Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwofer burczy po włączeniu do gniazdka zerowanego

abdul.98 21 Lut 2017 00:38 204 2
  • #1 21 Lut 2017 00:38
    abdul.98
    Poziom 14  

Witam
    Wczoraj przeprowadziłem modyfikację subwoofera DIY wszystko było dobrze dopóki nie dodałem sumatora audio problem polega na tym że gdy podłączę subwoofer do gniazdka które jest zerowane to zaczyna burczeć wystarczy podłączyć przez przedłużacz bez uziemienia lub odłączyć uziemienie od tylnego panelu i subwoofer cichnie myślałem że to pętla masy wiec jako że gniazda chich i tak maja masy przez tylny panel połączone odciąłem jeden przewód masowy i znów zaczyna burczeć jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje czy jeśli jest to pętla masy to łato ja znaleźć?

0 2
  • #2 21 Lut 2017 00:59
    kwazar
    Poziom 29  

Na pewno to jest pętla masy. W lepszej klasy sprzętach jest wyłącznik masy na tylnym panelu, aby uniknąć takiego efektu.
    Musisz albo odłączyć przewód ochronny od masy któregoś urządzenia, (nie polecam) albo masę sygnałową między urządzeniami.
    Trzeba szukać próbując wypinać przewody połączeniowe, aż przestanie.

0
  • #3 21 Lut 2017 01:28
    abdul.98
    Poziom 14  

Jako że sam budowałem to takiego wyłącznika tam nie ma, próbowałem już odłączyć masę łącząca wyjście sumatora i wejście końcówki ale ponownie buczało. Masa dla końcówki i sumatora i tak jest wspólna no nic po pracy będę próbował

0
  Szukaj w 5mln produktów