Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon pod akumulatorem 12V/4Ah ?

Pasat01 21 Lip 2005 21:23 954 3
  • #1 21 Lip 2005 21:23
    Pasat01
    Poziom 10  

Witam.
    W aucie mam coś w rodzaju autopowiadamiania GSM,
    wszystko działa ładnie, lecz męczy mnie już cotygodniowe ładowanie baterii.
    Aparat posiada oryginalną baterie producenta i pomyślałem że
    może da się ją zastąpić akumulatorem od skutera (12V / 4Ah),
    leży niepotrzebny odkąd sprzedałem skuter (miałem dwa nowe).

Myślałem również nad podłączeniem do akumulatora auta, ale boję
    się o jego nadmierne rozładowanie.

Próbował ktoś coś takiego, może są jakieś schematy ?
    Posiadam ładowarkę samochodową od tego telefonu, czy może ona mi się przyda,
    może po modyfikacjach ?

PS. Pewnie najprostszym sposobem by było podłączenie tej ładowarki do telefonu,
    bateria naładuje się i ładowarka będzie podtrzymywać prąd, ale jak wcześniej wspomniałem,
    boję się o nadmierne wyładowanie akumulatora. W mojej sytuacji, auto więcej stoi niż jeździ.

0 3
  • #2 21 Lip 2005 22:45
    macek
    Poziom 24  

Wystarczy ze zmniejszysz napiecie. Zobacz na baterie z telefonu pewnie bedzie 3,6 wystarczy stabilizator na takie napiecie odpowiednio wpiety i wsio powinno dzialac najwyzej jakis radiatorek. Spokojnie mozna wpiac zamiast baterii akumulator. Tylko jezeli to jest przeciw zlodzieja to po odpieciu akumulatora nici z powiadamiania. Trzeba by jakies podtrzymanie. Poszukaj o zmniejszaniu napiecie bylo wiele np w dziale inne. Czesto do podpiecia cd-romu w samochodzie sie zmniejsza napiecie. Od biedy moze byc 5 V. i powinno chodzic.

0
  • #3 22 Lip 2005 00:50
    BADYS
    Poziom 14  

a może starczy podpiąć to pod ładowarkę samochodową???
    niestety bateria na tym trochę ucierpi przy starszym modelu telefonu chyba że masz już baterię litowo-... to dłużej pochodzi

0
  • #4 22 Lip 2005 00:55
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Pewnie że wystarczy samochodowa ladowarka. Ja kiedyś zabrałem na obóz akumulator 2 Ah i co sie okazało :) po 4...5 dniach kazdy chcial sobie naładowac komówrke z mojego akumulatora :D:D (oczywiscie samochodowa ladowarka. Ostatecznie ladowalem chyba z 15 razy (w sumie) te komorki i bateria po powrocie nie byla padnieta.

0