Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmiana biegunowości na bramie a sygnalizator

pete.c 22 Feb 2017 22:12 561 6
    pete.c
    Level 12  
    Mam taką małą zagadkę logiczną. Mam niewidoczny z ulicy wjazd do garażu, chcę wyciągnąć sygnalizację w widoczne miejsce, żebym widział że garaż zamyka się lub otwiera. Nabyłem odpowiedni sygnalizator z dwiema lampami LED. Podłączyłem sygnalizator do obwodu zasilania silnika, działa. Ale jest to układ LED, więc działa tylko przy odpowiednim podaniu napięcia. Sterownik zamienia bieguny gdy brama ma jechać w drugą stronę. Układ na dwóch przewodach. Ja chcę dołączyć jeszcze drugą lampę włączającą się przy odwrotnym biegunie, sygnalizator ma jedną wspólną masę. Jak to zrobić?
    Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Co to za sterownik bramowy, nie ma wyjścia na lampę sygnalizacyjną?
    Jeśli tak można by to rozwiązać inaczej.
    Co to za sygnalizator który nabyłeś?
    pete.c
    Level 12  
    Jest to Home HG600, ma wyjście akcesoriów 24v, sygnalizator to zwykła lampa do przyczepy zespolona na LEDach. Optymalnie byłoby gdybym miał sygnał na 3 przewodach ze wspólną masą na jednym, wtedy zasiliłbym sobie dwa LEDy, jeden na otwieranie, drugi na zamykanie. Brama jest sterowana jednoprzyciskowo start-stop-start i w tym problem. Dlatego chcę pobierać napięcie z zasilania silnika, inaczej nie rozróżnie kierunków.
    sosarek

Level 43  
    pete.c wrote:
    sygnalizator to zwykła lampa do przyczepy zespolona na LEDach

Więc jeśli posiada tylko jedno źródło świecenia to jak chcesz to osiągnąć?
    pete.c wrote:
    Optymalnie byłoby gdybym miał sygnał na 3 przewodach ze wspólną masą na jednym, wtedy zasiliłbym sobie dwa LEDy, jeden na otwieranie, drugi na zamykanie

Słyszałeś o przekaźnikach?
    pete.c wrote:
    Dlatego chcę pobierać napięcie z zasilania silnika, inaczej nie rozróżnie kierunków.

Rozróżnisz - w momencie gdy brama jest zamknięta świeci jedno, w momencie otwierania przekaźnik przełącza napięcie na drugie.
    pete.c
    Level 12  
    sosarek wrote:
    Słyszałeś o przekaźnikach?

Słyszałem, rozrysujesz mi to?
    sosarek wrote:
    Rozróżnisz - w momencie gdy brama jest zamknięta świeci jedno, w momencie otwierania przekaźnik przełącza napięcie na drugie.

Nie o to chodzi, lampy mają świecić jedna przy ruchu bramy do góry, druga w dół. Jak zamknięta - nie.
    Chodzi o to żeby układ rozróżniał zmiany polaryzacji i załączał lampy.
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Dwa przekaźniki z diodami w cewkach. Jeden łapie na zamykaniu a drugi na otwieraniu. Dalej juź prosto.