Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music

andrew54 04 Kwi 2017 22:41 19713 209
    andrew54
    Poziom 26  
    Albo Ty kolego nie zrozumiałeś ironii w moim wpisie albo ja już jakiś przemęczony jestem bo ja Cię teraz kompletnie nie rozumiem.

Dodano po 11 [minuty]:

Heh ile ja bym dał żeby mieć mniej wspólnego z elektroniką niż 10-12h na dobę bo średnio tyle prowadzę swój warsztat, chętnie przekwalifikował bym się na coś spokojniejszego ale już nie w tym wieku, a pozatym elektronikę uwielbiam szczególnie w tematyce audio, tylko prowadzenie biznesu w tym kierunku jest mało przyjemne, natrętni klienci, reklamacje, problemy z dostawcami, kontrole z rożnych instytucji....
  • Zasilacze UPS
    andrew54
    Poziom 26  
    Oj dawno mnie niebyło bo po urlopie nazbierało się sprzętu do naprawy, przykładowo miałem przemysłowe monitory montowane w autobusach firmy coś tam video bus montowane w Polsce, masakra co za kiepska manufaktura układ opóźniający załączanie był zrobiony na pająku z tranzystora i przekaźnika a wszystko zalane glutem. Przerabiam to na NE555. Wzmacniacz video aby możliwy był przesył na kilkudziesięciometrowych kablach sygnałowych był jako kit AVT. Reszta to moduły aver media i zwykła matryca 19 cali. Będę miał chwilkę to wrzucę fotki. W każdym razie nóż się w kieszeni otwierał jak to widziałem.

Co do elementarnej wiedzy u sprzedawców sprzętu audio to macie racje, kilkanaście lat temu kupowałem z córką wzmacniacz na 18 urodziny, wymagania były średnie, AUX aby podłączyć do kompa, przyzwoity dźwięk i w sumie tyle, facet w sklepie pod niebiosa zachwalał technicsa SU-V300 za 799zł, po przyjeździe do domu tragedia, wszystkie moje wzmacniacze a miałem ich wtedy około 30 (niestety w rożnym stanie i wszystkie używane) zagrały o kilka klas lepiej niż ten technics. Ponieważ miałem już internet więc szybkie spojrzenie na manuala i wszystko jasne, kiludziesięciowatowe trafo i jakaś mała hybryda w końcówce. Na szczęście udało się go oddać tzn wymienić tego samego dnia. A facet zdziwiony: przecież to Technics!!! I co z tego!!!
    malyjasiu
    Poziom 18  
    Jeżeli ktoś szuka pomysłu na super dochodowy interes, to służę pomysłami. To nie wszystkie oczywiście, mam tego pełen wybór.
    -przewody głośnikowe z drewnianą izolacją zapobiegające powstawaniu prądów wirowych, a tym samym likwidujące zniekształcenia nieliniowe
    -przewody sygnałowe średnicy 1 cm zanurzone w ciekłym helu dla przyspieszenia wysokich tonów
    -tranzystory stopnia wejściowego chłodzone płynnym butanem
    -potencjometry z węgla drzewnego, zapewniające miękkość basów
    -zastanawiam się jeszcze nad użyciem folii aluminiowej, tak bardzo ukochanej przez wszystkich ufologów. Myślę, że owinięcie nią stóp słuchacza zapobiegło by wibracjom, i zapewniło czyste brzmienie czyneli
    Te i pozostałe pomysły za skromne 10% udziału w zyskach. Jak mniemam, potwornych zyskach, bo zbyt murowany.
  • Zasilacze UPS
    intenso
    Poziom 39  
    Co to tam w środku jest, zasilacz od dekodera Polsatu?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Za to zasilacz (z laptopa?) pozostał.
    andrew54
    Poziom 26  
    Cena również pozostała bez zmian 2698 euro, a przecież odliczając tą ogromną ilość OS-CONów powinno coś stanieć to ustrojstwo, jak widać świat pseudoaudiofilski to istna czarna magia.
    andrew54
    Poziom 26  
    TDA1552 :) samochodówka z 90 lat za 8 zeta :)

cena to 2698 euro za wersje signature która różni się tylko odbiornikiem USB akceptującym sygnały 24/192 zamiast 24/96
    andrew54
    Poziom 26  
    Wersja dawna (przed naszym tematem) oraz obecna. Ciekawe co audiofile na to, czy odebranie tej chmary kondensatorów nie pogrążyło brzmienia tego cuda? Jeśli nadal jest tak doskonałe więc po co one wogóle były wcześniej? Zacne ucho recenzenta - audiofila nie wykryło żadnej różnicy?

Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein MusicTak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    yogi009 napisał:
    Przez was Niemiec od roku źle sypia :-)

To niech zażyje Etopiryny od Gozdzikowej :D
    andrew54
    Poziom 26  
    Niemcowi hajs się zgadza bo wciska ludziom kamienie harmonizujące brzmienie i strojące dźwiękowo pokój, ale dobrze jeśli zdaje sobie sprawę że jakiś tam niewielki procent społeczeństwa wie że wciska ludziom shit i otwarcie o tym pisze, ja go tam nie żałuje - pewnie i tak jest ustawiony finansowo na 3 pokolenia do przodu więc sobie poradzi
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    Być może na hurtowniach zabrakło elektrolitów i zasilacz musiał się zmodyfikować.
    andrew54
    Poziom 26  
    A oto highline power amp, highline preamp oraz highline integrated amp, specjalnie wstawiłem jedno zdjęcie do tych trzech urządzeń bo jest dokładnie takie samo na stronie producenta:

Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music

Mnie się za całkiem obiektywne opinie wyrażone z punktu widzenia inżyniera elektronika na temat Radmorów 5100, 5102 też dostały niezłe baty :)

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

Zainteresowałeś mnie tymi Omegami bo szczerze mówiąc nie śledzę od wielu lat poczynań Tonsila, mam jakiś dystans do tego producenta odkąd w wieku lat trzydziestu parę gdy zacząłem słuchać "prawie" audiofilskich kolumn zagranicznych producentów zorientowałem się że przez lata młodości Tonsil faszerował mnie dźwiękiem delikatnie mówiąc nienaturalnym. Pierwsze co mnie uderzyło to ilość przetworników - no dobra myślę może mają jakieś know how konstrukcji, druga kwestia to podawana moc, 500W oraz 1000W muzycznej - szczerze naprawdę wątpię aby te przetworniki przeniosły tyle ale to najmniej ważne bo po co komuś tyle jest potrzebne i dlaczego producent się tym chwali zamiast podać minimalną moc wzmacniacza potrzebną do wysterowania kolumn - tak robią strichte audiofilscy producenci. To tyle po otwarciu dosłownie jednej stronki, pierwszej co wyskoczy w google po wpisaniu Tonsil Omega. Na pewno są lepsze od Stein Music bo....istnieją naprawdę :)
    Piottr242
    Poziom 19  
    Żeby nie zakładać nowego wątku:
    Dziś na znanym serwisie aukcyjnym znalazłem przypadkiem magiczne kable... ethernet :-)
    Cytat:
    To pierwszy kabel tego typu. Starlight Ethernet wykorzystuje unikalną geometrię przewodników umożliwiającą wyższą prędkość transmisji danych przekładającą się na prawdziwszą, żywszą reprodukcję obrazu i dźwięku. Opatentowana technologia Tite-Shield™ poprawia krytyczne parametry transmisji cyfrowej zwiększając jej prędkość i wierność w porównaniu do standardowych kabli ethernetowych.

Sam opis brzmi magicznie. Cena jest również jak za usługi czarodzieja...
    technikabasenowa
    Poziom 33  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Piottr242 napisał:
    Sam opis brzmi magicznie. Cena jest również jak za usługi czarodzieja...

To akurat nie jest nic dziwnego. Po prostu kategoria ósma, pracująca przy 2GHz. Kij z tym że żadne domowe urządzenie nie wykorzysta przepustowości 40GBps.

I w czym problem? ważne są rozdziawione gęby oglądaczy i wzrost mocy posiadacza w środowisku :D
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  
    Za 12tyś to można kupić topowe japośńskie wzmacniacze z lat 90, np Sansui Au-Alpha 907MR, tutaj każdą złotówkę widać w budowie i zastosowanych komponentach, w ogóle kupno nowego sprzętu to bezsens, ze względu na awaryjność i jakość i gigantyczną utratę wartości
    Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music
    Kraniec_Internetów
    Poziom 42  
    Jakbym miał 12k i potrzebował wzmacniacza, to bym żadnego wzmacniacza nie kupował, bo to już solidny budżet na samodzielne skonstruowanie porządnego wzmacniacza. Może nie zagra jak taki za 12k, ale ile satysfakcji :)

@Uzytkowinik19 Tu nie chodzi o konkretny model co można za te 12k kupić. Na pewno nie warto za 12k kupować tego Steina, zrobionego na plastelinie i badziewnym scalaku.
    andrew54
    Poziom 26  
    Inicjatywa zacna ale na skonstruowanie / zaprojektowanie własnego wzmacniacza trzeba mieć czas i przede wszystkim ogromną wiedze, zawsze byłem zdania co do projektowania czy nawet tuningu sprzętu - trzeba być mega gościem żeby mieć odwagę poprawiać fabrykę bo przez niewiedzę można więcej zepsuć niż poprawić. Oczywiście pomijam pseudo tuningowców których wiedza kończy się na wymianie elektrolitów i wzmacniaczy operacyjnych.

Jak już mowa o sprzętach w okolicy 12 tyś to popatrzcie jakie polskie rodzynki można w okolicy tej kwoty nabyć:

https://allegro.pl/oferta/unitra-altus-mildton-4-7776357761

Pomijam fakt że z 20 lat temu sprzedałem dokładnie to samo za coś ponad 200zł a wyleżało się w komisie ponad pół roku.