Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem gramofonu i cd-playera przez mikser do wzmacniacza

23 Lut 2017 19:12 600 6
  • Poziom 2  
    Kłaniam się nisko

Poszukuję rozwiązania zapewne błahego, ale nurtującego mnie od 2 dni problemu, a mianowicie:
    Chciałbym podłączyć gramofon (Technics SL-1210 MK2) i cd-player (Pioneer CDJ-800MK2) do miksera (Pioneer DJM-400).
    Problem polega na tym, że po podłączeniu tychże (tak cd-playera jak i gramofonu) kablami chinch do miksera sygnał odbierany jest zniekształcony i "brudny" (przy sprawdzeniu za pomocą słuchawek), po wyjęciu jednego kanału z miksera (bez względu na to, czy lewy czy prawy) sygnał mono odbierany jest prawidłowo i gra tak jak powinien (tylko, że oczywiście słyszalny jest jeden kanał).
    Przypuszczam, że robię coś źle i bardzo chętnie dowiem się co. Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

• Poziom 43  
    Przełącznik przy wejściu gramofonu jak masz ustawiony - na Line czy Phono?
  • Poziom 2  
    przełączniczek z tyłu miksera ustawiony jest na phono przy kanale do którego podłączyłem gramofon
    zaś na line przy drugim, gdzie jest podłączony cd-player
  • Poziom 43  
    Jak masz ustawione potencjometry TRIM?

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Tak na 2-3 kropki nad -∞
  • Poziom 43  
    Zbyt niski sygnał wejściowy. Poczytaj w manualu, jak ustawić poziom sygnału wejściowego, potencjometrami TRIM.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Sygnał jest w porządku - mikser już ogarnąłem i gra w stereo jak trzeba - co prawda tylko na słuchawkach. Problem to wzmacniacz (Harman/Kardon HK 6500) - to on odbiera tylko mono - bez względu na to pod którym wejściem (poza Phono, które nie działa w ogóle, ale tak chyba być powinno wg zdobytej ostatnio wiedzy - chyba, żebym podłączył do niego sam gramofon). Teraz jakaś diagnostyka poważniejsza byłaby się przydała...