Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tak wygląda wzmacniacz za 12 tyś zł :) Stein Music

andrew54 22 Feb 2017 23:04 23334 209
    andrew54
    Level 27  
    Rzućcie okiem na to bo ja opadłem z sił, czy ten świat jest tak głupi czy ja czegoś niewiem? Natknąłem się na tą firmę przy okazji recenzji Reduktora Szumu na temat magicznego demagnetyzera do płyt LP i CD co mi się bardzo spodobało i jak się zacząłem wgłębiać w tematykę co ta firma produkuje szukając podobnych kwiatków to myślałem że spadnę z krzesła. Oto wzmacniacz kosztujący 12 tyś zł u polskiego dystrybutora, proszę przeczytać opis, recenzje oraz obejrzeć fotki na końcu stronki:

@main-2560&lang=" target="_blank" rel="nofollow noopener ugc" class="postlink">http://www.highfidelity.pl/@main-2560&lang=

A teraz reasumując to CUDO z punktu widzenia mnie czyli elektronika z 30 letnim stażem :). Zasilacz z laptopa IBM (nawet obudowy nie zmienili, robiący napięcie z 230 do 17V potem pewnie jakiś stabilizator do układu TDA), w końcówce TDA1552 z radia samochodowego (dosłownie!!!) zawierający cały wzmacniacz końcowy i kosztujący 4zł, wszystko obsypane gdzie się dało elektrolitami różnej wielkości i koloru nie mających większego znaczenia przy tej aplikacji aby zrobić efekt WOW. I na koniec nawet pilota nie umieli zaprojektować bo dali uniwersalny.

Kto to kupuje, chyba totalni idioci?????
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
    akrawiec
    Level 15  
    Na iPhone'a kilka lat temu ktoś sprzedawał wygaszacz na którym kręcił się diament.
    Ten program nic więcej nie robił. Ale za to KOSZTOWAŁ 4 tys. USD.
    Tylko niektórych było na niego stać. Znalazło się sporo nabywców - mogli sie chwalić przed znajomymi, że ich na to stać, aby wywalić kasę za nic.
    Może tu chodzi o to samo?
    andrew54
    Level 27  
    Może pralnia brudnych pieniędzy :) hehe.

A tak wracając i próbując wycenić ten wzmacniacz aby zrobić go jako DIY to widzę to tak:

- sam układ elektroniczny czyli środek nie jest wart więcej jak 300-400zł (najdroższe elementy to te niepotrzebne i w ogromnej ilości elektrolity OS-CON i potencjometr ALPSA z silniczkiem. Reszta elektroniki to groszowe sprawy.

- obudowa może być faktycznie solidna żeby zrobić dobre wrażenie i przyćmić czujność na resztę, strzelam że jest warta 500zł i pewnie spokojnie by ją jakaś mała firma wykonała.

-pilot uniwersalny samouczący się, około 60zł, solidniejszy 100-120.

Ile nam wychodzi? Do 12 tyś chyba trochę brakuje :)

Na koniec taka mała dygresja, jak można do tej pseudo audiofilskiej konstrukcji w końcówce mocy stosować monolit zawierający cały wzmacniacz końcowy warty 4 zł, który sam już w sobie miał kiepskie parametry. Przecież ten scalaczek święcił tryumfy w radiach samochodowych typu Thomsonic z bazaru za 100zł dobre 15-20 lat temu. Przewinęło się przez moje ręce tego setki. Masakra,.
  • Eltrox Hurton
    RMS.pl

Level 26  
    Słuchałeś tego wzmacniacza?
    korrus666
    Level 40  
    A co za różnica czy go słuchał? Sam układ końcówki mocy ma przy 20W oddawanej mocy zniekształcenia na poziomie 10%, toż to masakra. Podzielam zdanie poprzedników że sprzedawanie tego za takie pieniądze to robienie z ludzi debili albo i gorzej - okradanie ich. Jestem przekonany że isnieją setki jeśli nie tysiące lepiej grających wzmacniaczy i do tego kosztujących mniej niż 1/10 tego wynalazku.
    RMS.pl

Level 26  
    Widziałeś pomiary tego wzmacniacza?
    andrew54
    Level 27  
    Co to ma do rzeczy jak to i tak niema prawa dobrze zagrać, wzmacniacz o THD=10% (przy mocy znamionowej) obsypany chmarą elektrolitów na wejściu zasilania :) Troszkę zdrowego rozsądku.

A jakbym miał być złośliwy to bym powiedział że słuchałem go wielokrotnie, miałem go w komputerowych głośnikach Creativa, w radiu samochodowym w moim starym Cinquecento... i pewnie wielu innych konstrukcjach których już nie pamiętam. I tak naprawdę to w radiu samochodowym powinien zagrać najlepiej bo zasilany jest z akumulatora a nie laptopowej przetwornicy jak w tym czymś.

Zobaczcie jaka ta firma robi cudowne magiczne kamienie podnoszące jakość brzmienia to jest coś hehe:

http://www.hi-fi.com.pl/akcesoria-testy-lista/3321-stein-music-h2-i-blue-sun.html
    RMS.pl

Level 26  
    Zgadzam się, troszkę zdrowego rozsądku w tym krytykowaniu przez Internet.
    korrus666
    Level 40  
    Jesteśmy na forum technicznym i do sprawy podchodzimy logiczne i w oparciu o dane techniczne a te w przypadku tego układu są jednoznaczne. Koszmarnie duże zniekształcenia przy mocy rzędu 20W. Tu nie ma z czym dyskutować. Pewnie może to jakoś tam grać ale bądźmy szczerzy nie jest to ani szczyt techniki ani nic nowoczesnego a cena jest absurdalna. Oceny w tzw prasie branżowej są często sponsorowane i nijak mają się do rzeczywistości. W ślepych testach ten wynalazek zginął by gdzieś na końcu stawki przy porównaniu z nowymi wzmacniaczami za około 2 tyś PLN.
    RMS.pl

Level 26  
    Proponuje napisać do producenta i zapytać go co ma do powiedzenia i czy ma pomiary wzmacniacza.
    andrew54
    Level 27  
    Ja się zaczynam zastanawiać czy to wogóle gra i redaktor pisma to słyszał - zwróćcie uwagę jak zamontowana jest płytka z przetwornikiem C/A :)

No ale cóż, papier wszystko przyjmie a ciemny lud to kupi.
    RMS.pl

Level 26  
    No tak, po co pytać kogoś, kogo się oskarża o kłamstwo. Lepiej wydać wyrok i z głowy.
    sk700
    Level 31  
    RMS.pl serio potrzebujesz wykresów z hamowni aby stwierdzic ze Porsche z silnikiem od malucha bedzie mialo gorsze osiagi niż większość aut na drogach? Gdyby ten wzmacniacz miał jakiekolwiek wyróżniające się parametry producent sam zadbałby aby nam to udowodnic stosownym protokołem z niezależnych pomiarów który to przekonałby znacznie więcej klientów niz artykuły w klimacie audiovoodo :)
    kortyleski
    Level 42  
    RMS.pl wrote:
    No tak, po co pytać kogoś, kogo się oskarża o kłamstwo. Lepiej wydać wyrok i z głowy.

Jesteś wspólnikiem producenta tego shetu?
    Chcesz wyroku? Proszę. Cytaty:

TDA1552Q
    2 x 22 W BTL stereo car radio
    power amplifier

Może stwierdzisz że producent ( PHILIPS) się pomylił?
    andrew54
    Level 27  
    Może założyciel firmy Pan Stein użył swoich "magicznych kamieni" aby zaingerować w strukturę wewnętrzną TDA i poprawić brzmienie tego monolitu :P
    wzagra
    Level 33  
    Po prostu się nie znacie, bo
    Quote:
    To, co firma ma do powiedzenia można streścić w paru słowach: optymalizacja, tuning, mniejsze zło. I nie da się ukryć, że w takim podejściu do problemów, z jakimi spotykamy się w audio nie jest osamotniona. Żeby to z sobą „zagrało” trzeba poświęcić mnóstwo czasu i wysiłku. A to możliwe jest jedynie w niewielkich firmach, w których rachunek biznesowy układany jest inaczej niż w tych dużych. ... ...w obudowach swoich urządzeń stosuje drewno, także jako nóżki, i wyrafinowane kondensatory – tak samo, jak w Amp 2 Stateline .

...i to właśnie te
    drewniane nóżki zapewniają, że
    Quote:
    ...dźwięk, jaki uzyskujemy. Jest on ciepły, nie ma w nim zbyt dużo góry i detali. Ale też jest bardzo spójny i naturalny, a przynajmniej tak go odbieramy. Bas nie sięga nisko..

A jak już pożartowaliśmy, to ciekawostką jest, że nie ma żadnych pomiarów z testów tylko wrażenia odsłuchowe - co oznacza, że "audiofilom" (tym od audio voodoo) można wcisnąć każdy szajs byle był drogi...
    eldomek
    Level 18  
    Temat rzeka... ale wiara czyni od wieków cuda...
    intenso
    Level 39  
    Panowie, nie chce zakładać nowego tematu, chyba że tak będzie lepiej.
    Zapytam najpierw tu.

Czy moglibyście mi powiedzieć coś o budowie Denon Pma 2020 Ae i Creek Evolution 100A.
    Jak to się ma w tym przypadku.
    intenso
    Level 39  
    Ok, a jak się ma taki Denon do Creka, który z nich jest mocniejszy i lepiej wykonany?
    Nie patrz na dane które podaje producent, tylko patrząc na podzespoły i wykorzystując wasze doświadczenie.
    andrew54
    Level 27  
    Chcesz porównać te dwa wzmacniacze do Steina? Nie rozśmieszaj mnie. Stein to tylko maszynka do nabijania kasy jakiemuś niemieckiemu byznesmenowi. Niech dowodem będzie schemat tego czegoś:

Musisz tylko dorysować sobie ze sto elektrolitów na wejściu zasilania i dołożyć ten gotowy moduł Cmedia z przetwornikiem bo inaczej Ci USB nie będzie działało :).
    pikarel
    Level 34  
    TDA1552 bez sygnału sam sobie szumi, a sumowanie zniekształceń nieliniowych wzmacniacza mostkowego - całkowicie dyskwalifikuje go jako wzmacniacz Hi-Fi, nie wspominając o konstrukcji audiofilskiej.
    Ten układ scalony nadaje się i to bardzo dobrze, ale jako maszynka do pukania w samochodzie, bo szumy opon, silnika i klimatyzacji są i tak większe i zamaskują niedoskonałości.
    intenso
    Level 39  
    andrew54 wrote:
    Nie rozśmieszaj mnie.

Teraz to Ty się ośmieszasz, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy jak???
    mipix
    Level 34  
    Panowie, tak się robi dziś pieniądze. Przeciętny elektronik do spółki z polonistą z zacięciem bajko-pisarskim i mamy złoty interes. Rynek audio-voodoo jest w stanie wchłonąć kilka takich "sztuk" dzięki czemu nie trzeba dużej ilości sprzedanych sztuk aby osiągnąć niezły przychód.
    RMS.pl

Level 26  
    kortyleski wrote:
    Jesteś wspólnikiem producenta tego shetu?

Nie jestem, ale wysłałem do nich wiadomość, bo ciekawi mnie co mają w tej sprawie do powiedzenia. Tak to działa w cywilizowanej części świata. Jeśli odpowiedzą, dam znać. Jeśli nie odpowiedzą, pewnie jest tak, jak mówisz.
    technikabasenowa
    Level 33  
    mipix wrote:
    Panowie, tak się robi dziś pieniądze. Przeciętny elektronik do spółki z polonistą z zacięciem bajko-pisarskim i mamy złoty interes. Rynek audio-voodoo jest w stanie wchłonąć kilka takich "sztuk" dzięki czemu nie trzeba dużej ilości sprzedanych sztuk aby osiągnąć niezły przychód.

Jak wyżej pasjo-fanatyków i tak nie przekonasz że to szrot bo i tak nie słyszymy tej głębi ze złoconych przewodów - drewnianych sezonowanych podkładek dystansów - ale kto bogatemu audiovódziście zabroni zainwestować w takie CACKO :D
    RMS.pl

Level 26  
    Jeśli piszesz do mnie, to nie jestem żadnym fanatykiem i bądź łaskaw mnie nie obrażać.
    technikabasenowa
    Level 33  
    RMS.pl wrote:
    Jeśli piszesz do mnie, to nie jestem żadnym fanatykiem i bądź łaskaw mnie nie obrażać.

A kto tu kolegę obraża?
    Sam sobie lekko strzelasz w kolanka broniąc tej konstrukcji :cry: tego nie ma co mierzyć wystarczy pooglądać parametry elementów :D