Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kruger&matz km620t11 - Głośniki kruger&matz km620t11 charczą

23 Lut 2017 09:45 2541 5
  • Poziom 6  
    Witajcie. Jestem tu nowy a post dodaję przez telefon więc przepraszam za jakieś niedociągnięcia :p
    Otóż mam problem z moim zestawem kruger&matz km620t11.
    Zamontowałem sobie głośniki na wygłuszone drzwi i wszystko ładnie grało, do momentu aż po jakimś czasie odpaliłem auto aby wyjechać z garażu, głośniki wysokotonowe w zestawie zaczęły charczeć przy podgłoszeniu radia na połowę, gdy ściszę radio to nie słychać charczenia, może pomyliłem kable na zwrotnicy + z -? Taka zamiana kabli może mieć takie skutki? Jakie są wasze przypuszczenia? Z góry dziękuję za pomoc :)

• Poziom 39  
    A czy aby na pewno winne są głośniki? Czy po podpięciu innych głośników radio też charczy?
  • Poziom 25  
    Jak wcześniej grało a teraz nie gra to są dwie opcje według mnie (jak grało dłuższy czas a nie tylko 5 minut :D ). Albo po prostu spaliłeś tweetery przesterami. Masz włączone jakieś podbicia, loud itp.? Drugą opcją jest jakieś zwarcie w kablach. Przejrzyj wszystko dokładnie i może akurat znajdziesz jakiś przetarty kabel albo jakieś inne nieprawidłowości. Zamienienie + i - w tweeterach nie spali ich na pewno tylko odwróci polaryzację. Bardzo często się tak robi żeby zestaw grał lepiej w okolicach podziału zwrotnicy. W sumie jest jeszcze możliwość że te tweetery po prostu są bardzo słabe i dlatego charczą :D

Kilka opinii z ceneo:
    "Poczatkowo nie zrobiły na mnie wrażenia myslę padaka gorsze od mych starych fabrycznych.coś trzeszczało charczało .okazało się ze coś namieszałem przy zwrotnicy robilo sie zwarcie.Po wprowadzonych poprawkach głosniki zaczęly grać wrecz idealnie. graja dobra muze;-)za ta kase lepszych nie znajdziecie spokojnie moga konkurować z glosnikami z wyzszej półki.POLECAM"

"Kupiłem ten zestaw i myslałem że za te pieniądze można spodziewać sie poprostu działającego sprzetu. W pierwszym zestawie który dostałem nie działały oba tweetery. Jeden miał zerwane lutowanie a drugi poprostu nie działał. Czysty przypadek pomyslalem ale po wymianie na drugi taki zestaw który miał być sprawny znowu jest problem z tweeterm a mianowicie gra on nie czysto. Jeśli za pierwszym razem wszystlo byłoby okej to byłbym zadowolony ze sprzetu i przedewszystkim tego jak gra."

Czyli nie tylko ty masz taki problem.

PS. Ludzie piszcie skąd jesteście bo może się okazać że w waszej okolicy jest ktoś mądrzejszy co mógłby się temu przyjrzeć. Ten komentarz nie dotyczy tylko założyciela tego tematu, ale wielu innych ludzi.
  • Poziom 6  
    Mam radio Sony CDX-G1101U i mam włączoną funkcję "mega bass"
    Głośniki grały ładnie z jakieś 15min
    Sprawdzę kable ale myślę że powinny być dobre bo wszystkie nowe miedziane a nie ta tandeta co dają w zestawie :P
    Aa zapomniałem powiedzieć że wymieniłem kable w tweeterach na inne ponieważ oryginalne były za krótkie

Dodano po 29 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze raz i wysokotonowe charczą gdy jest bass, wygląda to tak jakby wysokotonowe chciały wydobyć z siebie bass

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze raz, z przodu charczą wszystkie głośniki nisko i wysokotonowe a w dodatku głośniki tylne też charczą (tylne oryginalne), ale gdy w radiu przełącze na same tylne to już gra normalnie, a jak przełącze na same przednie to znów charczy
  • Poziom 25  
    Zwarcie gdzieś jest. Przejrzyj kable. Odłącz na chwilę zwrotnice i podłącz z przodu tylko woofery i będziesz wiedział czy to na lini radio - zwrotnica, czy zwrotnica - głośniki. Czasem bez zwrotnicy nie podłączaj tweeterów bo je spalisz. Możesz też odłączać po kolei wszystkie głośniki. Jak odłączysz jakiś głośnik i przestanie charczyć to już będziesz wiedział gdzie szukać. No i czy charczy tylko na włączonym aucie czy bez różnicy?

Najlepiej daj zdjęcia jak to masz wszystko podłączone. Od radia, przez zwrotnice aż do głośników.

Mega bass wyłącz koniecznie.
  • Poziom 6  
    Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i okazało się że jeden kabel miał zwarcie.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam!