Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5512B - Czasami grzeje wodę,a czasami nie

Jacko29 23 Lut 2017 20:06 435 8
  • #1 23 Lut 2017 20:06
    Jacko29
    Poziom 3  

Poradźcie coś kochani bo już ręce opadają. Pralka jak w temacie. Zaczęło się od tego, że pralka przestała grzać wodę. Zrobiłem test wyszło mi, że coś jest z przekaźnikiem. Wyjąłem płytkę, okazało się, że przekaźnik rusza się (trzy nóżki) próba wlutowania nie dała żadnego rezultatu. Jako że miałem (wcześniej zamienioną) płytkę bez systemu zraszania, zakupiłem od serwisanta regenerowaną. Po założeniu pralka zagrzała wodę raz, a przy następnych praniach mrugała 5 razy, wiadomo co mówiła.

Więc następny test i nic, wszystko ok! Ale pralka nie grzeje! Grzałka sprawdzona, termik również, wężyk od hydrostatu wyczyszczony. Ponowne załączenie i grzeje, ale tylko raz! I następne pranie 5 razy perskie oczko...

Mało tego to wirowanie na pół gwizdka. Wyciągnąłem silnik, wyczyściłem komutator i wymieniłem szczotki, znów sukces! Wirowanie wróciło i granie również... Tym razem na dwa prania. Kupiłem nową grzałkę i kupiłem nowy hydrostat B1 202c przeznaczony do typu mojej pralki, grzeje! Lecz tylko raz i dalej 5 razy mruganie...

Podsumowując, silnik dobry sprawny, nowa grzałka, nowy hydrostat, płytka po regeneracji, a pralka jak chce tak grzeje wodę... Macie jakieś pomysły, bo mnie już ich brakło. Nie mam jeszcze jeden... kupić nową, a tą na złom...

0 8
  • #2 23 Lut 2017 20:42
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Został jeszcze do sprawdzenia NTC.

0
  • #3 23 Lut 2017 20:45
    Jacko29
    Poziom 3  

Termistor nowy, kupiony w komplecie z grzałką, sprawdziłem ma takie same wskazania jak stary.

0
  • #4 23 Lut 2017 20:53
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Przekaźnik grzałki może mieć nadpalone styki i nie załącza grzałki za każdym razem.

0
  • #5 23 Lut 2017 21:03
    Jacko29
    Poziom 3  

No to mi akurat do głowy nie przyszło, bo przecież płytka po regeneracji i sprawdzona miała być...

0
  • #6 23 Lut 2017 21:11
    tod.1977
    Poziom 23  

Właśnie kolego, moduł nie jest nowy i stan przekaźnika nie jest Ci znany.

0
  • #7 24 Lut 2017 12:53
    Jacko29
    Poziom 3  

Jutro kupię i wymienię,dam znać dla potomności.

Dodano po 15 [godziny] 37 [minuty]:

Przekaźnik wymieniony,jedno pranie z grzaniem zaliczone...
    Tod,być może miałeś rację na płytce zero śladów ingerencji w przekaźnik...Jutro sobota zobaczymy czy będzie mrugała czy nie...

0
  • #8 25 Lut 2017 18:05
    pawel_amatorek
    Poziom 13  

Miałem to samo na warsztacie 2 tyg temu, węgiel na stykach przekaźnika spowodował błedy grzania. Obudowa przekaźnika od wew strony był aż okopcony, po wymianie problem ustał.

0
  • #9 25 Lut 2017 19:21
    Jacko29
    Poziom 3  

Zgadza się! Nie wpadłbym na to, wiec wielkie dzięki, po wymianie przekaźnika pralka śmiga. Dzisiaj pani wpadła w wir sprzątania, a więc sobie znanym sposobem ulotniłem się, ale przez dwa prania na pewno grzała!
    Super. Dzięki za naprowadzenie.

0