Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407, 2.0 HDI - Gwizd/szum podczas jazdy

drzasiek 23 Lut 2017 18:12 1128 0
  • #1 23 Lut 2017 18:12
    drzasiek
    Specjalista - Mikrokontrolery

Witam.
    Jak byłem zadowolony z peugeota przez pierwsze miesiące użytkowania, tak teraz mogę jedynie narzekać. Usterka za usterką.
    Tym razem mam jakiś dziwny gwizd/buczenie podczas jazdy na wyższych prędkościach. Ewidentnie gwizd związany jest prędkością a nie z obrotami silnika. Wciśnięcie sprzęgła podczas jazdy ani wrzucenie na luz nie eliminuje gwizdu a jedynie lekko go wycisza. Natomiast jakby mam wrażenie że podczas przyspieszania gwizd jest ciut głośniejszy i słychać jakby startował odrzutowiec. Test na uszkodzone łożyska kół czyli skręcanie w lewo i prawo nie wiele dał, nie słychać na tyle dużej różnicy żebym mógł stwierdzić że to łożysko. Gwizd nasila się w okolicach 90 km/h i rośnie powyżej. Ciekawostka jest taka, że rano jak jadę do pracy praktycznie gwizdu nie słyszę.
    Natomiast jak wracam gwizd ujawnia się dopiero po przejechaniu około 25-30 km. Wcześniej jest zdecydowanie cichszy, bardziej w formie lekkiego buczenia. Mimo że na samym początku trasy jadę obwodnicą w granicach 100-130 km/h.
    Dodatkowo ostatnio pojawiło się jakby jakieś drganie podczas jazdy i głośniejsza praca (jakby rezonans) w granicy 1000-1500 obrotów silnika.
    Ale to podejrzewam wina pękniętej poduszki silnika pod skrzynią którą wybadałem i mam zamiar w weekend wymienić.

0 0