Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja fotowoltaiczna - dobór ilości akumulatorów

21 Lut 2017 22:44 840 2
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem piszę prace inżynierska. Moim tematem jest dobór urządzeń do instalacji fotowoltaicznej w hotelu. Moja instalacja ma pokryć 100 % zapotrzebowanie na energie elektryczną w dość sporym hotelu. Moim zdaniem jest to trochę nieopłacalna inwestycja z obliczeń wyszło że musze zamontować 173 szt paneli o mocy 250 Wp jednej sztuki. Mam problem natomiast z doborem ilości i sposobu podłączenia akumulatorów. Dzienne zapotrzebowanie na energie elektryczna wynosi 51 270 Wh czyli 51,27 kWh. Pojemność akumulatorów ze wzoru wyszła 17090 Ah. Czy ktoś mógłby pomoc w doborze ilości akumulatorów i sposobie połączenia?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    To zależy od napięcia zasilaczy które zależy od użytych przetwornic które dobiera się do posiadanych paneli.
    A więc wiemy, że nic nie wiemy. Potrzeba więcej informacji.
    Ps. Bierzesz pod uwagę fakt, że sprawność ogniw słonecznych spada z czasem? Trzeba będzie stopniowo żarówki wyłączać.
  • Poziom 24  
    W hotelu akumulatory, 173 panele ? kto to wymyślił ? to jest jakaś głupota. Może i praca tylko na papierze ale taki model można tylko przytoczyć że to się kompletnie nie opłaca. Nie wyobrażam sobie odbioru prądu z tych paneli 43kW mocy max przez baterie. Taka instalacja kosztowała by dużo za dużo i za dużo. Taki hotel by zbankrutował. Taka instalacja tylko on-grid z oddaniem do sieci. Możesz zrobić zestawienie kosztów on-grida z off-gridem ile będzie się instalacja zwracać i że off-grid jest nie opłacalny !