Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SCANIA R420 - Brak poziomowania poduszek

kisek123 21 Feb 2017 23:32 9264 7
 • #1
  kisek123
  Level 9  
  Posiadam problem z poziomowaniem Scania R420 2005 rok samochód stał przez dwa miesiące było wszystko dobrze. Po zimowym postoju przestało działać poziomowanie . Podczas załadunku cementu gdzie potrzebne jest poziomowanie samochód wcale nie reaguje. Sterowanie pilotem góra dół działa lecz jak chce ustawić jakąś wysokość i zapisać to nie działa. Zero błędów na komputerze.
 • #2
  ireneusz1981
  Level 17  
  masz najprawdopodobniej uszkodzony czujnik poziomowania przy tylnym zawieszeniu, a dokładnie uszkodzone jego ramie mechaniczne które z kolei wysterowuje czujnik. Dlatego błędu brak a nie działa. Należy podłączyć diagnoskop i w parametrach rzeczywistych dokonać analizy wartości czujników.
 • #3
  kisek123
  Level 9  
  Czujnik poziomowania założony nowy . Wartości przy podnoszeniu i opuszczeniu zmieniają się. Bary i napięcie zmienia się. Jedna rzecz mnie zastanawia ponieważ teraz nie pokazuje obciążenia tylnej osi . Gdzie do końca komputer pokazywał.
 • #5
  kisek123
  Level 9  
  Kalibtowalem czujnik nic nie pomogło;( jutro będę dalej grzebał.
 • #7
  saron22
  Trucks specialist
  Zrób kalibrację czujnika poziomu oraz kalibrację czujnika obciążenia.

  Pilot sprawdzony?? Nie usmażyły się przewody na końcu "kabla telefonicznego" w miejscu gdzie ten spiralny kabel wchodzi w tapicerkę w okolicach prawego uchwytu do wsiadania??
  Wszystkie bezpieczniki sprawne??