Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Napisanie programu dla sterownika Vamster

mb3 21 Lut 2017 22:34 1080 0
 • #1
  mb3
  Poziom 18  
  Witam poszukuję konkretnej i terminowej osoby do napisania programu dla sterownika Vamster H i Vamser L (połączone ze sobą przez RS232).
  Oprogramowanie pisane w programie Vamgraf N -> http://www.vamond.pl/VamgrafN/VamgrafN.html program do zarządzania Piecem, pompkami, elektrozaworami itd.
  Cały układ hydrauliczny podzielony jest na 4 obwody sterowane elektrozaworami, dodatkowo sterownik PLC ma sterować pompą obiegu cyrkulacji. Oraz pompą obiegu ogrzewania podłogowego

  Elektrozawory dzielimy na 2 rodzaje"
  -Elektrozawór ogrzewania podłogowego - "problem" z tego typu elektrozaworami polega na tym, że pełne otwarcie osiągają one po około 70-80 sekundach. Elektrozawór normalnie zamknięty - po podaniu napięcia otwiera się.
  -Elektrozawór ogrzewania kaloryferami - elektrozawór osiąga pełne otwarcie w ciągu kilku milisekund. Elektrozawór normalnie zamknięty - po podaniu napięcia otwiera się.

  Czujniki na ścianach:
  W każdej ze stref znajduje się podłączony do sterownika czujnik temperatury DS18B20. Z tego co pamiętam sterowniki są dwa głównie dlatego, że do jednego można podłączyć tylko po 2 czujniki DS18B20, a w domu musi ich być 4 (po jednym na strefę)

  Strefy:
  Stref ogrzewania (obwodów grzewczych) jest 4 - Mieszkanie1, Mieszkanie2, Łazienka, Biuro

  Dokładny opis stref:
  - Mieszkanie1 - 3 elektrozawory ogrzewania podłogowego, 2 elektrozawory ogrzewania kaloryferami
  - Mieszkanie2 - 1 elektrozawór ogrzewania podłogowego, 1 elektrozawór ogrzewania kaloryferami
  - Łazienka - 1 elektrozawór ogrzewania podłogowego
  - Biuro - 2 elektrozawory ogrzewania podłogowego
  Sama ilość elektrozaworów w danej strefie jest bez znaczenia, bo połączę je razem "prądowo" np. 3 elektrozawory ogrzewania podłogowego, 2 elektrozawory ogrzewania kaloryferami w Mieszkanie1 to dwa wyjścia ze sterownika. W Biuro 2 elektrozawory ogrzewania podłogowego to jedno wyjście ze sterownika.

  Uruchamianie Pieca:
  Piec uruchamiany jest przez zwarcie styków (zwarte piec włączony, rozwarte wyłączony)

  Pompa Cyrkulacji
  Pompa załączana jest w dwóch zakresach czasu ustawiam ją na kilka godzin rano, oraz kilka godzin wieczór - czyli muszę mieć np. możliwość ustawienia od 6.00 do 8.00 oraz od 18.30 do 21.30

  Pompa obiegu ogrzewania podłogowego
  Pompa załącza się w momencie otwarcia pierwszego elektrozaworu ogrzewania podłogowego w którejkolwiek ze stref z opóźnieniem 80s (uwzględniamy czas na pełne otwarcie elektrozaworu) oraz wyłącza natychmiast po zamknięciu ostatniego elektrozaworu ogrzewania podłogowego. fajnie by było gdybym miał możliwość regulacji czasu opóźnienia załączania z menu.

  Pory dnia:
  Dla każdej strefy ustawiamy osobną temperaturę oraz zakres czasowy dla trzech pór dnia - Rano, Wieczór, Noc (tzn. chciałbym ustawiać, że rano trwa np. od 6.30 do 10.00 i temperatura w Mieszkanie 1 będzie wynosić 21stopni, Wieczór trwa od 16.00 do 21.00 i temperatura będzie wynosić 21.5 oraz, że noc będzie od 21.00 do 6.30 i temperatura będzie wynosić 19.00 w czasach nieuwzględnionych w tych zakresach piec dla danej strefy nie grzeje. Oczywiście parametry ustawiamy w menu.)


  Czas realizacji - Im szybciej tym lepiej, zależy mi na uruchomieniu systemu jeszcze w sezonie grzewczym czyli mamy czas do połowy kwietnia

  Zapłata po wykonaniu zadania, lub zaliczka po podpisaniu umowy i reszta po uruchomieniu systemu. Dla uproszczenia możliwość załatwienia sprawy np. przez Allegro.

  Kontakt PW lub +48 660 987 987
  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).