Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera DIR 600 - Brak połączenia

23 Lut 2017 14:10 504 6
  • Poziom 4  
    Witam
    Być może wałkuję kilkakrotnie poruszany temat konfiguracji routera D link 600 z siecią UPC ale przeszukałem wszelkie posty i nadal nie potrafię sobie z tematem poradzić.
    W skrócie.
    Modem DCR7111 łączony z gniazda ETH z gniazdem routera INTERNET i potem do laptopa drugą skrętką z gniazda LAN.
    Router skonfigurowany,sieć utworzona,ale na ikonce żółty wykrzyknik.
    Podsyłam print screen;y z kluczowych moim zdaniem etapów konfiguracji.
    Nie podoba mi się brak wartości na zdjęciu nr 4 w ostatnich 5 pozycjach danych dotyczących WAN. Gdzie to ustawić i co tam ma być wpisane ?
    Poza tym mam problem z tym co wpisać do pozycji Host name ?
    Czy to jest nazwa tej mojej nowo tworzonej sieci czy też nazwa SSID która jest w konfiguracji modemu UPC ?
    Z góry wielkie dzięki za sugestie,bo już siwieje tu od tego :-(
    Darek

• Poziom 43  
    Ustaw Clone PC Mac Adress.
  • Poziom 4  
    Klonowałem adres w konfiguracji ,ale efekt był ten sam czyli nadal wykrzyknik na ikonce łącza internetowego. Ten adres który jest na printscreenie spisany jest ze strony UPC gdzie mam dane mojego modemu i to jest chyba właśnie adres modemu UPC.
    Słyszałem,że te dane powinny się same zapełnić po wciśnięciu : Clone MAC Address.
    Nie wiem też jak to jest w końcu z tym włączanie i wyłączaniem routera i modemu po kolejnych etapach konfiguracji. Głupieje człowiek,ale dzięki za każdą pomoc.
    I co z tą nazwą HOST Name ? Co tu ma być wpisane ?

• Poziom 43  
    azureus2 napisał:
    Słyszałem,że te dane powinny się same zapełnić po wciśnięciu : Clone MAC Address.

Sprawdziłeś czy jest taki sam jak w PC?
  • Poziom 4  
    Adres jest ten sam ale dziwne bo w print screenie załączonym teraz szczegółów zainstalowanych kart sieciowych mam że adres karty sieci bezprzewodowej LAN jest inny tu a inny w konfiguracji routera na załączonym wcześniej zdjęciu nr 4.
    To może być kolejny powód ?
    Już zwariowałem do końca...

• Poziom 43  
    Masz wpisać MAC karty sieci przewodowej a nie bezprzewodowej.
  • Poziom 4  
    Rozumiem,że tam gdzie rubryka WAN na moim zdjęciu nr 4 ma być adres karty sieci przewodowej no ale jest tak właśnie i adres ten zgadza się z adresem z komputera i nadal lipa skoro kolejne wartości w tej rubryce dalej się nie wypełniły i są na zero.
    Chdziło mi o to ,że w rubryce LAN konfiguracji routera adres karty sieciowej nie zgadza się z adresem wygenerowanym na kompie po poleceniu ipconfig//all.

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Mam jeszcze taki pomysł że komplikuje sprawę następująca kwestia.
    W mieszkaniu są dwa gniazda z UPC w dwóch pokojach. Mam ich usługę multiroom czyli w jednym pokoju mam modem UPC i ich router,a w drugim inny modem i tu chce podłączyć ten drugi swój router D link 600.
    Pokoje dzielą dwie ściany stąd siła sygnału z routera UPC w drugim pokoju jest czasem słaba,stąd pomysł by do drugiego modemu podłączyć router D linka żeby każde z pomieszczeń miało swój router. Może i wzmacniacz sygnału byłby lepszym pomysłem,ale po prostu ten router d linka miałem już od dawna więc tak chciałem to zrobić,a nie wydawać kasę na kolejne urządzenie.
    No i teraz sobie tak kombinuję czy to wszystko się czasem nie gryzie podczas konfiguracji,że jest taki problem...