Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Novox nc-1 - Komputer nie wykrywa mikrofonu

22 Feb 2017 11:36 5661 5
  • Level 9  
    Witam, nie wiem czy dobry dział, ale wydaje mi się, że tak. Mam problem z moim mikrofonem Novox nc-1. Po zakupieniu go podłączyłem do komputera i zainstalował się bez problemu oraz normalnie działał i był wykrywany przez system. Jednak później odłączyłem go od komputera i przez dłuższy czas go nie używałem. Ostatnio chciałem sprawdzić go jeszcze raz i podłączyłem go, ale tym razem już nie działał. Nie wykrywa go w ogóle. Nie wiem kompletnie jak można sprawdzić czy nadal jest zainstalowany, czy w ogóle komputer go widzi, ale na pewno mikrofon działa bo świeci się po podłączeniu. Jak ktoś ma jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny.
    Port USB na pewno sprawny bo na nim na co dzień działa drukarka. Próbowałem podłączać też do innych portów ale to nic nie dało.

Sprzęt:
    Win10
    Gigabyte GA-P31-DS3L
    Intel Pentium Dual CPU E2200 @ 2.20GHz 2.20GHz
    ATI Radeon HD 3850
  • Moderator of Computers service
    Podłącz mikrofon do komputera i zamieść screena z menadżera urządzeń => kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej (rozwiń zakładkę).
  • Level 9  
    Też już tam szukałem, ale nic nie znalazłem :/
    Novox nc-1 - Komputer nie wykrywa mikrofonu
  • Level 9  
    Podłączyłem mikrofon do innego komputera, a nawet do dwóch i na obu bez problemu został wykryty, zainstalował się i normalnie działał. Załączam screeny z tej operacji. Ostatecznością będzie format Windowsa, ale jeszcze chce go pomeczyc, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Level 9  
    Problem rozwiązał się sam, nie wiem jak, ale nagle mikrofon się pojawił i działa :)