko czy jak nie ruszalem zasilacza, tylko tam te paski na kablach co kable splataja przcialem bo chcialem wyjac zasilacz i popatrzec tam kondensatory bez ruszania w srodku to czy sklep przyjmie mi reklamacje bo jako tako ingerencje w sprzet to sie nie zalicza (chyba) wlasnie nie wiem jak to jest.

Jeśli nie uszkodziłeś żadnych plomb to nie wpływa to na stan gwarancji.

ExoN11 napisał:
    czy sklep przyjmie mi reklamacje bo jako tako ingerencje w sprzet to sie nie zalicza (chyba)

Dlaczego nie spytasz w sklepie, w którym kupiłeś? Skąd my mamy wiedzieć? :)

ExoN11 napisał:
    Czy to zalezy od sklepu i zasad gwarancji i czy wszystkie regulaminy gwarancji sa takie same?

Warunki gwarancji powinieneś otrzymać wraz ze sprzętem, ostatecznie powinieneś znaleźć na stronie sklepu. To jeśli chodzi o cały zestaw. Poszczególne komponenty mogą być na osobnych gwarancjach i w porządnych sklepach są.

ExoN11 napisał:
    Czy jesli ten zasilacz Corsair mialby 10 lat to czy nada sie on jeszcze do uzytku, bo szczerze mowiac nie mam pojecia ile zasilacz taki moze funkcjonowac jak 10 lat temu?

Może. Z resztą zależy ile i w jakich warunkach pracował. Jeśli z tych 10 lat przeleżał połowę życia na półce to też może. 10 lat to pesymiestyczny wiek, może mieć 5 lat.

ExoN11 napisał:
    Pytam sie o ta reklamacje bo sie okazalo ze jeszcze gwarancja prawdopodobnie mi sie nie skonczyla.

Oddaj ten dziadowski zasilacz i jeśli się da to wymień na coś normalnego, napraw swój błąd z przeszłości i dopłać do czegoś porządnego, jeśli sklep na to pójdzie.

ExoN11 napisał:
    tata mówi, ze lepiej zaoszczedzic pieniadze i na gwarancje oddac, tylko najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jest szansa na to ze wymienia na kolejna bombke i jak sie zapytalem ile trzeba czekac to powiedzial pewnie okolo 2-3 tygodnie

W ramach reklamacji Twój zasilacz zostanie naprawiony lub wymieniony na taki sam model. Jesli żadne z powyższych nie będzie możliwe to sklep może chcieć Ci zapewnić model o porównywalnej jakości i cenie (czyli podobny szmelc), może też Ci zwrócić pieniądze za zasilacz, co byłoby rozsądnym wyjściem, bo dokładając 50 czy 100zł mógłbyś kupić coś mniej ryzykownego,

ExoN11 napisał:
    Zastanawiam sie kto wymysla takie zasilacze

Takie zasilacze są na rynku, bo zawsze znajdują się ludzie, którzy je kupują. Mnie nikt do kupna takiego zasilacza nigdy nie zmuszał, więc nigdy takiego szmelcu nie miałem.
  • Poziom 5  
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi 👍. Jak dowiem się co i jak zrobią to napisze, rzeczywiście jedną z lepszych opcji byłby zwrot pieniędzy to mógłbym sobie sam wybrać. Mam nadzieje że będą mnie informować o tym co mi tam grzebią w moim biednym styranym komputerku przez ten "piękny zasilacz". 😀
  • Poziom 5  
    Jednak nie oddam na gwarancje sklep ma mnie gdzieś i nie odpisuje kupie ktoryś z tych zasilaczy, które Pan wymienił. Dziękuję za pomoc i uważam, że temat do zamknięcia :). Nie polecam sklepu Esc.pl
  • Poziom 5  
    Ten zasilacz FSP-60MDN Nie ma jednej kostki 4 pinowej i zauważyłem że na obudowie zasilacza jest napisane FSP - 60EMDN nie wiem co znaczy to E szukałem i nic nie mogę znaleźć o tym zasilaczu i teraz mam takie pytanko czy można uciąć 4 pin kostkę z kablami z innego zasilacza i przylutowac do kabli od głównego zasilania?
    Czy to będzie działać? ☺
    Te zasilacze miały standardowa wtyk zasilania procesora 4 pin, o ile nikt go nie uciął to powinien w tym zasilaczu taki być. Chyba że chodzi o dokładkę do głównego wtyku zasilania, aby z ATX-20 zrobić ATX-24 pin. Takiej mógł nie mieć, ale większość płyt powinna zadziałać bez tych pinów (wtyk 20 pin montuje się w 24 pinowe gniazdo tak, aby skrajne 4 piny gniazda zostały niepodłączone).
  • Poziom 5  
    Jest 4 pin od CPU 20 pin od głównego zasilania i nie ma tych 4 pin do 24 pinow do glowengo zasilania. Próbowałem odpalić kompa bez tych 4 pinów, ale nie odpala :/. Nic się nie dzieje. Spróbować przylutować te kable? :)
    Nie, lepiej odeślij zasilacz w ramach 14 dniowego zwrotu i zamów inny z 24 pin. W sumie na serie MDN i EMDN trzeba uważać, było kilka wersji, niektóre miały wtyk 24pin, inne 20pin.
  • Poziom 5  
    Okej dzięki to zamówię jakiś inny zasilacz z opisem porządnym ☺ o okablowaniu. Temat uważam za wyczerpany.