Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unicable - Zamiana instalacji tradycyjnej na unicable II

Devion 21 Feb 2017 18:48 4701 6
    Devion
    Level 10  
    Witam.

W związku z tym , że wszystkie moje tunery (Ultimo4k, duo2, solo2 i TV samsung 65KS9000) obsługują Unicable II, a Ultimo ma na wyposażeniu jedną podwójną głowicę FBC postanowiłem przejść na system Unicable II.
    Instalacja jest na dwie satki HB i astra w związku z tym zakupiłem taki system:
    - http://www.ariasat.de/shop.php/sid/34aff98b79...18/cl/details/anid/63156e8381a9e2cc0.66013415
    Niestety sprzedawca poinformował mnie już po zakupie, że przy większej ilości tunerów może być potrzebne dodatkowe zasilanie tego Multischaltera, którego nie posiada a jedyne znalazłem w tym sklepie:
    http://www.antennenland.net/Inverto-Unicable-Power-Inserter
    I tu problem, bo nie wysyłają do Pl dla użytkownika końcowego.
    Czu któryś z kolegów już się spotkał tym Power insertem?
    I czym to można zastąpić, (zasilacz już sobie znajdę)?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    STUDIOP
    Level 12  
    Fajny zestaw :), ale zasilanie powinno być z tunerów, przy małej ilości tunerów chyba nie przy dużej będzie problem, jeszcze może zależeć od instalacji i rozgałęźników jakie zastosujesz. w innej firmie zasilanie jest przez VL VH:
    https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-52-%2C-9734PL-Johansson/31450
    Daj znać jak uruchomisz, chciałbym wiedzieć jak działa przełączanie na tych konwerterach wideband w unicable2.
    Devion
    Level 10  
    Problem zasilania rozwiązał się sam.
    W paczce był zasilacz.
    Swoją drogą dziwne, że sprzedawca nie wiedział co zawiera komplet?
    Teraz czekam na pogodę i dzień wolnego by zrobić "od nowa" instalację.
    Ciekawe czy mój miernik Satlink WS-6933 HD Compact zmierzy te konwertery Wideband?
    Tego Johanssena znam, znajomy to zakładał, miał problem z konfiguracją kanałów Unikable.
    Fotodetektor

Level 30  
    Gdzie to zamówiłeś docelowo ? Wysłali do PL ?
    netTv
    Level 26  
    Devion wrote:
    Problem zasilania rozwiązał się sam.
    W paczce był zasilacz.
    Swoją drogą dziwne, że sprzedawca nie wiedział co zawiera komplet?
    Teraz czekam na pogodę i dzień wolnego by zrobić "od nowa" instalację.
    Ciekawe czy mój miernik Satlink WS-6933 HD Compact zmierzy te konwertery Wideband?
    Tego Johanssena znam, znajomy to zakładał, miał problem z konfiguracją kanałów Unikable.

Technologia Wideband to nowość na rynku, żaden miernik amatorski nie obsługuje takich konwerterów.
    Devion
    Level 10  
    Fotodetektor wrote:
    Gdzie to zamówiłeś docelowo ? Wysłali do PL ?

W pierwszym poście podałem link do sklepu w DE. Tak przysyłają, po dwóch dniach miałem przesyłkę.

Dodano po 8 [minuty]:

netTv wrote:

Technologia Wideband to nowość na rynku, żaden miernik amatorski nie obsługuje takich konwerterów.

Tak się sp[odziewałem, ale jakoś muszę ustawić konwertery w zezie.
    Tak, myślę , że skoro są to konwertery Wideband(całe pasmo H + całe pasmo V) to może da się jednak ustawić konwerter (przy pomocy mojego miernika) ustawiając na wyjściu H konwertera na HB jakiś znany transponder z pol.H i podobnie kontrolnie sprawdzić jakiś transponder z pol.V na wyjściu konwertera V?
    I podobnie ustawić konwerter na Astrę.
    Zadziało tak?
    User removed account
    User removed account