Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax Camspot 4.1 i karta SD

gravion 21 Lut 2017 11:29 2886 6
  • #1 21 Lut 2017 11:29
    gravion
    Poziom 10  

Witam
    Kupiłem ostatnio kamerkę IP OVERMAX CAMSPOT 4.1 żeby przetestować możliwości podglądu co dzieje się na mojej posesji gdy jestem w pracy. W zasadzie spełnia ona moje oczekiwania poza jednym wyjątkiem - podgląd jest na żywo, bez możliwości zapisu gdy komputer/tablet jest wyłączony. Docelowo zamierzam dokupić rejestrator wraz z kilkoma dodatkowymi kamerami AHD, a na razie uruchomiłem komputer tylko do zapisu obrazu z kamery.
    Widziałem inne kamerki WiFi z możliwością zapisu na kartach SD. Ta (według producenta) tego nie obsługuje, ale...
    Rozebrałem kamerkę i znalazłem takie coś:
    Overmax Camspot 4.1 i karta SD
    Niestety po włożeniu karty nic się nie dzieje - program do obsługi kamery nie pokazuje karty. Po przeciwnej stronie płytki wpięta jest 16-pinowa taśma łącząca ten moduł z układem kamery. Natomiast gniazdo widoczne na zdjęciu nie jest do niczego podpięte.
    Jeśli ktoś spotkał się z takim modułem i wie jak go uruchomić proszę o info. Może po prostu wystarczy doprowadzić zasilanie i uda się uruchomić nagrywanie na SD.

1 6
  • Napad.pl
  • #2 21 Lut 2017 12:57
    sosarek

Poziom 43  

gravion napisał:
    Niestety po włożeniu karty nic się nie dzieje - program do obsługi kamery nie pokazuje karty.

Samo gniazdo to nie wszystko - jak napiszesz nowe oprogramowanie do kamery to może zadziała.
    gravion napisał:
    Docelowo zamierzam dokupić rejestrator wraz z kilkoma dodatkowymi kamerami AHD

Jeśli masz zamiar dodać ją do tego systemu - zapomnij.

0
  • Napad.pl
  • #3 21 Lut 2017 15:16
    gravion
    Poziom 10  

Pogrzebałem trochę na chińskim portalu i znalazłem podobne (identyczne) cudo z możliwością nagrywania na SD.
    Taka sama kamera z inną nazwą

Na aukcji jest również film, na którym pokazano jak zainstalować kartę SD. Właśnie tak wygląda mój Overmax w środku. Co ciekawe, na filmie nie widać dodatkowych kabelków oprócz wspomnianej poprzednio taśmy elastycznej. Skora więc tam ma działać, to ...... spróbuję z inną kartą, bo na próbę włożyłem 2GB. Innej po prostu nie miałem.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby do zestawu od chińczyków Overmax zechciał dodawać odrębny soft, wycinając możliwość nagrywania, jednocześnie zostawiając fizycznie nieprzydatny slot na microSD. Jakoś to dla mnie niezasadne ekonomicznie.

Co do rejestratora, to myślałem o hybrydzie z obsługą kamer IP -> kamera łączy się z APkiem, a rejestrator tylko zapisuje obraz. W dziedzinie kamer i monitoringu jestem laikiem, ale wydaje mi się że powinno zadziałać.
    Pierwszy lepszy znaleziony - REJQ4AHDFpro

Spoiler:
    4 wejścia video (BNC) do kamer analogowych i AHD 1.3 MPX (HD) / 2.0 MPX (FULL HD) - możesz je podłączyć w dowolnej konfiguracji,
    Obsługa kamer sieciowych IP w najpopularniejszym standardzie ONVIF w trzech opcjach konfiguracyjnych: 4 kamery IP FULL HD lub 1 kamera IP FULL HD i 8 kamer IP HD lub 20 kamer IP 960 H,
    Tryb hybrydowy - dostosuj monitoring do swoich potrzeb: opcja podłączenia 4 kamer AHD HD/analogowych 960 H i 4 kamer IP HD oraz opcja podłączenia 2 kamer AHD FULL HD/analogowych 960H i 2 kamer IP FULL HD,

Porady i wskazówki w doborze sprzętu mile widziane

1
  • #4 21 Lut 2017 15:25
    sosarek

Poziom 43  

Identyczna obudowa zewnętrza o niczym nie świadczy.
    Nie podłączysz jej do żadnego rejestratora.

0
  • #5 09 Maj 2017 19:48
    osters
    Poziom 11  

Cześć, również mam Overmax CamSpot 4.1 Wifi Outdoor Camera. Rozkręciłem ją, włożyłem karte SD 8GB z telefonu. Wykryło ją przez webgui, nagrałem krótki filmik. Kartę wyjąłem, zgrałem filmik - działa. Nie testowałem ściągąnia, bez wyciągania karty SD - jako, że była ona z telefonu :). Muszę sprawić sobie czystą kartę i zobaczyć jak wygląda to wtedy. Jak u Ciebie sprawa się zakończyła?

0
  • #6 09 Maj 2017 20:04
    gravion
    Poziom 10  

Nie testowałem. Kupiłem u chińczyków rejestrator i zmontowałem cały monitoring na HDD. Jednak dało się taką kamerę podłączyć do stacjonarnego urządzenia :) a z Twojego posta wynika, że działa również zapis na kartę. Dobre odkrycie dla kolejnych nabywców.

0
  • #7 19 Cze 2018 13:21
    michu_gno
    Poziom 13  

niestety gdy zapełni się karta u mnie staje się nie widoczna... teraz tylko jedynie jej mechaniczne usunięcie.
    Ma ktoś na to sposób, format karty nie działa, bo jej porostu nie widzi :( Myśle właśnie ze gdy jest pełna ja odłączyło, a ciekawe może idzie przestawić na jakieś zapętlenie.

Jeszcze druga sprawa, posiadam router z usb, do którego mam podłączony dysk HDD, można tą kamerę skonfigurować zeby zdjęcia z alarmów na to moje pseudo FTP wrzucała? Niby pisze konfiguracja ok, ale nic sie nie dzieje.

0