Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres Hotpoint-Ariston MCA16 - wyrzuca bezpiecznik różnicowy

Brayan10 22 Lut 2017 23:06 810 8
  • #1 22 Lut 2017 23:06
    Brayan10
    Poziom 8  

Witam,

mam problem z ekspresem do kawy Hotpoint-Ariston MCA16, choć po rozłożeniu urządzenia okazało się że tak naprawdę siedzi w nim nic innego jak ekspres Saeco Incanto de luxe tzn. wszystkie główne podzespoły pochodzą z tego urządzenia.

Problem polega na tym że ekspres podczas procesu przenia kawy powoduję zadziałanie bezpiecznika rożnicowo-prądowego w mieszkaniu. Dzieje się to zawsze w tym samym momencie tzn po tym jak młynek zmieli kawę i powinien zacząć się proces parzenia.

Z rzeczy które już zrobiłem. Sprawdziłem wszystkie główne elementy wykonawcze osobno. To znaczy podłączałem do nich zasilanie niezależnie od ekspresu.
    Pompa-działa
    Bojler-działa
    Grzałka pary-działa
    silnik młynka-działa
    silnika napędzający blok zaparzający-działa
    elektrozawór-działa.

W ekspresie przeprowadziłem również procedurę odkamieniania, ekspres przeprowadził ją bez przeszkód, nie wyrzuciło żadnego bezpiecznika.

Co może być jeszcze problemem tego że ekspres wyrzuca różnicówkę podczas parzenia kawy. Na płycie sterującej na pierwszy rzut oka nie widać żadnych uszkodzeń czy problemem może być jakiś układ filtrujący zasilanie?

Dodam że ekspres był testowany w dwóch różnych mieszkaniach czyli przy dwóch różnych instalacjach elektrycznych i zachowywał się tak samo. Bezpieczniki były wartości 30mA.

Załączam pliki z dokumentacją jaką udało mi się zdobyć.

0 8
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 22 Lut 2017 23:17
    guciq
    Poziom 18  

Najczęściej problemem jest grzałka.Sprawdź miernikiem czy niema przebicia między stykiem a obudową metalową grzałki.czasem jest pęknięta i to pęknięcie otwiera się od temperatury dopiero podczas pracy(grzania) i wtedy wyrzuca różnicówka

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 22 Lut 2017 23:20
    Brayan10
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o grzałkę (boiler) to wymieniłem go nawet na nowy(też używany ale inną sztukę) niestety nic to nie dało. Sprawdzałem miernikiem, nie ma przebicia na obudowę.

Zastanawiające jest to że przez proces odkamieniania przechodzi bez problemu a podczas niego grzałka również jest używana.

0
  • #4 23 Lut 2017 21:02
    nioop

Specjalista AGD

Rozmawiałem na ten temat kiedyś z autoryzowanym serwisem Saeco - O b.bogatym doświadczeniu.

Sam producent przyznaje się do takowej wady produktu, tym samym zaleca wymianę grzałki.
    Pomimo iż nie wykazuje przebicia.. Natomiast po wymianie na nową grzałkę problem powraca, według doświadczeń w/w serwisu.

Naturalnie nie są to oficjalne biuletyny producenta :)

0
  • #5 23 Lut 2017 21:07
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Grzałka pary sprawdzona, bo to ona najczęściej jest powodem i to nie zawsze? Odłączyć zasilanie od niej i próbować robić kawę.
    Kolejna rzecz, czy ekspres ma elektromagnes odblokowujący wysuwanie z zabudowy?

0
  • #6 28 Paź 2017 21:21
    hucker100
    Poziom 9  

U mnie powodem wyzwalania różnicówki był elektromagnes. Niby działa ale miał przebicie.

0
  • #7 29 Paź 2017 00:37
    Brayan10
    Poziom 8  

U mnie powód nie był w cale taki trywialny. Każdy element elektryczny był sprawny. Rozwiązanie przyniosła dopiero kamera umieszczona w środku podczas działania ekspresu. Powodem był zwykły kawałek plastiku! A konkretnie trójnik łączący wężyki, dopiero przy dużym ciśnieniu się rozszczeniał i chlapał wodą na przewody zasilające. Ile nerwów na to straciłem to tylko ja wiem. Każdy element osobno działał bez zarzutu. Uruchomione wszystkie na raz od razu wywalają bezpiecznik. Po wymianie trójnika, ekspres działa jak nowy.

0
  • #8 29 Paź 2017 09:58
    hucker100
    Poziom 9  

Zgadzam się plastikowe kolanka nie wytrzymują temperatury a przeciek widać dopiero pod ciśnieniem. W ekspresach Nivona naprawiłem już to w dwóch egzemplarzach. Pozdrawiam

0
  • #9 20 Lip 2018 15:28
    Brayan10
    Poziom 8  

Problem rozwiązałem opisując to w poprzednim poście. Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów