Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio CTk 671 - włącza się co któryś raz

23 Lut 2017 12:38 930 3
  • Poziom 10  
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Wymieniłem wszystkie elektrolity na płytce PCB JCM703-MA2m -stabilizator i końcówka mocy. Jeden rezystor był dolutowany od spodu płytki okazało się że był to R355 zamiast 150 Ω było równolegle 270 Ω i 560 Ω co daje 180 Ω więc zmieniłem na 150 Ω ale właściwie żadna zmiana. świadczyło to tylko iż sprzęt był naprawiany. Po tych zabiegach zmieniło się to iż przed zabiegiem po jakimś czasie udało mi się włączyć a teraz już nie. Tz. wyświetlacz wariował a głos nie wchodził. Wyświetlacz po naciśnięciu przycisku albo mrugnie albo się załączy i wyświetli co chce, czasem dobrze czasem nie. Nie wiedząc co robić uznałem że jedyna zmiana w układzie to była zmieniona rezystancja więc wróciłem do rozwiązania z dwoma rezystorami o rezystancji wypadkowej 180 Ω. Jednak dalej nic to nie dało. Zacząłem szukać sygnału na wejściu końcówki LA4635 zasugerowałem się na schemacie symbolem masy na 12 nóżce tego układu i tam podłączyłem słuchawki zakończone kondensatorem elektrolitycznym 1800 µF nic nie znalazłem. Jak się okazało zamiast do masy podłączyłem się do wyjścia końcówki. i teraz nie pamiętam jak miałem podłączone te słuchawki ale coś pykło i sprzęt się uruchomił. Podłączyłem się do masy głośników PG przy ich zaciskach na płytce i faktycznie na 12 i 8 nóżce układu jest sygnał wyjściowy audio, ale będąc słuchawkami z jednej strony na masie PG nie słyszałem sygnału na wejściu. Tak se myślę albo wina słuchawek albo powinienem się podłączyć do masy AG. Swoja drogą jak patrzę na płytkę to z 12 nóżki układu w kierunku masy ma jeszcze kondensator i rezystor co by się zgadzało ze schematem końcówki LA4635A. Generalnie nie mam pomysłu gdzie szukać a sprzęt uruchamia się jak wcześniej jak się naciśnie przycisk Power to albo wyświetlacz mrugnie albo się załączy i wyświetli nie prawidłowo lub prawidłowo i będzie reagował na wciskanie klawiszy ale nie będzie dźwięku aż za którymś razem załączy się że będzie wszystko ok.
    Dodam że niestety sprzęt kupiłem uszkodzony sprzedawca twierdził że uszkodzony jest przycisk, co wydaje mi się niemożliwe bo zbudowany jest jak w pilotach z gumki przewodzącej łączącej dwie ścieżki. Więc jeżeli jest reakcja tz. działa. Sprzedawca nie miał zasilacza do sprzętu więc kupiłem impulsowy 9V 2 A - potrzebny 1 A ale taki mieli zapas mocy niczemu nie szkodzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Casio są wrażliwe na niedokładnie dobrane zasilanie lepiej kupić dedykowany.
  • Poziom 10  
    Dodam że na bateriach jest tak samo więc wina zasilacza raczej odpada
  • Poziom 10  
    Winny był przycisk po regeneracji jest wszystko ok.