Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H TWin Top - Nie otwiera się zamek bagażnik sporo spradzone

Frost160 22 Lut 2017 14:47 3474 3
  • #1 22 Lut 2017 14:47
    Frost160
    Poziom 14  

Witam,

auto jak w temacie 2007 astra H Twin Top przy próbie złozenia dachu wyskoczył błąd(na samym początku). I wszystko stanęło z jedynie urchylonym ryglem tym dolnym do którego zaczepia się zamek w klapie.

Zamek bagażnika otworzyłem awaryjnie. Po naciśnieciu czy to z pilota czy guzika na klapie nie odryglowuje( nie pojawia się napięcie na silniczku który to robi) zamka.

Sprawdziłem oczywiście bezpiecznik F8 pod maską jest sprawny( spryskiwacze które też są pod niego podpięte działają).

Sam przełącznik w tylnej klapie również, podpiąłem miernik na przejście co kliknięcie jest pika więc wygląda że jest ok.

Sam silniczek na "krótko +12v" również ok.

Wiązkę od kostki do samego silniczka również wygląda na sprawną, nie przetartą. Napięcie nie pokazuje się równeż na wtyczce kostki.

Błędy w sterwonku dachu opcom pokazuje tylko jeden:
    B130F-5A niezgodność przełoczników pokrywy bagażnika.

Jednak czy to może mieć wpływ na nie działającą w ogóle klapę bagażnika ?

Powoli nie mam już pomysłów, co by to jeszcze mogło być ?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc.

Jak połaczyć się opcomem z sterwonikiem centralnego zamka ? Wybrać nadwozie i potem centralną elektrykę ?

0 3
  • #3 23 Lut 2017 07:45
    Frost160
    Poziom 14  

Dzięki, sprawdzałem. To zanczy zmierzyłem od tyły na pinach tego kawałka kostki z która przychodzi z instalcji auta tez napięcia brak.

Tak myśle ze może to przez to że ta część która trzyma rygiel do nadwozie jest jakby odblokowana i dla tego sterwonik nie podaje prądu na zamek ?

3
  • #4 10 Cze 2018 19:04
    Remi89
    Poziom 1  

Witam mam dokładnie ten sam problem . Czy udało Ci się rozwiązać twój ?

2