Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor TerraLCD4217 nie łączy się z laptopem LENOVO

21 Lut 2017 23:37 666 8
  • Poziom 6  
    Witam Serdecznie

Mam nadzieje że mi pomożecie
    Mam kabel hdmi - dvi-i (gdy podłączałem monitor za pomocą tego kabla do dekodera DVB-T wszystko działa normalnie ale do jakości 720p, na wyższej monitor nie czyta obrazu i jest czarny ekran.

Tym samym kablem chcę podłączyć laptop z monitorem , w laptopie jest wszystko ok ale monitor ( nie chce " zatrybić " co chwilę się odświeża ale zaraz wyskakuje (dosłownie na moment "brak sygnału")

Nie wiem co muszę zmienić i czy w ogóle da się coś zmienić jak tak się dzieję.
    A może spróbować na zwykłym kablu vga-vga + przejściówka vga-hdmi

• Poziom 31  
    Monitor ma stary format matrycy 4:3, karta graficzna w laptopie najprawdopodobniej nie obsługuje takich rozdzielczości, dodatkowo chce ustawić rozdzielczość którą ma na ekranie 1 (czyli w laptopie) i dla tego się tak dzieje.

Spróbuj zmienić rozdzielczość w laptopie na najniższą jaka jest możliwa i wtedy podepnij monitor zewnętrzny.
  • Poziom 6  
    Zmienialem rozdzielczość I dalej to samo :(
    Może jakieś inne możliwości ? Może jakiś program ?
  • Poziom 31  
    Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty graficznej.
  • Poziom 6  
    Mam chyba i tak najbardziej aktualne sterowniki bo niedawno instalowałem .
    Dodam też że podłączałem monitor pod 2 dekodery DVB -T :1. DTC który nadaje hd i tylko na rozdzielczości 560p i 720p działa doskonale
    2 dekoder Manta Full hd i tam ustawiałem na wszystkie rozdzielczości od 560i po 1080p i jest dokładnie to samo co przy laptopie.

Dodam też że jak w dekoderze DTC wezmę np 1080 i lub 560 i jest napis " Our of Range"
    Natomiast przy Laptopie i drugim dekoderze " no signal" i ciągle się odświeża
  • Poziom 31  
    Z tego co znalazłem to ten monitor ma maksymalną rozdzielczość: 1280x1024 60Hz, przy takiej powinien działać to już jest kwestia ustawień w sterownikach karty graficznej raczej.
  • Poziom 6  
    Zamówiłem kabel hdmi-vga podlacze i to może pomoże.
    Sterowniki zaktualizowałem od karty graficznej zintegrowanej Intel graphis 4400 od dedykowanej 720m nividi tez.

Patrzyłem w ustawieniach to od tego jest zintegrowana karta ale tam nic nie mogłem ustawić.

Czy mogę przełączyć to na dedykowaną kartę ?
  • Poziom 31  
    A kupiłeś kabel z konwerterem z HDMI na VGA ?

Bo jeżeli nie to i tak nie zadziała, ze względu na to że HDMI to wyjście cyfrowe a VGA analogowe i trzeba pomiędzy tymi dwoma wyjściami zastosować urządzenie które przetwarza obraz.
    Sam kabel nie zadziała.
  • Poziom 6  
    Kupiłem konwerter i wszystko działa