Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV-511 - Uszkodzony Kontroler USB

sewek1000 23 Lut 2017 21:33 234 2
  • #1 23 Lut 2017 21:33
    sewek1000
    Poziom 13  

Witam,
    Chciałbym się dowiedzieć czy korzystał ktoś z "przejściówki - adaptera z mini PCI-E na USB" w laptopie? Na jakiej zasadzie to działa? Czy jest możliwość, by przejściówka działała jako normalny port USB? Czy korzysta z systemowego kontrolera czy ma swój wbudowany? Zależałoby mi na takim rozwiązaniu, bo zmiana płyty głównej to koszt około 350 zł, a w laptopie wszystko działa poprawnie oprócz USB. Poprzedni właściciel zrobił zwarcie na porcie USB i od tamtej pory w Menadżerze urządzeń niby Kontroler USB jest wyświetlany, pojawia się jednak jedno urządzenie ("Nie Rozpoznano Deskryptora Sprzętu"). Zasilanie do USB dochodzi, lecz żadne urządzenie nie jest wykrywalne. Zmieniałem system, sprawdzałem taśmy na płycie głównej i wszystko jest ok.
    Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

• Pomocny post
    #2 25 Lut 2017 13:58
    sk1977
    Poziom 39  

Płyty się też naprawia. Zależy co zostało dokładnie zwarte - od tego zależą koszty.

Adapter na PCI-E to inna szyna niż w USB - powinno działać. Ale pewności nie ma - może to zależeć od tego czy lub jakie bloki funkcjonalne PCH zostały uszkodzone.

• #3 25 Lut 2017 19:14
    sewek1000
    Poziom 13  

Wiem że istnieje możliwość naprawy płyty niestety koszty są porównywalne z nową płytą, dziękuję za odpowiedź myślę że wszystko co potrzebne zostało zawarte w odpowiedzi temat do zamknięcia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo