Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL66010-cewka tacho jak ją wymienić?

kingsmal 21 Lut 2017 23:21 2352 10
  • #1 21 Lut 2017 23:21
    kingsmal
    Poziom 1  

Witam. Zmywarka nie suszy i nie dogrzewa. Zgodnie z radami na forum, kupiona cewka tacho. Niestety, jest problem w jaki sposób ją wymienić? Wygląda jakby część, która ją trzyma w miejscu, była przynitowana. Jak otworzyć obudowę, żeby dostać się do cewki?

0 10
  • Relpol
  • #2 22 Lut 2017 21:57
    domis33
    Poziom 13  

Kierowałbym się raczej na sprawdzenie termostatu

0
  • #3 22 Lut 2017 22:16
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Zacznij od spraw prostszych: przekaźnik, grzałka. Wejdź w tryb serwisowy jak wyskoczy id0 to wtedy po sprawdzeniu pozostałych elementów możesz czepić sie cewki tacho.

0
  • #4 23 Lut 2017 10:01
    peter falk
    Specjalista AGD

kingsmal napisał:
    nie dogrzewa.

Zimna woda, czy lekko podgrzana?

1
  • Relpol
  • #5 22 Lip 2017 17:21
    maymar
    Poziom 2  

Niestety te nity musisz nawiercić by się dostać do cewki. Sama cewka jest też trzymana w tym koszyczku przez 4 zagięte kawałki blachy z koszyczka. Montaż ponowny to jedynie klej lub spróbuj nitować (ja kleiłem)...

0
  • #7 17 Sie 2017 20:18
    raczkow
    Poziom 10  

zibi1971 napisał:
    Witam
    Będzie śmiesznie jak to nie cewka tacho, podstawa to odczytanie kodu błedu

Jak rezultat naprawy (wymiany) tacho?
    Ja borykam się z od niedawna z podobnym zjawiskiem w moim Electrolux ESL67070R. Zaczęło się od "nierozpuszczonego" korka od preparatu do czyszczenia zmywarek, za drugim razem rozpuścił się, ale to by mogło oznaczać, że nie została osiągnięta odpowiednia temperatura. Przy otwarciu drzwiczek w trakcie zmywania czuć gorąco, ale mam wrażenie, że kiedyś buchała para. Po zakończeniu mycia, naczynia są ciepłe i niestety mokre...
    W trybie serwisowym odczytuje dwa błędy: id0 oraz id1. Obejrzałem na wszelki wypadek wiązkę na zgięciu (drzwiczki - obudowa). Na pierwszy rzut oka nic podejrzanego nie zauważyłem...

3
  • #8 17 Sie 2017 21:33
    krisg1
    Poziom 6  

A sprawdzałeś może przekaźnik na module sterującym? Electrolux stosuje najtańsza elektronikę jaką można dostać. Mi się upalił przekaźnik od grzałki (biała obudowa zrobiła się brązowa).

0
  • #9 18 Sie 2017 11:23
    raczkow
    Poziom 10  

Nie, jeszcze nie robiłem dokładnej analizy. Jak tylko coś będę miał dam znać.

0
  • #10 13 Paź 2017 11:13
    raczkow
    Poziom 10  

Wymiana tacho przyniosła rezultaty - koszt ok. 20 zł i trochę wycierania podłogi w kuchni ;) Pomimo, że pomiar rezystancji oryginalnej cewki, nie wykazywał przerwy, a nawet mieścił się w granicach normy, tj. o ile dobrze pamiętam około 200Ω(?), to jednak za każdym razem powtarzał się błąd id0 i id1 - i mokre, czasem niedomyte naczynia.

Zakupiłem cewkę na alledrogo - jej rezystancja wynosiła ok. 90Ω, wymieniłem i wszystko wróciło do normy - normalna praca, brak błędów. Sama wymiana cewki w pompie obiegowej - banalna, wystarczyło wymontować pompę, "wydłubać" starą cewkę, na jej miejsce wcisnąć nową i to wszystko. Najtrudniejsza czynność, to wysunięcie zmywarki, postawienie jej na głowie, żeby mieć dostęp do wnętrzności, a potem powtórzenie operacji w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam

0
  • #11 05 Paź 2018 18:28
    figurel
    Poziom 22  

Zmywarka myła ale po zakończeniu naczynia były ledwo ciepłe, letnie, mokre. Po wymianie cewki tachometrycznej (kupiona na Allegro od pralki Beko za 34,4 z wysyłką). Grzeje doskonale i po zakończeniu, po otwarciu drzwiczek wreszcie bucha para, a naczynia gorące, wyparzone szybko wysychają. Mając więc takie objawy warto zaryzykować samodzielną naprawę. Wymiana nieskomplikowana, cewka na wcisk jedynie, tania i satysfakcjonująca :) Cewka stara miała 236Ω, nowa 90Ω.

1
  Szukaj w 5mln produktów