Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300V5A - Nie uruchamia się Recovery (F4) oraz SRS5 - Win 7-64 bit Home

22 Lut 2017 09:37 1050 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Ojciec poprosił mnie, bym wyczyścił jego komputer i postawił system od zera, ale pojawił się problem z partycją Recovery.
    Po naciśnięciu F4 otrzymuję komunikat Invalid recovery area, jak również nie działa Samsung Recovery Solution 5, przy próbie jego uruchomienia z poziomu Windows, nic się nie dzieje.

1. Próbowałem zastosować rozwiązanie Pana WojtasJD z tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2587671.html post nr 6
    Ale trochę bezmyślnie bo nie wiem, czy ten konkretny przypadek ma zastosowanie do mojego problemu.

2. Próbowałem też innego rozwiązania które również sugerował Pan WojtasJD w podobnym temacie ale DMDE prosi mnie o podanie klucza do pełnej wersji:
    Cytat:
    Przez DMDE [Otwórz wolumin] SAMSUNG_REC i odzyskaj na C:
    \WinClon\Admin\Setup\Tools\RecoverySettingsSV.exe i uruchom jako administrator.
    F4 zaczął działać razem z odzyskiwaniem

Tak wygląda zrzut moich dysków z DMDE:
    Samsung NP300V5A - Nie uruchamia się Recovery (F4) oraz SRS5 - Win 7-64 bit Home

Niestety kroki opisane w punkcie 1 oraz 2 nie pomogły i dotarłem do miejsca w którym jak ładuję system to wyświetla się:

a po wybraniu Recovery

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie Pana WojtasJD który ewidentnie zna się na rzeczy i opisanie krok po kroku co powinienem zrobić.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Spec od komputerów
    Partycja rozszerzona koliduje z partycją recovery. Rozszerzona powinna się kończyć na ...871 bo na ...872 zaczyna się partycja recovery.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.
    A wiesz może jak i czy w ogóle, da się to naprawić?