Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyklejenie wentylatora to radiatora mobo

21 Lip 2005 20:02 1842 11
  • Poziom 20  
    Witam!
    Otóż mam płytke asusa a7v600-x (kt600) i zauważyłem dość wysokie temperaturki na chipsecie. Jest tam bowiem dość skromny radiator i pomyślałem że dobrze byłoby założyć nań wentylator :-) . I tu moje pytanie: nie chce mi się odkręcać całej płyty żeby zmienić np. na niebieskiego zalmana, więc taki wentylator najlepiej byłoby czymś przykleić. Czy może to być kropelka lub super-glue (czy od gorąca nie odpadnie). I jeszcze jedno - jaki wentylator byście mi polecili 40x40 w okolicach 10zł. Czy to będzie dobry wybór http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16888 ?
    Pozdro
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    moim zdaniem ten wentyl bedzie spoko ja mam wentylator o orotach 3 000 obrotów na min i jest wszystko w normie(nawet po podkręceniu).Ale co do tej kropelki to nie wiem...
  • Poziom 19  
    A nie mozna przykrecic go srubami?? Na kropelke powinien byc luz. Jak mialem GF2MX400 to odpadal mi caly wentylator z radiatorkiem od chipsetu, to przylepilem go na POXIPOL i zadnych klopotow nie bylo. Pzdro
  • Poziom 10  
    poksipol powinien byc w tym extra!
  • Poziom 20  
    Raczej przykręcać chyba lepiej nie bo opiłki mogą na płyte spaść, zrobi się zwarcie i lipa. A i mam jeszcze jedno pytanie: czy od tego spire co go zapodałem na początku lepsza bedzie ta akasa http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18511 tyle że 50mm?
  • Poziom 10  
    to juz od ciebie zalezy czym go przymocujesz ale na poksipol jak nic nie wypackasz tez by mogło byc :D.a co do tego wenta to tam nie ma opisu pod nim :/

pozdro
  • Poziom 24  
    Tak...Super Glue albo Poxipol... a później wyjmujemy radiator razem z chipsetem :) Nie wiem, jak w Asusie, ale jeżeli radiator jest mocowany na kolki plastikowe, to można radiator przykręcić na 2 śruby M3 z nakrętkami. No i nie zapomnij o DOBREJ paście termoprzewodzącej! :)
  • Poziom 12  
    Osobiście bym przykręcił, bo bał bym się, czy coś za rok z płyty głównej nie odpadnie.
    Radziłbym: ściągnąć radiator z chipsetu, nom i skręcić, ale na biurku.
    Przy zakładaniu coller swojej roboty pamiętaj o paście termoprzewodzącej.
    Pozdro
  • Poziom 22  
    Powiem tak. Jeżeli radiator jest prosrokątny to nie kombinuj z jakimis tam klejami. Przykreć na wkrętach. kombinowanie z klejem jest dziwnym pomysłem.
  • Poziom 24  
    pan_slonik napisał:
    Powiem tak. Jeżeli radiator jest prosrokątny to nie kombinuj z jakimis tam klejami. Przykreć na wkrętach. kombinowanie z klejem jest dziwnym pomysłem.

Z tego co sie orientuję - "wkręty" są do drewna, metalu i podobnych. A takie rzeczy przykręca się na gwintowanych śrubkach, albo specjalych plastikowych zaczepach.
  • Poziom 22  
    jak sama nazwa wskazuje Wkręt jest to element lączeniowy do którego aby przykręcic uzywa sie wkretaka. natomiast śruba jest to takze element łaczeniowy tyle ze do niego uzywa sie klucza. Wiec nie pisz mi tutaj takich głupot bo temat postu jest zupelnie inny!!!!!!
  • Poziom 12  
    patrząc na ten radiator na płycie to wkręty do metalu będą najlepszym rozwiązaniem, a klejenie czymkolwiek to faktycznie mało ciekawy pomysł. Jeśli już to użyłbym do tego silikonu.

Chociaż po obejrzeniu kilku płyt muszę stwierdzić, żę różne radiatory są pokazane na zdjęciach i przykręcenie na niektórych może być trudne, co nie znaczy, że niemożliwe. Wszystko więc zależy jaki tam konkretnie jest radiator.