Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ECAM 23.420 SW - Zbyt drobno zmielona kawa.

Mirosław665 23 Lut 2017 20:30 753 7
  • #1 23 Lut 2017 20:30
    Mirosław665
    Poziom 6  

Witam
    Przejdę do sedna, kupiłem niedawno ekspres DELonghi ECAM 23.420 SW oczywiście używany no i pech chciał po 15 zrobionych kawach przestał działać. Oto objawy
    wyskakuje informacja o zbyt drobno zmielonej kawie i że mam przełączać na zmianę młynek i przełącznik do spieniania mleka, z tym że ekspres wcale nie zaparza kawy ani nie podaje gorącej wody i nie spienia mleka. Na początku przy włączaniu i wyłączaniu ekspres przechodził w tryb oczyszczania teraz tego nie robi.
    Jak wyczytałem na forum, co prawda dotyczy to innych modeli, wina może leżeć po stronie przepływomierza czy faktycznie?

Z góry dziękuję za porady ewentualnej naprawy.

Pozdrawiam Mirek

• #2 23 Lut 2017 20:57
    eldomek
    Poziom 17  

Dobrze wyczytałeś, więc czemu nie wierzysz? :) Inna wiara?

• #3 24 Lut 2017 19:13
    nioop

Poziom 34  

Może leżeć.. Ale wbrew pozorom nie kupuj przeplywomierza. :)
    Dysza wody również nie możesz puścić? Czyli układ jest gdzieś zablokowany.. A i tu owszem, może być w przeplywomierza Ale też każdy wężyk i zlaczke weź pod uwagę..

• #4 24 Lut 2017 20:11
    eldomek
    Poziom 17  

nioop, czemu nie podpowiesz Mirkowi że przepływomierz jest wyjątkowo łatwy w naprawie i od tego zaczyna się naprawę? A może nie wiesz?

• #5 25 Lut 2017 00:10
    Mirosław665
    Poziom 6  

Rozebrałem ekspres, faktyczne przepływomierz jest bardzo łatwy w naprawie, niestety ja już kupiłem nowy i oczywiście niepotrzebnie bo i tak nic to nie dało chociaż ten mój stary troszeczke inaczej pracuje. Ale do tematu okazało się że wina leży po stronie pompy ciśnieniowej, po prostu nie pracuje a raczej nie pracowała. Wymontowałem pompę, rozebrałem, sprawdziłem czy nie ma zabrudzeń. Poskładałem i o dziwo działa TYLKO.
    Nie mogę jej tak poskładać aby podawała wodę, niby chodzi ale nie daje ciśnienia. Rozbierałem i składałem ją chyba z 6 razy - a i tak nie podaje wody. Jutro jak wrócę z pracy rozbiorę ją jeszcze raz i porobię zdjęcia i napiszę w czym tkwi problem, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Dziękuję za podpowiedzi dobre rady zawsze się przydają.

Pozdrawiam Mirek

• Pomocny post
    #6 25 Lut 2017 00:26
    nioop

Poziom 34  

eldomek napisał:
    nioop, czemu nie podpowiesz Mirkowi że przepływomierz jest wyjątkowo łatwy w naprawie i od tego zaczyna się naprawę? A może nie wiesz?

To szczerze mówiąc troche złośliwością zaleciało..
    Z prostej przyczyny - Napisałem, że jest zablokowany układ wody i trzeba sprawdzić gdzie. Nie celuje w ślepo by bez podstaw doradzać bezpodstawną rozbiórkę przepływomierza, co jak widać mijało się z usterką.

Mirosław665 napisał:
    ...niestety ja już kupiłem nowy i oczywiście niepotrzebnie bo i tak nic to nie dało ...

Pragnę jedynie zaznaczyć dla potomnych, bo widzę, że staje się to nagminne..
    Najpierw rozkręcamy sprzęt i sprawdzamy co jest uszkodzone, dopiero potem kupujemy części a nie na odwrót :)

Co do problemu - osobiście z własnego doświadczenia wiem, że rozbiórka pompy wody celem reanimacji zawsze kończy się zakupem nowej pompy..
    Jeżeli więc nie działała to by prawidłowo mogła działać i uzyskiwać ciśnienie trzeba ją złożyć z nowych części.

• #7 26 Lut 2017 10:22
    Mirosław665
    Poziom 6  

Faktyczne rozebrałem pompę jeszcze raz i zrobiłem zdjęcie elementów.
    Żadnego brudu nie było poskładałem do kupy i nadal to samo nie podaje wody. Jak się okazało to sama pompa była w porządku, tylko przytkany był jak to się fachowo nazywa - tłumik pulsacji ciśnienia pompy.
    Nie miałem żadnego płynu do odkamieniania więc użyłem octu, leżało z godzinę w szklance potem umyte w bierzącej wodzie i przedmuchane sprężonym powietrzem.
    Ot cała naprawa :D
    Nadmienie jeszcze że warto rozebrać tą pompe bo faktycze na początku pompa nie działała, może pomogło kilkukrotne rozbieranie może była zakamieniona a sporo części w środku się znajduje, sprężynki, zaworki kulkowe.

Zamykam temat, dziękuję wszystkim za pomoc.
    Mirek
    Dodano po 18 [godziny] 6 [minuty]:
    No i temat powraca jak bumerang, po zaparzeniu 3 kaw ponownie się przytkało.
    Pompa chodzi ale nie podaje wody z tlumika pulsacji ciśnienia. Gdy odkręcę sam tłumik to woda leci, wyczyszczenie i odwapnienie ( ponownie odkamieniłem środkiem do czajników ) nic nie dało. Zamówiłem nowy tłumik pulsacji przez internet, jak przyjdzie to go zamontuję i napiszę czy pomogło. No chyba że sama pompa podaje za małe ciśnienie? Tego nie wiem i nawet nie mam jak sprawdzić.

Pozdrawiam Mirek

Tym razem trochę się wstrzymałem z opinią, zaparzyłem może z 30 kaw i jak na razie wszystko działa. Wychodzi na to że przytkany był tłumik pulsacji ciśnienia. Po zamontowaniu nowego jest w porządku. Dziękuję wszystkim za pomoc .

Pozdrawiam Mirek.

• #8 27 Sie 2017 22:20
    andromeda9
    Poziom 7  

Mam ten sam problem z DeLonghi ECAM23.420.
    Po raz pierwszy użyłem Cafe Crema i stało się.
    Permanentnie zatkany wypływ kawy.
    Rozebrałem wszystko i znalazłem całkowicie zatkany "błotem z kawy" najgrubszy przewód wychodzący z podgrzewacza do wylewki kawy.
    Wyczyściłem ten przewód, ale nie wiem czy pomogło. Tym przewodem nic nie płynie.
    Pierwsza kawa ponownie zatkała wypływ, dopiero druga kawa udała się.
    Ponowię posta po dłuższym użytkowaniu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo