Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić w cenie do 2500 do oglądania filmów z internetu

master-007 23 Lut 2017 21:35 1416 23
  • #1 23 Lut 2017 21:35
    master-007
    Moderator - Komputery Serwis

Witam,
    Brat zamierza kupić telewizor i w związku z tym proszę Kolegów o pomoc w doborze TV, który będzie służył głównie do przeglądania stron internetowych i wyświetlania filmów z internetu.

Pytania ze standaryzacji wątków:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3x5m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Około 3,5÷4m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2 lub 3.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Może stać chociaż lepiej jakby wisiał.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Na wprost telewizora jednak nie będzie na niego padać.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Żaden.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Port USB, możliwość odbioru TV z internetu, w tym kanały transmitowane na żywo.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Internet WiFi lub LAN, w dłuższym okresie nie wykluczone podłączenie anteny naziemnej lub kablówki.
    10. Jakie urządzenia?
    Na chwilę obecną jedynie klawiatura i mysz przewodowa lub bezprzewodowa (bluetooth) oraz telefon udostępniający połączenie z internetem.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    5h.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    -
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Zdecydowanie tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie.
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    Maks. 42".
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Porównywalnie.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2400±100zł.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    Nie dotyczy.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    Rzadko.

0 23
  • #2 24 Lut 2017 00:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z bardzo dobrych modeli 4K i 100Hz masz tylko Philipsa 43PUS6501 za 2599 zł z kalibracją profesjonalną gratis.

Moderowany przez Mirek Z.:

Proszę wyjaśnić, co to jest za kalibracja, np. u klienta w domu? Kiedy gratis?
    Następne takie "nijakie" wpisy będę usuwał.

1
  • #3 24 Lut 2017 12:07
    ar2d2
    Poziom 10  

Jak masz opcję powieszenia to zdecydowania pomyśl nad czymś większym. Modele, które oferują naprawdę dobrą, jakość obrazu to: 50DS630 lub 50J6240.Oba są FHD na matrycach 120 Hz. Zagrają lepiej niż tanie budżetowe 4K nie mają może rozbudowanego SMARTA, ale z reguły jest wystarczający.

0
  • #5 24 Lut 2017 12:48
    ar2d2
    Poziom 10  

Napisane, że może wisieć, więc skoro można kupić większy i lepszy to lepiej się zastanowić nad czymś dobrym np.: 50 DS630.

Z jakiej racji ten model, z panelami Vestel-a, miałby być dobry, a szczególnie mało awaryjny? Po co w ogóle kolega pisuje w tym dziale, zaniżając jego poziom?

0
  • #6 24 Lut 2017 15:01
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Moim zdaniem na 4K nie ma sensu. W tym rozmiarze musiałbyś siedziec 1,5m od ekranu aby zauwazyc roznice 4K vs FHD.
    Zresztą nie ma żadnego dobrego modelu 4K w Twojej cenie. W praktyce same tanie IPSy.

Polecam zaawansowany model FHD czyli np. Sony KDL-43W808C - dostaniesz dobrą matrycę VA, dobry kontrast, Androida (nie jest stabilny jak skała ale do Twoich zastosowań idealny), zastosowany panel ma niski banding.
    Aktualnie idealnie za 2500pln z dostawą do domu:
    http://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-Sony+KDL-43W808C

ps. wiem ze to 43 cale zamiast 42 ale sprawdz całkowita szerokość TV - ten model ma dość wąską ramkę.

0
  • #7 24 Lut 2017 16:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na dłuższy okres tylko 4K i sam podziękujesz, że nie będziesz musiał znów wymieniać telewizora.

0
  • #8 24 Lut 2017 18:03
    master-007

Nie sądzę, ja telewizora nie mam i mieć nie zamierzam ale brat to inna sprawa ;)
    Tak w ramach uzupełnienia, telewizor powinien mieć również możliwość odtwarzania filmów z portali takich jak np. cda.pl, telewizjada.net i youtube a w związku z tym wymaga obsługi HTML5, Flash Playera i odpadają telewizory z systemem Tizen.

0
  • #10 24 Lut 2017 21:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 43PUS6501 ma Androida 6,0 , Kodi, MxPlayer.
    Masz też za 2999 zł Sony 43X8309 też z ANdroidem.

0
  • #11 25 Lut 2017 10:47
    master-007

Przejrzałem trochę informacji w sieci i wygląda na to, że ten polecany przez kolegę @Ludwik XVI jest całkiem OK, z tym, że Sony oferuje kilka podobnych modeli tej wielkości: 805C, 807C, 808C i 809C. Czy są między nimi jakieś istotne różnice?
    Pytanie wynika z faktu, że można znaleźć taniej np. Sony KDL-43W809C
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-43w809c.bhtml#opinie
    Oprócz tego przyglądałem się jeszcze Panasonic TX-40DX603E, ze względu na potrójny tuner, który jest chyba jedyną różnicą w porównaniu z TX-40DX600E. Zostaje tylko pytanie czy Firefox OS będzie sobie równie dobrze radził w zastosowaniach internetowych jak Sony, którego oprogramowanie dla wyżej wymienionych wersji można zaktualizować do Androida 6.0 Marshmallow.

0
  • #12 25 Lut 2017 11:29
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

master-007 napisał:
    Sony oferuje kilka podobnych modeli tej wielkości: 805C, 807C, 808C i 809C. Czy są między nimi jakieś istotne różnice?

Nie ma istotnych roznic z punktu widzenia jakosci obrazu. Tunery, ramka, zlacza - takie rzeczy.

Android jak go nie przeladujesz appkami ( malo ram i wolne procesory) bedzie ok .
    Panas ma szybki ale marny pod wzgledem funkcji smart.
    Z serii 6 Panasa na 2016 rok tylko DS630e jest wart uwagi.

0
  • #13 25 Lut 2017 12:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To są tylko modele fullhd.
    Technologia się kończy i wszystko idzie w kierunku 4K.
    Jesli chcesz już dziś oglądać - w tej samej cenie - Jakość rewelacyjnie lepszą , a za rok lub dwa w ogromnych ilościach - to kierunek masz tylko na UHD.
    Nie zobaczysz żadnych natywnych materiałów 4K.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3303089.html
    Tym bardziej że i Sony i Philips grają bardzo dobrze i mają już Androida 6,0.
    To ogromna przewaga nad Systemem Panasonica.

0
  • #14 25 Lut 2017 12:43
    master-007

Wybadałem różnice między modelami Sony z listy wyżej, może się komuś kiedyś przyda. Główna różnica, poza kolorem to częstotliwość Motionflow XR która wynosi:
    dla W805C - 800Hz
    dla W807C - 900Hz
    dla W808C - 1000Hz
    dla W809C - 1000Hz
    Pierwszy z wymienionych modeli nie ma podanej w specyfikacji obsługi HDCP, pozostałe mają HDCP 1.4. Wszystkie poza pierwszym mają Bluetooth ze wsparciem A2DP/AVRCP/HSP/HFP. Dodatkowo, model W808C ma specyfikacji podwójny tuner ale nie wiem czy to nie pomyłka bo na jednym z niemieckich for ktoś zgłaszał, że tego nie ma.

W kwestii podsumowania - rozumiem, że w zakładanym budżecie mając na uwadze powyższe, wybór Sony KDL-43W808C powinien być OK i nie powinno z nim być problemów zarówno przy wykorzystaniu go jako monitora do komputera jak i samodzielnie do przeglądania internetu oraz odtwarzania filmów z internetu?
    A jak jest z jego serwisem w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym?

1
  • #15 25 Lut 2017 12:48
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Serwis jak serwis. Podstawowe rzeczy wymienia, nie ma tu roznic pomiedzy producentami. No moze poza TCL ktory dopuszcza uzycie do naprawy czesci uzywanych.

Sony KDL-43W808C to bardzo dobry wybor w twoim zakresie cenowym. Ja polecam ten model.

1
  • #16 25 Lut 2017 13:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Będę na różnych spotkaniach w następnym tygodniu u producentów telewizorów.
    Będzie też spotkanie z prezesem TCL.
    Zapytam czy informacje które zamieszczasz są prawdziwe.
    Z mojej wiedzy wynika, że wszyscy producenci do serwisowanych telewizorów używają nowych części.

Raportowany fragment postu usunąłem. Proszę powstrzymać się od takich tekstów, grożących sankcjami na forum.

0
  • #17 25 Lut 2017 13:57
    Fallen89
    Poziom 10  

To może przed spotkaniem wejdź na stronę i zerknij na ten punkt:
    http://www.tcl.eu/pl/informacje-o-gwarancji

Prosimy pamietac, ze w ramach gwarancji firma TCL zastrzega sobie prawo (zgodnie ze swoim uznaniem) do wymiany czesci w wadliwych produktach na czesci nowe lub sprawdzone w fabryce.

Spory fragment postu nie na temat usunąłem. Pisz o wyborze telewizora (lub wcale).

0
  • #18 25 Lut 2017 13:58
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Jak będziesz rozmawial z TCL to zapytaj o zapis w ich karcie gwarancyjnej z 2016 roku:

,,Prosimy pamietac, ze w ramach gwarancji firma TCL zastrzega sobie prawo (zgodnie ze swoim uznaniem) do wymiany czesci w wadliwych produktach na czesci nowe lub sprawdzone w fabryce.''

Oprocz tego zapytaj kto ponosi koszty transportu uszkodzonego tv podczas gwarancji :

,,Gwarancja nie dotyczy:
    2. Kosztów transportu miedzy miejscem zamieszkania a miejscem naprawy oraz innych kosztów zwiazanych bezposrednio lub posrednio z tą gwarancja. '"

No i czy w tv TCL pojawiaja sie powidoki i wypalenia , np podczas ogladania TVN24?
    Raczej na pewno skoro tego typu wypalen nie obejmuje gwarancja :(

,3. Uszkodzen produktu spowodowanych zaniedbaniem, nieprawidlowym uzytkowaniem, w tym nieprzestrzeganiem zalecen uzytkowania, instalacji produktu do uzytku domowego niezgodnie z przeznaczeniem, zwlaszcza dotyczacych obslugi, wypalenia ekranu spowodowanego zbyt dlugim wyswietlaniem logo nadawcy telewizyjnego.''

Daj znac jak otrzymasz oficjalne odpowiedzi na te punkty. Duzo uzytkownikow ma to pewnie czeka.
    Z gory dziekuje i licze na Ciebie LOCOLOCO !

2
  • #19 25 Lut 2017 14:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zapytam - ale nigdzie nie napisane, że używane a to bardzo duża różnica !
    1. Ci którzy mieli naprawę, wysyłka na koszt serwisu.
    Ale dopytam szczegółowo.
    2. O powidokach na telewizorach LCD nie słyszałem od kilku lat - więc nie zapytam.
    3. Nikt się nie uskarżał więc też nie będę pytał.

0
  • #20 25 Lut 2017 16:44
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

LOCOLOCO napisał:
    Zapytam - ale nigdzie nie napisane, że używane

Zapytaj co oznacza ze "sprawdzone w fabryce" - jak to interpretują ?
    Inne firmy np. z branzy AGD rozumieją przez to częsci uzywane, zwrócone przez uzytkownikow (funkcjonuje tutaj tez termin "refurbished" czyli właśnie odnowione częsci uzywane.

LOCOLOCO napisał:
    O powidokach na telewizorach LCD nie słyszałem od kilku lat - więc nie zapytam

Skoro dają taki zapis w karcie gwarancyjnej to coś musi być na rzeczy. Zapytaj, ciekawe co odpowiedzą.
    Skoro nie ma takiego problemu, to skąd wyłączenie w gwarancji?

Ps. I usuń proszę ze swojego posta fragment, w którym straszysz mnie prawnikami.
    Jeśli chcesz aby inni traktowali Cię poważnie, to sam staraj sie zachowywać poważnie.
    Z góry dziękuję.

Usunąłem - na razie bez sankcji. Może nastąpi spokój w temacie? ;) Również bez pseudo-pomagaczy, piszących nie na temat.

0
  • #21 25 Lut 2017 17:25
    master-007

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, czy można wyświetlać ekran smartfona (Xperia T) na Sony KDL-43W808C, ewentualnie Philips 43PUS6401? Telefon jest jednoczenie hotspotem WiFi.
    Nie znalazłem w specyfikacjach wzmianki na temat Miracast/WiDi/AllShare Play/AirPlay aczkolwiek Sony obsługuje Wi-Fi Direct i kopię zawartości ekranu.

0
  • #22 25 Lut 2017 17:30
    Ludwik XVI
    Poziom 34  

Moje doświadczenia z Miracast etc sa rozne.
    Z zasady z tego nie korzystam ale raz probowałem zestroić Galaxy S5 z Philipsem 6561 i nie dalo rady. Po prostu nie działalo to poprawnie. Niby wszystko powinno smigac wg danych technicznych obu sprzetow.

Najlepiej przetestowac w sklepie przychodzac ze swoim telefonem czy tabletem.

0
  • #23 25 Lut 2017 17:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Fragment nie na temat - ponownie usuwam.

master 007 - i Sony i Philips daje radę przesyłać obraz smartfona w czasie rzeczywistym poprzez aplikację chromecast.

0
  • #24 25 Lut 2017 20:41
    master-007

Informacje zostały przekazane do zainteresowanego. Wszelkie pozostałe uwagi, o ile byłyby istotne proszę kierować do mnie poprzez PW. Dziękuję wszystkim uczestnikom dyskusji za zaangażowanie w temacie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo