Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ponowne aktywowanie systemu Windows 10 po zmianie sprzętowej.

rafal131313 23 Feb 2017 17:51 21432 21
    rafal131313
    Level 26  
    Witam

Ponowne aktywowanie systemu Windows 10 po zmianie sprzętowej np. wymiana płyty, procesora itd.

U siebie wymieniałem grafikę i dysk SSD na większy i nie musiałem go aktywować ponownie. Wprawdzie dysk to sklonowałem Acronis True Image :)

Jak by ktoś wymieniał np. płytę główną albo wprowadzenia istotnej zmiany sprzętowej i musiał ponowne aktywowanie systemu Windows 10.

Proszę sprawdzić czy działa taka aktywacja.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

Troszkę szpieguje ten Windows 10 a jak go jeszcze podłączymy do konta Microsoft :)
    http://www.pcworld.pl/porada/Jak.podrasowac.Windows.10.Totalna.optymalizacja,407312.html

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    reaven22
    Level 29  
    Chyba najskuteczniejsza jest w takim przypadku aktywacja przez telefon. Trzeba tylko potwierdzić, że system jest zainstalowany na jednym urzadzeniu i aktywuje się bez problemu. Dotyczy zarówno windows jak i office.
    tomiok
    Level 33  
    reaven22 wrote:
    Chyba najskuteczniejsza jest w takim przypadku aktywacja przez telefon. ...

Ja bym powiedział że to jedyna metoda która działa.
    smaboman
    Level 14  
    Czasem po pierwszej aktywacji Windowsa, czy też office'a warto zrobić "kopię" aktywacji. Po zainstalowaniu systemu na nowo aktywację można sobie odtworzyć bez konieczności aktywacji przez telefon.
    tomiok
    Level 33  
    smaboman wrote:
    Czasem po pierwszej aktywacji Windowsa, czy też office'a warto zrobić "kopię" aktywacji. Po zainstalowaniu systemu na nowo aktywację można sobie odtworzyć bez konieczności aktywacji przez telefon.

Ja proponuję kopię całej partycji z Windowsem, już po aktywacji oraz z zainstalowanymi sterownikami, i własnymi ustawieniami, nie trzeba się "bawić" za każdym razem.
    smaboman
    Level 14  
    Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy.
    Ja również wykonuję kopię partycji systemowej po aktywacji i konfiguracji systemu. Jeśli ktoś jednak takiej nie zrobił na początku, to później łatwiej jest już zrobić kopię samej aktywacji niż 'zaśmieconej' partycji systemowej.
    gibn
    Level 12  
    Czasem z ciągłością aktywacji nawet kopia samego systemu np. w vhd-ku nie pomoże po zrobieniu czystki dysku.
    rafal131313
    Level 26  
    tomiok wrote:
    Ja proponuję kopię całej partycji z Windowsem, już po aktywacji oraz z zainstalowanymi sterownikami, i własnymi ustawieniami, nie trzeba się "bawić" za każdym razem.

Ale tu jest mowa o aktywacji po wymianie płyty + procesor, a nie po zwykłym formacie.
    W takim przypadku kopia partycji nie da za wiele bo prawdopodobnie system nie wstanie :)

Prośba jak by miał ktoś okazję to proszę sprawdzić metodę z kontem Microsoft.
    tomiok
    Level 33  
    rafal131313 wrote:
    tomiok wrote:

Ale tu jest mowa o aktywacji po wymianie płyty + procesor, a nie po zwykłym formacie.
    W takim przypadku kopia partycji nie da za wiele bo prawdopodobnie system nie wstanie :)

A ja piszę o kopi po całej tej zmianie, że warto zrobić.
    tomiok wrote:

Aktywacja telefoniczna z kontem Microsoft ( o ile dobrze rozumiem) można robić wiele razy (sprawdzone własnoręcznie) - po zmianie sprzętu.
    marek003
    Level 40  
    rafal131313 wrote:

Zgodnie z tym opisem przed wymianą sprzętu trzeba "połączyć swoje konto z licencją" i dopiero wtedy będzie można w przyszłości ewentualnie z tego skorzystać.

Osobiście nie mam konta w MS i myślę że rozwiązania z telefonem owszem jest czasochłonne ale pewniejsze.
    nudyy
    Level 9  
    Ja przełożyłem dysk z aktywowanym Win 10 do pc brata i odpalił bez problemu (ma inny procesor, płytę główną, kartę graficzną i ram).
    nudyy
    Level 9  
    rafal131313 wrote:
    Jak padła mi płyta główna i na czas wymiany na nową kupiłem i założyłem taką najtańszą, to Windows krzyczał o aktywacje. To było jeszcze w czasie darmowej aktualizacji.

Ja kilka miesięcy temu, padł mi wtedy zasilacz.
    lufex
    Level 14  
    Witam, z tego co wiem to win 10 był dawany tak trochę na "próbę" :-)
    Po zakończeniu darmowego upgrad'u do win 10, o to chodziło by ludzie którzy się do tego przyzwyczaili kupili ten system, po zakończeniu darmowej aktualizacji, w końcu dostałeś za free.
    Ale o ile ktoś coś tam wie na temat, to wyciąga sobie klucz z Windowsa 10, i jak ma potrzebę instaluje 10 od nowa z takowym "wyciągniętym kluczem".

Nie miałem problemu z tym sposobem uzyskiwania klucza. Inna sprawa jeżeli chodzi o klucz zapisany w Bios. :-) Jak nie daj Bóg padnie ci bios, i nie da się tego klucza odczytać/odzyskać (programatorem) to zostaje ci zawsze np. chomik :-)
    rafal131313
    Level 26  
    lufex wrote:
    Inna sprawa jeżeli chodzi o klucz zapisany w Bios. :-) Jak nie daj Bóg padnie ci bios, i nie da się tego klucza odczytać/odzyskać (programatorem) to zostaje ci zawsze np. chomik :-)

Warto sobie za w czasu odczytać klucz.
    https://technologicznie.it/Thread-Odczytywanie-klucza-Windows-7-8-1-10-z-BIOSu
    figer
    Level 11  
    Mi niedawno padła płyta więc za jednym zamachem zmieniłem dysk, płytę i proca i Windows 10 się dezaktywował i Office 2010.
    Winda dała się bezproblemowo aktywować przez telefon, a Office, mimo, że pół roku temu go legalnie kupiłem i aktywowałem i był OK, to teraz odrzuciło mi kod jako nielegalny i mam opis, że nie można tego produktu aktywować telefonicznie.
    Tak więc różnie jest.
    tata1
    Level 20  
    figer wrote:
    Mi niedawno padła płyta więc za jednym zamachem zmieniłem dysk, płytę i proca i Windows 10 się dezaktywował i Office 2010.
    Winda dała się bezproblemowo aktywować przez telefon, a Office, mimo, że pół roku temu go legalnie kupiłem i aktywowałem i był OK, to teraz odrzuciło mi kod jako nielegalny i mam opis, że nie można tego produktu aktywować telefonicznie.
    Tak więc różnie jest.

Można, można aktywować office elektroniczne, nawet gdy pisze że nie można.
    W tym oknie aktywacji masz już wygenerowany identyfikator telefoniczny, ale u góry pisze że nie wspierają akt.tel w naszym kraju.
    Trzeba zadzwonić pod numer M$ ten zaczynający się od 00800 (znaleźć w necie, niepamiętam już go, ale koniecznie 00 przed 800) i wybrać aktywację telefoniczną podać wygenerowany identyfikator i potem wklepać ten otrzymany od M$.
    Robimy więc normalną aktywację, ale numer musimy sobie znaleźć sami w Necie
    figer
    Level 11  
    tata1 wrote:
    Można, można aktywować office elektroniczne, nawet gdy pisze że nie można.
    W tym oknie aktywacji masz już wygenerowany identyfikator telefoniczny, ale u góry pisze że nie wspierają akt.tel w naszym kraju.
    Trzeba zadzwonić pod numer M$ ten zaczynający się od 00800 (znaleźć w necie, niepamiętam już go, ale koniecznie 00 przed 800) i wybrać aktywację telefoniczną podać wygenerowany identyfikator i potem wklepać ten otrzymany od M$.
    Robimy więc normalną aktywację, ale numer musimy sobie znaleźć sami w Necie

Cały myk w tym, że aktywowałem najpierw W10, a potem zadzwoniłem ponownie pod ten sam numer i chciałem aktywować Office 2010 (bo infolinia mówi - jeżeli chcesz aktywować produkt Windows lub Microsoft Office - naciśnij 1) - automat przyjął wszystkie cyferki z kodu, który pokazuje mi office, ale potem pomyślał tak z 10 sekund i stwierdził, że nie może aktywować mojego produktu i być może stałem się ofiarą piractwa... Jakoś kilka miesięcy wcześniej nie miał takich obiekcji?!?

Dodano po 3 [minuty]:

O właśnie jak zaczłem szukać tego 0800 to znalazłem taki ciekawy artykuł - czytam
    Aktywowanie pakietu Office 2010

Dodano po 3 [minuty]:

Nic ciekawego- chyba będę dzwonił w godzinach pracy konsultantów.

Dodano po 19 [minuty]:

Przepraszam autora wątku, że zaśmiecam wątek o W10, ale temat pokrewny.
    Zadzwoniłem pod 008001211654 i spróbowałem aktywować - ponownie automat uznał, że jestem złodziejem.
    Podrałem i uruchomiłem keyfinder, żeby sprawdzić czy mam klucz poprawny - no i... Keyfinder nie widzi Office.
    Ciekawe.
    Odinstaluje Office i zainstaluje ponownie i napisze - jaki efekt.

Dodano po 38 [minuty]:

Odinstalowałem, restart,zainstalowałem - próba aktywacji przez telefon - kupa.
    Kocham te firme! Małomiętcy.
    rafal131313
    Level 26  
    Hmmm nikt nie modernizuje blaszaka żeby przetestować metodę z kontem Microsoft :)

Tak wiem można aktywować np. telefonicznie :)

Oby sam nie musiał testować jak mi padnie wypasiona płyta asrock z170 extreme4 + i7 - w pierwszej padła karta sieciowa po 3-5mies. morele wymienił na nową :)
    BloodyWampire
    Level 11  
    Wszystko zależy jaką licencję wykupiłeś.
    Jeśli jest to box to możesz instalować do woli i aktywować tym samym kodem jeśli nie jest przypisany do konta microsot.
    Jeśli kupiłeś OEM to po wymianie płyty głównej już go sobie nie aktywujesz bo system jest przypisany do starej.
    tomiok
    Level 33  
    BloodyWampire wrote:
    ..
    Jeśli kupiłeś OEM to po wymianie płyty głównej już go sobie nie aktywujesz bo system jest przypisany do starej.

Zawsze można telefonicznie. ;-)