Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo G50-30 - Brak obrazu na LCD, jest na VGA/HDMI

DarkMaster23 23 Lut 2017 16:59 1143 5
  • #1 23 Lut 2017 16:59
    DarkMaster23
    Poziom 9  

Witam

Laptop Lenovo G50-30
    MB: ACLU9/ACLU0 NM-A311 Rev.1.0

Po zwarciu na gniezdzie zasilający nie wyświetla obrazu na matrycy. Obraz pojawia się na wyjściu VGA/HDMI po około 15 sekundach i laptop samoczynnie wyłącza się po 10~15 sekundach. Tak samo na baterii jak i zasilaczy sieciowym. Układ KBC jest lekko wybrzuszony w jednym miejscu jak na zdjęciu nie czuć żeby się nagrzewał. Nie działa klawiatura oraz nie pojawia się specyficzne mignięcie diody w okolicach kamerki internetowej podczas włączania.

Laptop Lenovo G50-30 - Brak obrazu na LCD, jest na VGA/HDMI

0 5
  • #2 23 Lut 2017 18:09
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj Link, zassaj SM
    - potem podstawowe pomiary/diagnostyka
    -podaj wyniki do analizy

Opcja inna _ jak powiadają "niegrzeczna"
    czyli Zalecam
    - serwis lub osoby z tego forum ,które naprawiają > ogłaszają się

Tylko na tym forum( opcja Szukaj)

Cytat:
    Fraza: NM-A311 Szukaj na ... Znaleziono 25 wyników (0,73 s)

0
  • #3 23 Lut 2017 20:28
    boro1234567
    Spec od komputerów

KBC do wymiany, nie zapomnij że jest programowany w tej platformie.

0
  • #4 23 Lut 2017 20:49
    DarkMaster23
    Poziom 9  

Metodą pierwszą owszem zassałem już PDF z SM. Diagnostyka i pomiary nie zostały wykonane bo nie mam bladego pojęcia czy szukać w sekcji zasilania zwłaszcza że płyta główna staruje czy przy układzie KBC z względu na w.wyż. objawy, a dodam jeszcze, że płyta działa na wyjściu HDMI i VGA bez podpiętej matrycy. Jak już napisałem brak reakcji na klawiaturę (nie wiem czy działa na USB). Idąc drugą opcją "mniej grzeczną" gdybym był bezpośrednio zainteresowany serwisem nie pisałbym tutaj. Owszem użyłem frazy: NM-A311 zanim postanowiłem napisać. Natrafiłem na kilka podobnych tematów z których wynika, że najczęściej spowodowane jest to uszkodzeniem układu IT8586E. Jak dobrze rozumiem nawet na podstawie tego co już napisałem nie da się wstępnie zdiagnozować usterki "Lisku" ? albo może bardziej zorientowany będzie "boro1234567" ? Chce wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenie KBC IT8586E bo wiem że wiąże się to jego wymianą i programowaniem

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lut 2017 20:52
    boro1234567
    Spec od komputerów

DarkMaster23 napisał:
    Chce wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenie KBC IT8586E bo wiem że wiąże się to jego wymianą i programowaniem

Tak na 98,9% KBC.

0
  • #6 01 Kwi 2017 11:07
    DarkMaster23
    Poziom 9  

Witam, trochę to trwało, ale udało się przywrócić laptopa do życia. Został wymieniony układ KBC. Koszt tej imprezy^^ w moim przypadku nie przekroczył 100zł biorąc pod uwagę, że zakupiłem nowy już zaprogramowany układ KBC + jego wymiana. Dziękuje wszystkim zainteresowanym tematem oraz za utwierdzenie mnie w tym, że dokonałem wstępnie poprawnej diagnozy co przełożyło się na sukcesywną naprawę.

0