Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Samsung 49K6300 - kalibracja (samodzielnie)

FoXr0x 21 Feb 2017 12:28 720 3
    FoXr0x
    Level 10  
    Witam,
    ostatnio zakupiłem Samsunga 49K6300 i chciałbym trochę podregulować kolory, nie ma tragedii, ale pytanie, czy macie jakieś schematy domowe, żeby suwakami sobie dopasować odpowiednie nasycenie ich?
    Jedyne, co znalazłem to to:
    http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/...3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx
    Ewentualnie jakieś YT.
    Wiem, że to płatne, ale do poprzedniego TV F6400, znalazłem na tym forum gotowca, ustawiłem wszystko jak zalecane i było elegancko :)
    Może ktoś ma jakieś rady np. "sztywne" co wyłączyć na dzień dobry, np. ustawić tryb film, motion plusy nie na auto tylko wyłączone itp itd...
    Z góry dziękuję, i na pewno innym też się to przyda. A profesjonalni "Kalibratorzy" nie zbiednieją od tego newsa...

Z góry dziękuje i pozdrawiam!
    Rognor
    Level 22  
    FoXr0x wrote:
    A profesjonalni "Kalibratorzy" nie zbiednieją od tego newsa...
    Dlaczego w cudzysłowie? Profesjonalna kalibracja wymaga profesjonalnego potwornie drogiego sprzętu i wiedzy, jak też sporządzenia profesjonalnego raportu. Więcej masz na hdtvpolska.com.
    FoXr0x wrote:
    znalazłem na tym forum gotowca
    Żadne gotowce nie istnieją, bo nie ma 2 takich samych sztuk! Gdyby były to producent od razu by zrobił kalibrację super pro dla miliona sztuk z kosztem 1 gr na 1 sztukę.
    FoXr0x wrote:
    Wiem, że to płatne
    Plansze nie są płatne, te z KŚ, ale i wiele innych, ale to już "kalibracja" na oko.
    FoXr0x wrote:
    żeby suwakami sobie dopasować odpowiednie nasycenie ich?
    To jest niemożliwe. Wystarczy obejrzeć jakiekolwiek wiadomości i twarze polityków, raz czerwone pijackie, raz wyblakłe. Tego nie naprawi nawet kalibracja PRO, której celem jest jak największy realizm i bliskość norm. Pomaga przy jakości Blu-Ray i innej perfekcyjnej.

Zatem ściągnij sobie te plansze i "kalibruj" na oko, potem robiąc poprawki (głównie w czasie Wiadomości i ATM Rozrywka). Poprawiacze dostosuj do własnych preferencji. Nie jest prawdą, że ludzie chcą realizmu, rozejrzyj się dookoła i czy chcesz by taki obraz był w TV? Zatem różnego typu korekcje czerni są wskazane, a dla wielu osób nawet żywy kolor.
    FoXr0x
    Level 10  
    W cudzysłowie dlatego, ponieważ nie ma takiego zawodu, więc po swojemu ich nazwałem - osoby które wykonują usługę kalibracji. No chyba, że jest więc ok, mogę zmazać cudzysłów.

Gotowiec - miałem na myśli, ustawienia użytkownika, które akurat mi podpasowały, a on akurat dobrze to zrobił.

Co do suwaków - chodziło mi, żeby samemu np. zbalansować czerwień, spojrzeć na plansze lub coś podobnego do porównania (nie znam się dlatego gdybam, jedyne co znalazłem to plansze).
    Dlatego dzięki nim, będę mógł trochę żarówiastość czerwieni obniżyć, bo lekko podsycona.
    sosarek

Level 43  
    FoXr0x wrote:
    Gotowiec - miałem na myśli, ustawienia użytkownika, które akurat mi podpasowały, a on akurat dobrze to zrobił.

Subiektywne odczucie - dla jednego dobrze będzie tak, dla drugiego inaczej. To samo tyczy się dźwięku.