Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera Smart TV przez HDMI do starego telewizora.

Crenen 22 Lut 2017 22:00 1278 9
  • #1 22 Lut 2017 22:00
    Crenen
    Poziom 3  

Witam, jestem posiadaczem tego telewizora Panasonic TH-37PA30. Chciałbym do niego zakupić urządzenie 2w1 (Smart TV + DVB-T) o nazwie Xenic Smart Media Box DVB-T2 DVB-2241. Problem polega na tym iż to urządzenie można podłączyć do telewizora tylko za pomocą HDMI, którego mój starszy TV nie posiada, ale za to ma między innymi D-Sub (VGA). Niestety z tego co się orientuję kabelek, a właściwie przelotka z HDMI na VGA istnieje, ale nie będzie działać bo jest to podobno bubel. Dopiero, gdy ten kabel posiada jeszcze konwerter przetwarzający sygnal cyfrowy na analogowy to obraz się pojawi. Niestety właśnie tylko obraz, a mi zależy na obrazie + dźwięku co chyba dziwne nie jest :P Cena też nie jest mała, a ja jeżeli jest taka możliwość ze względu na to że niedawno się przeprowadziłem potrzebuję taniego sposobu. Mianowicie moje pytania brzmią:

1. Czy w ogólę to urządzenie się opłaca i czy działa tak jak powinno tzn. Smart TV (ja chcę tylko IPLE, ew strony od gier mam kompa, więc parametry jego na to chyba wystarczą ?) No i oczywiście telewizja naziemna? A i cena jego to 169zł niby w promocji jbc. :P

2. Jeżeli to urządzenie to jak mi polecacie go podłączyć jakich kabli do tego użyć ?

3. Jeżeli nie opłaca się ten zakup to czy istnieje jakaś alternatywa w podobnych pieniądzach. Przypominam niedawno się wprowadziłem i nie chce na dzień dzisiejszy wydawać mnóstwa pieniędzy zresztą chyba nie opłacało by sie to ze względu na to że można by było kupić telewizor z tymi funkcjami ok.800zł używke.

4. Cena w jakiej chciałbym się zamknąć z tym wszystkim to 200zł jeżeli jest taka możliwość.

Niestety okazało się że linków nie mogę wstawiać bo jestem nowy ;/ Więc podam gdzie znaleźć urządzenia . Wpisując w sklepie RTV euro AGD Xenic Smart Media Box DVB-T2 DVB-2241 wyskoczy jbc. ten za 169zł.
    Telewizor niestety w googlach Panasonic TH-37PA30 specyfikacja jest na stronie telekom.com.pl
    No i jeszcze coś obecnie oglądam filmy z neta przez podłączonego laptopa. Podłączony jest przez kabel D-Sub wzięty od starego monitora, a dźwięk przez podwójną cinche, a do lapka wtykiem jack 3.5 - 2 x gniazdo cinch. Czy może z tego da się coś wykorzystać ?

Z góry bardzo wielgaśne D Z I Ę K I :)

0 9
  • #2 22 Lut 2017 22:07
    sosarek

Poziom 43  

Crenen napisał:
    konwerter przetwarzający sygnal cyfrowy na analogowy to obraz się pojawi. Niestety właśnie tylko obraz, a mi zależy na obrazie + dźwięku

Są i takie, pod warunkiem że w tv masz wejście PC audio IN.

0
  • #3 22 Lut 2017 22:43
    Crenen
    Poziom 3  

Z tego co widzę to nie mam, ale zrobiłem zdjęcia co mam. A i nie wiem dlaczego, ale telewizor nie odtwarza dźwięku tylko obraz jak jest podłączony z przodu poprzez D-Sub ( podpisany PC) i podwójny jack na przednim panelu TV z laptopem.

Podłączenie dekodera Smart TV przez HDMI do starego telewizora. Podłączenie dekodera Smart TV przez HDMI do starego telewizora.

0
  • #4 22 Lut 2017 22:46
    sosarek

Poziom 43  

Crenen napisał:
    Podłączony jest przez kabel D-Sub wzięty od starego monitora, a dźwięk przez podwójną cinche, a do lapka wtykiem jack 3.5 - 2 x gniazdo cinch.

Skoro w ten sposób działa to z konwerterem także zadziała, dźwięk z laptopa masz podłączony do AV3?

0
  • #5 22 Lut 2017 22:53
    Crenen
    Poziom 3  

Tak dokładnie AV3. Tylko jaki kabele do tego użyć bo ten dekoder (Smart TV) ma tylko z tego co widzę wyjście HDMI, a ten konwerter z 60zł kosztuje ;/ Jest jakaś inna opcja żeby podłączyć to urządzenie ?

0
  • #6 22 Lut 2017 22:57
    sosarek

Poziom 43  

Crenen napisał:
    konwerter z 60zł kosztuje ;/

No niestety, ale działa.
    Crenen napisał:
    Jest jakaś inna opcja żeby podłączyć to urządzenie ?

Nie.
    Jaką rozdzielczość jesteś w stanie uzyskać na ekranie tv po podłączeniu laptopa?

0
  • #7 22 Lut 2017 23:09
    Crenen
    Poziom 3  

A co z dźwiękiem bo np. na morele znalazłem taki konwerter Kabel Elmak DisplayPort - D-Sub 0.15m Czarny (SAVIO CL-90) za 30zł tyle że nie widzę żadnego podłączenia pod dźwięk. Istnieje taki konwerter z HDMI na D-Sub + Jack czy cinch ? Bo rozumiem że o takim konwerterze jest mowa :P ?

Dokładnej Ci nie mogę teraz powiedzieć bo właśnie odłączyłem laptopa od TV i z niego teraz piszę, ale wiecej niż Full HD 1920x1080 co dziwi mnie bo to stary telewizor :P napewno pierwszą jednostke miał powyżej 2000.

0
  • Pomocny post
    #8 22 Lut 2017 23:13
    sosarek

Poziom 43  

Na Alle... masz pełno tych konwerterów, posiadają prócz wyjścia VGA także wyjście audio Jack.

0
  • #9 22 Lut 2017 23:14
    Crenen
    Poziom 3  

Przepraszam wkradł się błąd o to chodziło mi Kabel Gembird HDMI - D-Sub 0.15m Czarny (A-HDMI-VGA-04) za 33zł.

0
  • Pomocny post
    #10 22 Lut 2017 23:15
    sosarek

Poziom 43  

Wpisz sobie na Alle... Adapter HDMI - VGA i tyle.

0