Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] brak napięcia w instalacji sterowania anteną MERCEDES W124

w124.300d 21 Lut 2017 22:10 903 2
  • #1 21 Lut 2017 22:10
    w124.300d
    Poziom 3  

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem Mercedesa W124 z 1991 roku. Chcę podłączyć antenę elektryczną. W mojej wiązce są 3 przewody a w antenie którą kupiłem, są tylko dwa. Czy da się to jakoś podłączyć? Dodatkowo zrobiłem zwarcie we wtyczce, która składa się z trzech przewodów, którą wpina się w antenę i nie wiem, gdzie szukać problemu? Sprawdziłem bezpieczniki w komorze silnika i był przepalony czerwony. Po wymianie, dalej nie ma napięcia we wiązce sterowania anteny. Uprzejmie proszę o pomoc i dziękuję. :)

1 2
  • #2 26 Kwi 2017 18:17
    Mercaud
    Poziom 1  

Antena posiada zasilanie plus12v+ zasilanie przy włączonym radio oraz masa masz jest jako pierwsza od wejścia kabli jeden lub dwa ostatnie to napięcie stałe oraz zasilanie po włączeniu radia.
    Jeśli brak napięcia sprawdzone bezpieczniki w radio też to jest przerwa w obwodzie.
    Odnośnie twojej anteny sprawdź czy przypadkiem masa to jedna ze śrub mocujących antenę dwa pozostałe to napięcie.

0
  • #3 16 Mar 2018 20:31
    w124.300d
    Poziom 3  

sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce i prąd się pojawił , dziękuje serdecznie za pmoc :D

0