Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Smart ZWB28 - Pojawił się błąd EA

23 Lut 2017 07:33 6531 3
 • Poziom 5  
  Witam Forumowiczów,
  Dziś w nocy wyskoczył mi na piecu błąd EA migający na zmianę z przyciskiem resetu i oczywiście piec nie pracował. Po restarcie piec zaczął pracować normalnie, tzn. grzał i podgrzewał wodę. Przez ok. 2h do wyjścia z domu wszystko było ok. Jaka mogła być przyczyna, że tak nagle wywaliło ten błąd?
  Czytam, że może być to problem z gazem, martwi mnie najbardziej fakt, że za tydzień wyjeżdżam i boje się, że ponowne wyskoczenie tego błędu spowoduje brak ochrony przeciwzamarzeniowej...
  Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Sprawdź odpływ kondensatu czy nie ma zasyfonowania. Kondensat musi swobodnie spływać do kanalizacji, ewentualnie wyciągnąć rurę i przedmuchać w kierunku kotła... Dalej kocioł zanieczyszczony wymaga konserwacji... Dalej zły stan elektrod do oczyszczenia ewentualnie wymiany.. Dalej coś z systemem koni nowym... Dalej zanik gazu albo spadek ciśnienia gazu.... W ostateczności płyta elektr. bądź armatura gazowa (rzadko).
 • Poziom 5  
  Generalnie, stało się tak raz i do dzisiaj (odpukać) się to nie powtórzyło. Konserwacja i czyszczenie było przeprowadzone przed sezonem grzewczym, czyli kilka msc temu. Podejrzewam, że być może chodziło o jakąś cofkę z komina, bo był to czas sporych wichur. Będę obserwował i jak się powtórzy to sprawdzę rzeczy o których pisałeś.
  Dzięki za poradę.
 • Poziom 2  
  serwisszulborski.pl napisał:
  Sprawdź odpływ kondensatu czy nie ma zasyfonowania. Kondensat musi swobodnie spływać do kanalizacji, ewentualnie wyciągnąć rurę i przedmuchać w kierunku kotła...


  I to właśnie ta czynność serwisowa najczęściej pomaga w moim piecu ZWB 28-3C. W syfonie zbiera się kurz, piasek i generalnie osad, przez co kondensat nie może swobodnie odpłynąć, i piec wchodzi w tryb błędu EA. Pomaga przyłożenie rurki odpływowej kondensatu do ust i mocne przedmuchanie aż usłyszymy bąbelki i zacznie wylewać się z rurki kondensat.

  Pozdrawiam,
  L.