Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit Connect 1.8tddi - Kontrolka ładowania, mruganie świateł

22 Feb 2017 20:00 1821 6
  • Level 11  
    Witam!
    Mam problem z Fordem Transitem Connectem 1.8 TDDI. Problem dotyczy ładowania. Napięcie ładowania ( wyłączone odbiorniki) wynosi około 14,4V jest wszystko w porządku. Włączam światła również jest ok, włączam dmuchawę na 4 bieg, ładowanie zaczyna fiksować i oscyluje od około 12 V do nawet 16V podobnie dzieje się na włączonej klimatyzacji . W tym momencie pulsują bardzo mocno światła, dmuchawa wewnątrz zwalnia i przyspiesza. Kontrolka ładowania podczas tej pulsacji oczywiście już się zapali i świeci.
    Wymieniłem:
    - mostek diodowy
    - regulator napięcia
    - szczotki
    - pierścień również ok.
    - dokładałem drugą masę, to samo

Zasilanie z kasety bezpieczników jest, nawet dołożyłem drugi bezpośrednio przewód - jest to samo
    Przewód do PCM również sprawdzony , również podstawiony drugi obok - to samo
    W sterowniku pojawia się wyłącznie błąd ładowania poza zakresem.

Z anomalii jakie zaobserwowałem w parametrach bieżących PCM to napięcie sterownika które podczas pracy silnika wynosi okolo 10-11V a na samym akumulatorze w tym samym czasie na mierniku jest okolo 13,5-14,5V. Sprawdziłem fizycznie - miernikiem przy PCM to jest te 2 Volty mniej niż na akumulatorze. Podobnie jest sterowniku poduszek powietrznych, w parametrach bieżących pokazuje 8-9V ? Tu jednak miernikiem nie sprawdzałem .

Czy sterownik PCM porównuje napięcie którym jest zasilany w stosunku do tego co otrzymuje prosto z alternatora? Wydaje mi się że to napięcie na sterownikach powinno raczej odpowiadać napięciu akumulatora?
    Do czego jest środkowy przewód przy regulatorze napięcia ( w tej kostce 3 pinowej) - tylko jej nie sprawdzałem.

Jakieś pomysły? :)
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Podstaw inny akumulator.Wygląda mi na upaloną celę
  • Level 11  
    Zapomniałem dodać, akumulator tez podstawiałem i nic.
  • Level 43  
    Jaki regulator wsadziłeś
  • Level 11  
    Auto startera ARE9026
  • Moderator of Cars
    No przecież sam wiesz gdzie szukać. Nie może być tak dużego spadku na zasilaniu sterowników.
  • Level 11  
    Sprawa myślę rozwiązana, powodem była słaba masa na karoserie. Wszystkie pomiary wewnątrz auta dokonywałem względem karoserii, stąd było słabe napięcie...