Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MeganeII 1,9 dCi 2005 rok - Brak zasilania wewnątrz samochodu.Nic nie działa.

rico37p 21 Feb 2017 16:38 2034 2
 • #1
  rico37p
  Level 28  
  Problem jest z MEGANE II 1,9 dCi 2005. Właściciel auta przyjechał do domu i zamknął normalnie kartą. Na drugi dzień chciał jechać do pracy a tu auto odmówiło posłuszeństwa. Centralny zamek nie reagował, nie błyskała też dioda w liczniku. Zadzwonił więc do mnie po awaryjnym otwarciu maski. Sprawdziłem napięcie akumulatora oraz bezpieczniki główne. Następnie otworzono awaryjnie drzwi. Posprawdzałem bezpieczniki oraz stan przewodów. Dotarłem w końcu do BSI, we wtyczce (F) z zasilaniem są trzy przewody - dwa czerwone z białym paskiem i jeden czarny z brązowym paskiem. Na jednym z czerwonych przewodów ( F3) jest napięcie + 12V, na F1 jest masa.
  Doszedłem do tego, że po zmostkowaniu obydwu czerwonych przewodów wracają wszystkie funkcje łącznie z odpaleniem, światłami oraz c.z.
  Na moich schematach nie mam pokazanego skąd przychodzi napięcie na PIN F4.
  Gdyby którykolwiek z kolegów mógłby pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.
 • #2
  mario03369
  Level 14  
  Sprawdź bezpiecznik przy akumulatorze 30A
 • #3
  bula17
  Level 22  
  mario03369 wrote:
  Sprawdź bezpiecznik przy akumulatorze 30A
  dokładnie swego czasu straciłem 4 godziny na szukaniu a okazał się bezbiecznik na aku kontrolka pokazywala ze jest dobry ale niestety był spalony ale na tyle ze trochę kontaktował pod obciążeniem zero reakcji . Ewentualnie bsi leży podobnie się zachowuje .