Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite L750 - nowa bateria - czerwony krzyżyk

scorpionx 21 Feb 2017 20:28 2934 12
    scorpionx
    Level 9  
    Witam serdecznie.

Z góry chciałem uprzedzić i przeprosić jeżeli podobny temat już się pojawił – nie udało mi się znaleźć takiego przypadku. Przechodzę do sedna sprawy:

Mój laptop ma już kilka lat, bateria miała już 5 lat, była źle użytkowana (praca przy włączonym zasilaniu z podpiętą baterią) i żywotność spadała. Wyświetlał się komunikat „rozważ wymianę baterii”. Rozważyłem gdy doszło do momenty gdy po minucie laptop się wyładowywał.

Problem szybkiego wyładowania zniknął lecz nadal na ikonce baterii mam czerwony krzyżyk. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Nie jestem obeznany w temacie więc proszę Was o pomoc.

Załączam raport „energy-report” z powercfg /energy.
    przemob4
    Level 13  
    scorpionx wrote:
    Rozważyłem gdy doszło do momenty gdy po minucie laptop się wyładowywał.

Bateria została wymieniona na nową?

Poprawiłem cytowanie wypowiedzi.
    Do tego służy przycisk "cytowanie selektywne". Zaznaczasz tekst który chcesz cytować i wciskasz ten przycisk.
    RADU23
    scorpionx
    Level 9  
    Tak tak, jest nowiutka
    Edit: naładowałem do 100%, odłaczyłem zasilanie i pojawił się komunikat :
    " Bateria wyczerpuje się (99%). Jeśli chcesz dalej korzystać z komputera podłącz komputer do źródła zasilania lub wyłącz go, a nastepnie zmień baterię." po czym przeszedł w przeciągu chyba pół minuty w stan uśpienia.
    przemob4
    Level 13  
    Odłącz zasilacz, wyjmij baterię ,przytrzymaj około minuty wciśnięty włącznik.
    grubas
    Level 40  
    Problem leży w nieoryginalnej baterii. Toshiby są bardzo wbredne co do zamienników. Nieraz kilka baterii zamienników nie działa.
    scorpionx
    Level 9  
    Zrobiłem tak jak pisałeś - trzymałem power bez baterii przy wyłączonym zasilaniu ale nic to nie pomogło. Nadal czerwony krzyżyk na ikonce baterii.

Jakieś inne pomysły czy po prostu bateria jest wadliwa?
    przemob4
    Level 13  
    Przyczyną może być zamiennik słabej jakości.
    scorpionx
    Level 9  
    Sklep wysłał mi drugą baterie lecz dali inny zamiennik (inna firma). Problem w tym że tej to już nawet nie wykrywa. Wcześniej oczywiście wyłączyłem laptop, odłączyłem od zasilania i włożyłem baterie. Nie jestem wstanie uruchomić komputera na baterii jak i również z podłączonym zasilaniem (z baterią jednocześnie). Mogę go włączyć na samym zasilaczu poprzednio wyciągając tą baterie. A gdy już laptop jest uruchomiony i wkładam baterie wyskakuje komunikat "Nie wykryto baterii"

Przeinstalowałem również „Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI”. Nic nie pomogło. Różnice między raportami mojej starej oryginalnej baterii Toshiby a nowego zamiennika:
    oryginał -
    Bateria:Ostatnie pełne ładowanie (%)
    Przy ostatnim pełnym ładowaniu bateria zgromadziła mniej energii niż 40% pojemności nominalnej.
    Identyfikator baterii SANYOPA3817U-1BRS
    Pojemność nominalna 55949
    Ostatnie pełne ładowanie 2636
    Ostatnie pełne ładowanie (%) 4
    zamiennik -
    Bateria:Nieznana pojemność baterii
    Nie można było ustalić pojemności baterii. Może to wskazywać na problem z oprogramowaniem układowym (BIOS).

Jestem bezsilny.
    grubas
    Level 40  
    Wina baterii. Kolega do swojej Toshiby odsyłał 4 razy baterię. Dopiero za 5 razem bateria była OK. Powodzenia.
    Xymedes
    Level 9  
    Skontaktuj się ze sklepem i podaj dokładny model oryginalnej baterii i jej napięcie (model zaczyna się od liter PA w przypadku toshiby) możliwe że jesteś tym szczęśliwcem w przypadku którego Toshiba zastosowała różne baterie do tego samego modelu komputera (inna elektronika sterująca)
    scorpionx
    Level 9  
    Problem w tym że pierwsza bateria która dostałem - model zamiennika ten sam co posiadamy przezemnie oryginał - PA3817U-1BRS wykazywał błędy. Po reklamacji dostałem drugą, PA3634U-1BRS która wg sklepu jest kompatybilna z moim laptopem. Jej nawet nie czytało.
    Xymedes
    Level 9  
    scorpionx wrote:
    Problem w tym że pierwsza bateria która dostałem - model zamiennika ten sam co posiadamy przezemnie oryginał - PA3817U-1BRS wykazywał błędy. Po reklamacji dostałem drugą, PA3634U-1BRS która wg sklepu jest kompatybilna z moim laptopem. Jej nawet nie czytało.

Co rozumiesz pod pojęciem "nie czytało" ? komputer uruchamiał się na 3634U, czy był brak reakcji. Po podłączeniu zasilacza był w stanie wstać na nowej baterii ?
    scorpionx
    Level 9  
    Przecież opisałem ten problem parę postów wyżej. #8

edit: Zrobiłem kolejne podejście, tym razem zamiennik firmy Green Cell (wcześniej była Pure Power oraz Enestar).

Tym razem problem jest jak z pierwszą baterią czyli miga czerwony krzyżyk a gdy naładowałem do 100%, po minucie gdy wyskoczyło 99% pojawił się komunikat "Bateria wyczerpuje się (99%). Jeśli chcesz dalej korzystać z komputera podłącz komputer do źródła zasilania lub wyłącz go, a nastepnie zmień baterię."

Reinstalowałem sterowniki „Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI”.

Już tracę nadzieję że uda mi się dostać sprawnie działającą baterie...
    Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł gdzie leży problem?