Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 2003r - Jakie piloty pasują do modułu komfortu 1c0959799A

21 Lut 2017 18:44 4080 12
  • Poziom 11  
    Witam. Kupiłem niedawno Octavia I 2003r kombi z fabrycznym centralnym zamkiem, ale bez pilota tylko dwa zwykłe klucze. Chciałbym dołożyć oryginalny pilot (immo i wyprowadzenie kabla anteny gdyby jej nie było w instalacji ogarnę), sprawdziłem Vagiem, że mój moduł 1c0959799A obsługuje piloty, ale nie wiem o jakich numerach powinienem szukać. Jakby ktoś miał namiary na jakąś stronę, gdzie znajdę potrzebne informacje, zna odpowiedź lub sprawdziłby u siebie nr pilota, jeśli posiada taki moduł byłbym bardzo wdzięczny.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Cześć, mam ten sam model Octavii z takim samym modułem komfortu. Czy może udało Ci się rozwiązać problem z dołożeniem pilotów, bo na forum Skody piszą, że do tego modułu w Octavii nie da się dołożyć samych pilotów, trzeba kupić piloty z osobnym sterownikiem? I teraz nie wiem co robić. Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    Witam. Sprawdzałem u kolegi w Skodzie, ma dokładnie ten sam numer modułu i ma pilot z nr 1JO 959 753 CT. Kwestia czy masz antenę wyprowadzoną z modułu. Ja nie miałem, ale kupiłem wtyczkę na szrocie z obciętymi kablami 50 cm i mam już antenę. Pilota jeszcze nie mam, bo mam teraz inne rzeczy na głowie. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    jerrydzwonkow napisał:
    Witam. Sprawdzałem u kolegi w Skodzie, ma dokładnie ten sam numer modułu i ma pilot z nr 1JO 959 753 CT. Kwestia czy masz antenę wyprowadzoną z modułu. Ja nie miałem, ale kupiłem wtyczkę na szrocie z obciętymi kablami 50 cm i mam już antenę. Pilota jeszcze nie mam, bo mam teraz inne rzeczy na głowie. Pozdrawiam

Hej, i jak postępy? Też mam taki moduł i standardowy kluczyk bez pilota.
    Skoda Octavia 2003r - Jakie piloty pasują do modułu komfortu 1c0959799A

Udało ci się zaprogramować pilot? Mógłbyś zrobić zdjęcie tej wtyczki z anteną?
  • Poziom 11  
    Postanowiłem dokończyć temat pilotów do mojej Octavii i chyba nic z tego co pisał jerrydzwonkow. W moim module komfortu 1c0959799A oczywiście nie było trzeciej wtyczki na której jest antena, rozebrałem moduł, sprawdziłem na którym pinie jest antena wychodząca z układu radia 434MHz, kupiłem samą wtyczkę i dolutowałem kawałek przewodu i pojechałem do gościa który sprawdził mi kilka pilotów i żaden nie działał. W ASO Skody powiedzieli, że nie da się dołączyć samych pilotów, trzeba wymienić sterownik i parę innych rzeczy, koszt w tysiącach. Wygląda na to że jeśli fabrycznie nie było pilotów to klapa, a sam numer modułu komfortu za wiele nic tu nie znaczy. Pozostaje kupić uniwersalne piloty ze sterownikiem i podpiąć się pod kable.
  • Poziom 12  
    jhanik napisał:
    Postanowiłem dokończyć temat pilotów do mojej Octavii i chyba nic z tego co pisał jerrydzwonkow. W moim module komfortu 1c0959799A oczywiście nie było trzeciej wtyczki na której jest antena, rozebrałem moduł, sprawdziłem na którym pinie jest antena wychodząca z układu radia 434MHz, kupiłem samą wtyczkę i dolutowałem kawałek przewodu i pojechałem do gościa który sprawdził mi kilka pilotów i żaden nie działał. W ASO Skody powiedzieli, że nie da się dołączyć samych pilotów, trzeba wymienić sterownik i parę innych rzeczy, koszt w tysiącach. Wygląda na to że jeśli fabrycznie nie było pilotów to klapa, a sam numer modułu komfortu za wiele nic tu nie znaczy. Pozostaje kupić uniwersalne piloty ze sterownikiem i podpiąć się pod kable.

to mnie zasmuciłeś. Jak testowałeś te piloty? Czy był w nich 1JO 959 753 CT? Dziwne że jak łacze się za pomocą VCDS to w module komfortu jest opcja kodowania pilotów.
  • Poziom 11  
    Gość podpiął się swoim programem, nie wiem jakim i sprawdził kilka pilotów, również nie wiem czy był tam pilot 1JO 959 753 CT.
    Ja osobiście VCDS sprawdziłem pilot Hella434MHz008444, którego zamienniki podobno to 1J0 959 753 DA, Hella 5FA 008 548, 1J0 959 753 AH, oczywiście VCDS go nie widział.
  • Poziom 11  
    jhanik napisał:

Witam. Zrobiłem dokładnie tak samo i nic z tego. Testowałem to na dwóch sprawnych pilotach od Skody o takim samym nr modułu komfortu. Jeden pilot 1JO 959 753 CT i 1JO 959 753 AG. Mój wniosek jest taki, że ten sam moduł komfortu jest inaczej programowany do wersji z pilotem, a inaczej do wersji bez pilota. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Olałem to i kupię niedługo coś takiego http://allegro.pl/sterowanie-na-pilot-skoda-felicja-fabia-octavia-i6824977166.html
  • Poziom 10  
    Ja podobnie kupiłem auto bez pilotów z modułem komfortu 1C0 959 799A (skoda octavia combi 1,6SR silnik BFQ) i próbowałem sparować piloty 1K0959753N oraz 1J0959753CT (ten podobno powinien działać) i nic. Rozkręciłem autko pod licznikiem, dostałem się do modułu komfortu a tam z 3 wtyczek podpięte są tylko 2 i innych brak. Zastanawiam się czy było tak oryginalnie oraz czy np. zamiana na moduł 1C0 959 799B by pomogła, aby obsługiwać drzwi ze scyzoryka dedykowanego do skody.

Testowałem też VAGiem czy widzi piloty(bez programowania) czyli Bloki Pomiarowe (08)->kanał 007 i nic - zrzut ekranu w załączniku. Jak coś dalej ustalę dam znać.
  • Poziom 11  
    nadolinek napisał:
    Ja podobnie kupiłem auto bez pilotów z modułem komfortu 1C0 959 799A (skoda octavia combi 1,6SR silnik BFQ) i próbowałem sparować piloty 1K0959753N oraz 1J0959753CT (ten podobno powinien działać) i nic. Rozkręciłem autko pod licznikiem, dostałem się do modułu komfortu a tam z 3 wtyczek podpięte są tylko 2 i innych brak. Zastanawiam się czy było tak oryginalnie oraz czy np. zamiana na moduł 1C0 959 799B by pomogła, aby obsługiwać drzwi ze scyzoryka dedykowanego do skody.

Testowałem też VAGiem czy widzi piloty(bez programowania) czyli Bloki Pomiarowe (08)->kanał 007 i nic - zrzut ekranu w załączniku. Jak coś dalej ustalę dam znać.

Brak trzeciej wtyczki to fabryczne rozwiązanie, gdy auto nie było wyposażone w pilota i chyba alarm. Też tak miałem u siebie, ale dołożyłem tą wtyczkę, gdzie 10 pin to kabel antenowy a 7 pin to osłona anteny i wyciągnąłem te przewody w okolice słupka kierowcy, żeby był zasięg, ale nic to nie dało. Czekam jeszcze na odpowiedź kolegi, który jest specem w tych sprawach, więc jak tylko coś się dowiem dam znać. Zmiana modułu na nr 1c0959799B nie wchodzi w grę, bo on ma wejście tylko na dwie wtyczki: jedna od anteny , której u Nas nie ma i druga od przednich drzwi, a brakuje trzeciej do sterowania tylnymi drzwiami.
  • Poziom 11  
    Mały upadate. Oprócz dołożenia anteny na pin 10, trzeba dać zasilanie na pin 13. Niech ktoś sprawdzi i da znać czy pomogło.