Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG 43LF510V i podłączenie Soundbara i PS4

cyco123 23 Lut 2017 19:12 942 8
  • #1 23 Lut 2017 19:12
    cyco123
    Poziom 8  

Witam Serdecznie

Posiadam od roku czasu TV LG 43LF510V. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad podłączeniem do niego Soundbara, jednocześnie chciałbym, aby Soundbar był podłączony do PS4.

Chciałbym na wstępie zaznaczyć, że ten model telewizora jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o wejścia/wyjścia, mianowicie jedynie co posiada to: wejście EURO, moduł CI oraz HDMI, Jednakże nie wiem czy jest to HDMI w wersji ARC (szukałem bardzo dużo na różnych forach, jednakże brak dokładnej specyfikacji odnośnie oznaczenia HDMI). Pytałem również w kilku sklepach internetowych o podanie takiej informacji, no ale skończyło się jedynie na moich pytaniach :)

Dokładnie orientuję się, że jeżeli TV miałby HDMI z ARC to wystarczy podłączyć poprzez kabel HDMI 1.4 TV do Soundbara (który posiada wejście i wyjście HDMI), a z wyjścia HDMI z Soundbara podłączyć do PS4; i wtedy taki zestaw powinien ładnie działać. Znalazłem zestaw Soundbar firmy LG za ok. 1000zł, który wedle opinii kupujących dobrze się sprawdza w stosunku do wydanych pieniędzy. A dlaczego taki? Akurat właśnie ten zestaw posiada wejście i wyjście HDMI.

Moje pytanie jest do ludzi, którzy może mają podobny TV lub wiedzą, gdzie dokładnie zapytać czy też zobaczyć dokładny opis TV i znajdujących się w nim wejść i wyjść.

Albo też się zastanawiałem nad zakupem Switcha Hdmi, który by obsługiwał HDMI ARC, bądź też miał oddzielne wejście dzwiękowe (bo jak wiadomo same HDMi bez ARC tego nie obsługuje), poniżej dwa zdjęcia przykładowego switcha... Prosiłbym o poradę czy takowy Switch jest faktycznie potrzebny??

Będę wdzięczny za porady, gdyż zależy mi na tym, aby wszystko ładnie ze sobą współgrało, a nie chciałbym zmieniać TV specjalnie, aby podłączyć głośniki zewnętrzne.

Pozdrawiam
    Jacek

0 8
  • #2 26 Lut 2017 03:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, nie wiem dlaczego kolega uparł się na połączenie HDMI i ARC.
    Można do rozwiązania tego problemu podejść inaczej.

Faktem jest, że telewizor nie wspiera funkcji ARC. Gdyby ją posiadał, byłaby ona widoczna w opcjach menu SimpLink.

Na miejscu kolegi podarowałbym sobie wszelakie przełączniki HDMI, nie tędy droga w tym przypadku.

Telewizor nie wspiera ARC, ale ma wyjście optyczne które z powodzeniem może być wykorzystanie do sterowania sound-bar.

Także moja sugestia jest następująca:

- kolega znajdzie/kupi sound-bar z wejściem optycznym
    - zakładając, że kolega kupi owy sound-bar to w ustawieniach TV trzeba uaktywnić wyjście optyczne
    - PS4 kolega podłączy bezpośrednio do wolnego gniazda HDMI w TV, po przełączeniu TV na owe gniazdo dźwięk na wyjściu optycznym zmieni się odpowiednio.

-

0
  • #3 26 Lut 2017 10:55
    cyco123
    Poziom 8  

Polon_us napisał:
    Telewizor nie wspiera ARC, ale ma wyjście optyczne które z powodzeniem może być wykorzystanie do sterowania sound-bar.-

Właśnie kolego w tym jest problem że TV nie posiada wyjścia optycznego :) Jakby takowe posiadł to bym nie zakładał tego tematu :)

0
  • #4 26 Lut 2017 17:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, przeglądałem instrukcję tego telewizora i są tam pokazane ustawienia wyjścia optycznego.
    Stąd moja odpowiedź, a nie inna.
    Teraz wyszukałem dokładną specyfikację i widać brak wyjścia cyfrowego, a nawet słuchawkowego ... heh ... bardo ubogo wyposażony telewizor :(

Czy stacje telewizyjne odbierane są z wbudowanego dekodera czy zewnętrznego?
    PS4 to jedyne urządzenie podłączone przez HDMI do TV?

0
  • #5 27 Lut 2017 10:23
    cyco123
    Poziom 8  

Obecnie jedyne urządzenie jakie jest podłączone do TV to tylko PS4 przez Hdmi
    A tv Odbieram z naziemnej TV

0
  • Pomocny post
    #6 27 Lut 2017 13:56
    Polon_us
    Poziom 40  

cyco123 napisał:

Heh, istotne było czy zewnętrzny czy wbudowany tuner.
    Ale,
    cyco123 napisał:

To odbieram, że z wbudowanego tunera.
    Taka sytuacja jest bardzo pomocna.
    Bo to oznacza, że dźwięk z stacji telewizyjnych jest podawany w formie analogowej na wyjściu Scart.

Także moja sugestia:
    - kolega rozejrzy się za sound-bar, który będzie miał zarówno wejście i wyjście HDMI oraz wejście analogowe, zwykle oznaczane AUX IN
    - oprócz przewodów HDMI kolega zaopatrzy się w przewód EURO - 6xCINCH, taki jak na poniższym zdjęciu.
    Jedna para wtyczek (oznaczona Audio Out)- biała i czerwona - powinna "dać głos" z TV do sound-bar.
    W sound-bar oczywiście wybieramy wejście AUX IN w tym przypadku.
    Żółte wtyczki nie są wykorzystywane w ogóle w tym przypadku.

Powodzenia :)

0
  • #7 27 Lut 2017 14:27
    cyco123
    Poziom 8  

Dzięki kolego za podpowiedź :)

Oglądam na TV poprzez wbudowany tuner, Akurat ten model TV posiada 2 wbudowane Tunery, jeden do TV naziemnej (DVB-T, DVB-C) a drugi tuner do TV satelitarnej (oddzielne wejście)

W sumie też się zastanawiałem nad tym czy nie da się jakoś go podłączyć poprzez EURO, jednakże gwarancji nie ma czy takowe podłączenie TV z Sound Barem będzie działało ..

Troszkę mnie to martwi, gdyż wydać ok. 1000zł na Sound Bara, a później okaże się że jednak nic z tego to też nie sztuka ..

0
  • #8 03 Mar 2017 21:20
    cyco123
    Poziom 8  

Polon_us napisał:
    cyco123 napisał:

Heh, istotne było czy zewnętrzny czy wbudowany tuner.
    Ale,
    cyco123 napisał:

To odbieram, że z wbudowanego tunera.
    Taka sytuacja jest bardzo pomocna.
    Bo to oznacza, że dźwięk z stacji telewizyjnych jest podawany w formie analogowej na wyjściu Scart.

Także moja sugestia:
    - kolega rozejrzy się za sound-bar, który będzie miał zarówno wejście i wyjście HDMI oraz wejście analogowe, zwykle oznaczane AUX IN
    - oprócz przewodów HDMI kolega zaopatrzy się w przewód EURO - 6xCINCH, taki jak na poniższym zdjęciu.
    Jedna para wtyczek (oznaczona Audio Out)- biała i czerwona - powinna "dać głos" z TV do sound-bar.
    W sound-bar oczywiście wybieramy wejście AUX IN w tym przypadku.
    Żółte wtyczki nie są wykorzystywane w ogóle w tym przypadku.

Powodzenia :)

Kolego zastosowałem się do twojej rady.... faktycznie poprzez powyższy kabel dźwięk jest, ale analogowy, a tym samym obraz na TV idzie wcześniej a dżwięk się spóźnia ok. 2-3 sekund.... także jestem delikatnie rozczarowany, bo Soundbar kosztował mnie 1299zł, a efektów nie ma...

0
  • #9 04 Mar 2017 07:01
    Polon_us
    Poziom 40  

cyco123 napisał:
    a efektów nie ma...

Jak to nie ma?
    cyco123 napisał:
    faktycznie poprzez powyższy kabel dźwięk jest, ale analogowy

Sygnał przez kabel EURO jest zawsze analogowy. Wydawało mi się to tak oczywiste, że nie wspominałem o tym.
    Kolega powyżej wspomina o selektorach HDMI czy innych kombinacjach. Także miałem wrażenie, że tak podstawową rzecz kolega wie.
    Zresztą, to jest jedyna, powtarzam, jedyna droga uzyskania dźwięku stacji telewizyjnej z tego telewizora w sound-bar.
    Brak HDMI ARC, wyjścia optycznego czy Coax - nawet wyjścia słuchawkowego nie ma.

Jak już wspomniałem, telewizor jest bardzo budżetowy.
    Jeśli miałbym zrobić analogię pomiędzy tym telewizorem a normalnie wyposażonym odbiornikiem w odniesieniu np. do roweru, to powiedziałbym, że kolega ma ramę, koła i pedały.
    Hamować trzeba piętami. To wszystko.
    No, może co nieco krzywdzę ten TV. W końcu ma jedno(!) wejście HDMI, to "dorzucę" dzwonek do tego przykładowego roweru.

Staram się tu powiedzieć, że kolega ma bardzo słaby TV, a niestety za duże wymagania względem niego. I taka jest prawda, jakkolwiek jest ona niemiła.
    cyco123 napisał:
    a dżwięk się spóźnia ok. 2-3 sekund....

Wg instrukcji telewizor powinien mieć funkcję do regulacji synchronizacji dźwięku i obrazu.
    Kolega próbował?

Jeżeli koledze naprawdę zalezy na cyfrowym dźwięku z stacji telewizyjnych to mogłoby to wyglądać następująco;

- zrezygnować z użycia wewnętrznego tunera
    - zaopatrzyć się w zewnętrzny dekoder TV - dekoder musi mieć wyjście HDMI
    - zaopatrzyć się w selektor HDMI, poprzez niego podłączyć ów dekoder i PS4 do sound-bar
    - z wyjścia HDMI w sound-bar podłączyć się do telewizora.

Tak by to miało wyglądać. Ale czy "skórka warta wyprawki"? Śmiem wątpić.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo