Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Format komputera z win10 -

21 Lut 2017 15:31 345 4
  • Poziom 5  
    Witam.
    Gdy była możliwość przejścia z win7 na win10, zrobiłem to i do tego czasu nie było problemów. Niestety "zablokowałem" się na jednej wersji win10, która powoduje problemy z niektórymi programami, oraz nie mogę jej zaktualizować, ponieważ podczas aktualizowania, pod koniec pojawia się komunikat, że coś poszło nie tak i Windows powraca do poprzedniej wersji.
    Według mnie jedynym rozwiązaniem jest format komputera, a ja tego nigdy nie robiłem i chciałbym się dowiedzieć jak to się robi.
    Czy posiadacie jakieś linki do poradników zwiazanych z formatowaniem win10?
  • Poziom 13  
    Na wstępie musisz pobrać obraz Windowsa
    Możesz go pobrać poprzez Windows Creation Tools Link

Ściągnięty obraz możesz wypalić na płytę lub utworzyć bootowalny pendrive.

Następnie uruchamiasz komputer wybierasz bootowanie zależnie napęd/pendrive i instalator przeprowadzi Cię przez proces instalacji.

Uważaj z formatowaniem partycji jeśli masz ważne dane na dysku.
  • Poziom 5  
    damianos88 napisał:
    Na wstępie musisz pobrać obraz Windowsa
    Możesz go pobrać poprzez Windows Creation Tools Link

W poradniku ,,Tworzenie za pomocą tego narzędzia nośnika instalacyjnego (dysku flash USB, DVD lub pliku ISO) w celu zainstalowania systemu Windows 10 na innym komputerze (kliknij, aby wyświetlić więcej lub mniej informacji)" widnieje informacja, że potrzebuje mieć klucz do win10. Gdzie znajdę informacje o tym jaki klucz został użyty do przejścia z win7 na win10, czy jednak mam wpisać tam klucz win7, który posiadam na naklejce?

damianos88 napisał:

Ściągnięty obraz możesz wypalić na płytę lub utworzyć bootowalny pendrive.

Mam nadzieję, że ten poradnik prawidłowo przedstawia bootowanie pendrive. Czy po przeprowadzeniu tego procesu, mój pendrive będzie zdatny do użytku codziennego?

damianos88 napisał:

Następnie uruchamiasz komputer wybierasz bootowanie zależnie napęd/pendrive i instalator przeprowadzi Cię przez proces instalacji.
    Uważaj z formatowaniem partycji jeśli masz ważne dane na dysku.

Kopia zapasowa zapisana na dysku zewnętrznym zapewni mi chyba ochronę moich danych z całego komputera.
  • Poziom 13  
    Jeśli chodzi o klucz to wpisujesz bezpośrednio klucz Windows 7 który posiadasz.

Ten kreator bez problemu tworzy bootowalny pendrive i ani razu z nim nie miałem problemu, co do powrotu do zwykłego użytkowania wystarczy go sformatować, ewentualnie poprzez narzędzia administracyjne systemu - zarządzanie dyskami usunąć partycje i utworzyć na nowo.

Wszystko zależy jak wykonana kopia danych :) zdarzało się, że klienci kopiowali skróty do plików.
  • Poziom 5  
    Czy kopia danych zbierze wszystko z mojego komputera? Czy po zainstalowaniu od nowa win10 i ,,rozpakowaniu" kopi zapasowej będę miał stan plików jak przed formatem, czy wszystkie programy będą już zainstalowane, zakładki w przeglądarkach zachowane, foldery zapisane?