Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon ACO Ins-Up: cisza w słuchawce do otworzenia drzwi

23 Lut 2017 21:53 2181 3
  • Poziom 8  
    Mieszkanie w kamienicy, jestem nowym właścicielem, ale chyba wcześniej działał. Po drodze był remont i teraz jest problem z odbiorem dźwięku w słuchawce.

Unifon to cyfrowy Ins-Up ACO.
    Otwieranie działa poprawnie, na zewnątrz słychać dźwięk z mieszkania. W mieszkaniu nie słychać tego, co ktoś mówi do domofonu przy wejściu... aż do momentu otworzenia drzwi dwoma przyciskami na raz. Przy jednym przycisku nie zauważyłem tego efektu, ale będę musiał jeszcze to potestować, choć oba otwierają te same drzwi. Nie chcę otwierać drzwi każdemu kto zadzwoni, bo nie słyszę co mówi aż nie otworzę drzwi i próbuję to jakoś rozgryźć.

Montaż unifonu jest 2 żyłowy, ale do L+ i L- wchodzą po 2 żyły z kabla 6 żyłowego. Dzwoniłem do zarządcy i twierdzi, że to wina unifonu. Ale skoro dźwięk z zewnątrz pojawia się po otwarciu drzwi, to chyba jest sprawny?

W niedzielę przywiozę multimetr i będę mógł sprawdzić czy te 4 żyły podłączone do unifonu są właściwe. Szukałem informacji jak to robić, ale nie jestem pewien - napięcie stałe, czy zmienne? Instalacja chyba jest cyfrowa, bo w ulotce ACO ten z 2 zaciskami jest określony jako cyfrowy (ACO_UNIFON...LOGOWE.pdf Download (1.63 MB) ) .
  • Specjalista Domofony
    Sprawdź jak to działa u sąsiadów, może tak samo jak u Ciebie.
    Napięcie na linii: stałe, ok. 8,7 V, jeżeli to system ACO.

"Dzwoniłem do zarządcy i twierdzi, że to wina unifonu." - porażająca ignorancja zarządcy. Wymagałbym od nich żeby to udowodnili.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Szkr napisał:
    Po drodze był remont i teraz jest problem z odbiorem dźwięku w słuchawce.

Temat stary tak bardzo jak domofony i remont jednocześnie.
    Proponuję potraktować przełącznik pod słuchawką jakimś środkiem czyszczącym typu spirytus (nie salicylowy!!!), Kontakt, czy też nawet popularny WD40.
    Niestety zastosowany tam przełącznik źle znosi nadmierne zapylenie które pojawia się przy okazji remontów.
  • Poziom 8  
    karl102 napisał:
    Proponuję potraktować przełącznik pod słuchawką jakimś środkiem czyszczącym typu spirytus (nie salicylowy!!!), Kontakt, czy też nawet popularny WD40.
    Niestety zastosowany tam przełącznik źle znosi nadmierne zapylenie które pojawia się przy okazji remontów.

To było to, dzięki. Nie sądziłem że odrobina kurzu może tak wpłynąć na unifon. Wystarczyło samo przedmuchanie, ale jak tylko wpadnie mi w ręce gdzieś WD40 to wyczyszczę go dokładniej.