Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk danych/Rozbieranie HDD - Odzyskiwanie danych

21 Lut 2017 23:57 456 2
  • Poziom 2  
    Witam Was!!

Posiadam dość stary już dysk HDD Samsunga, który jakieś 5 lat temu uległ awarii i go zostawiłem. Teraz chciałbym odzyskać z niego dane, nie zależy mi jednak na nich tak bardzo, żeby zapłacić za to 3 tys. zł. więc postanowiłem zrobić to sam. Już zakupiłem podobno sprawny dysk HDD, identyczny jak ten który mi się zepsuł. Jeśli chodzi o usterkę, to myślę że zepsuła się jakaś elektronika od tego ramienia z głowicami, bo wydaje taki charakterystyczny stuk, dokładnie jak tutaj: htt ps : //w w w . yout ube.com/watch?v=STPhXJfmr94
    Co ciekawe filmik znalazłem dopiero teraz, kiedyś oglądałem jakiś inny - chyba trochę mi się koncepcja zmieniła.

Generalnie plan miałem taki, żeby przełożyć talerz z jednego dysku (tego mojego niesprawnego) do drugiego. Słyszałem że podobno talerz przełożyć łatwiej niż przekręcić ten cały mechanizm, bo tam jakieś sprawy pozycjonowania wchodzą w grę itp. A że się na tym nie znam, to tak właśnie postanowiłem.

Teraz jednak chyba spróbuję przełożyć tą płytkę tak jak pokazał ten gościu. Może to zadziała, ale jeśli nie... to macie jakieś rady co do tego czy faktycznie lepiej przekładać talerz czy brać się za ten mechanizm? Jakieś rady macie do tego? Wiadomo, im czyściej tym lepiej, podobno niezalecane metalowe śrubokręty (na pewno nie z magnesami), raczej nie mam zamiaru tam nic czyścić bo podejrzewam że jest czyściej niż u mnie w powietrzu. Nie chce też żeby ten dysk działał długo, więc nawet jak te pyłki z powietrza z pokoju zmniejszą jego żywotność to mi to nie przeszkadza, jedyne co chce zrobić to go uruchomić i przegrać dane.

Pozdrawiam :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Tak tak, no rozumiem, dzięki. Chodziło mi raczej o taką ogólną uwagę, czy np. przekładanie talerza nie ma sensu i lepiej ten mechanizm czy to raczej bez znaczenia. Ale dzięki :)