Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz laboratoryjny KORAD KA3005D czy KD3005D?

21 Lut 2017 19:38 6720 13
  • Poziom 39  
    Zwracam się z pytaniem do posiadaczy jednego z tych zasilaczy - czy po czasie jaki upłynął od zakupu widzicie w nim wady i gdyby teraz przyszło wam ponownie wybrać to jaki kupilibyście i dlaczego?
    Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych zasilaczy i chciałby poznać ich wady.
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam. I chodź krąży po youtubie filmik karcący ten zasilacz
    ja jestem Mocno zadowolony przez duże M ale oceń sam.

Zasilacz laboratoryjny KORAD KA3005D czy KD3005D? Zasilacz laboratoryjny KORAD KA3005D czy KD3005D? Zasilacz laboratoryjny KORAD KA3005D czy KD3005D?
    Oczywiście to zbyt mało aby ocenić zasilacz ale wstępnie da jakieś rozeznanie.

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    vidmo- widzę, że masz oscyloskop na stanie
    Jak możesz podłącz go pod ten zasilacz i zobacz, czy przy włączaniu zasilacza nie pojawia się na jego wyjściu przez ułamek sekundy napięcie
  • Poziom 32  
    Ja mam takie pytanie- te Korady nie wnoszą w zasilany układ jakichś własnych pisków/ szumów?
  • Poziom 27  
    rubens napisał:
    Jak możesz podłącz go pod ten zasilacz i zobacz, czy przy włączaniu zasilacza nie pojawia się na jego wyjściu przez ułamek sekundy napięcie

Pojawia się, i to ok 30V.
    Nie licząc tego, oraz hałasu z transformatora, jestem bardzo zadowolony po ok 4 latach używania.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rosak napisał:
    rubens napisał:

Pojawia się, i to ok 30V.
    Nie licząc tego, oraz hałasu z transformatora, jestem bardzo zadowolony po ok 4 latach używania.

Dzięki.
  • Poziom 39  
    Dziękuję kolegom za merytoryczne posty, zwłaszcza o pełnym napięciu na wyjściu w momencie włączenia zasilacza.
    W jednym z tematów na Elektrodzie jest też negatywna opinia o skokach napięcia wyjściowego w odpowiedzi na obciążenie.
    Nie kupię takiej lipy, gdzie muszę zawsze pamiętać, aby włączać zasilacz z odłączonymi przewodami na jego wyjściu, bo mogę uwalić zasilany układ.
    Poszukam inny zasilacz.
  • Poziom 18  
    Zrobiłem pomiary na zasilaczach kd3005d kilka sztuk pomiary takie same. Nie ma skoku napięcia przy włączaniu. Spadek na wykresie to wyłączanie wzrost to włączanie zasilacza
    Zasilacz laboratoryjny KORAD KA3005D czy KD3005D?
  • Poziom 18  
    Sorki dorzucam klika filmów z ustawieniami jak koledzy wspomnieli. Nic takiego nie występuje produkcja 2017 rok, nie mam z lat poprzednich, może coś takiego występowało. Zasilacze podłączane były bez obciążenia. Wiele niedogodności z lat poprzednich nie występuje. Poprawiono wiele elementów nawet nieszczęsny radiator czy wentylator.

Konstrukcyjnie są inne od tych sprzed kilku lat do tyłu.

Link

Link

Link
  • Poziom 14  
    maz9 Odnośnie pierwszego filmu. Tak nie można mierzyć zakłóceń na zaciskach zasilacza (ta pętelka masy w sondzie).
    Proszę obejrzyj film
    Link od momentu 14:25.
    lub
    https://www.youtube.com/watch?v=pKXPqApOYfk cały filmik lub moment 1:11
  • Poziom 39  
    Myślę, że tyle informacji pomoże podjąć właściwą decyzję o zakupie zasilacza na własne potrzeby. Dziękuję za aktywność.