Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MeganeII 1,9 dCi 2005 rok - Brak zasilania wewnątrz samochodu.Nic nie działa.

21 Lut 2017 16:38 762 2
  • Poziom 28  
    Problem jest z MEGANE II 1,9 dCi 2005. Właściciel auta przyjechał do domu i zamknął normalnie kartą. Na drugi dzień chciał jechać do pracy a tu auto odmówiło posłuszeństwa. Centralny zamek nie reagował, nie błyskała też dioda w liczniku. Zadzwonił więc do mnie po awaryjnym otwarciu maski. Sprawdziłem napięcie akumulatora oraz bezpieczniki główne. Następnie otworzono awaryjnie drzwi. Posprawdzałem bezpieczniki oraz stan przewodów. Dotarłem w końcu do BSI, we wtyczce (F) z zasilaniem są trzy przewody - dwa czerwone z białym paskiem i jeden czarny z brązowym paskiem. Na jednym z czerwonych przewodów ( F3) jest napięcie + 12V, na F1 jest masa.
    Doszedłem do tego, że po zmostkowaniu obydwu czerwonych przewodów wracają wszystkie funkcje łącznie z odpaleniem, światłami oraz c.z.
    Na moich schematach nie mam pokazanego skąd przychodzi napięcie na PIN F4.
    Gdyby którykolwiek z kolegów mógłby pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.
  • Poziom 14  
    Sprawdź bezpiecznik przy akumulatorze 30A
  • Poziom 22  
    mario03369 napisał:
    Sprawdź bezpiecznik przy akumulatorze 30A
    dokładnie swego czasu straciłem 4 godziny na szukaniu a okazał się bezbiecznik na aku kontrolka pokazywala ze jest dobry ale niestety był spalony ale na tyle ze trochę kontaktował pod obciążeniem zero reakcji . Ewentualnie bsi leży podobnie się zachowuje .