Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa

Mac3k 24 Lut 2017 00:07 11166 5
  • Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa

Witam forumowiczów!

Chciałbym zaprezentować wam zbudowany przez siebie wzmacniacz gitarowy, który jest zrobiony na wzór wzmacniacza Soldano SLO, ale w wersji 50W.

Wzmacniacz powstał dla mojego kolegi. Jest to głowa ze stopniem mocy opartym na dwóch tetrodach strumieniowych 6L6GC pracujących w trybie push-pull. Na przedwzmacniacz składają się 2 lampy pracujące w stopniach wzmacniających, dwie lampy obsługujące pętlę efektów oraz inwerter - w sumie pięć podwójnych triod typu ECC83 (użyto 6n2p).

Transformatory nawinięte zostały na zamówienie. Główne uzwojenie transformatora sieciowego daje 360V-0-60V-360V. Pozostałe uzwojenia to 3.15-0-3.15V użyte do żarzenia lamp oraz pomocnicze uzwojenie 6,3V do obsługi systemu przełączającego.

Transformator wyjściowy dostosowany jest do pracy z parą wspomnianych tetrod i umożliwia przeniesienie 50W na kolumny o impedancji 4, 8 lub 16? (przełączane odczepy).

Chassis zostało pomalowane proszkowo na kolor biały, resztę elementów starałem się utrzymać w czarnym kolorze, przez co całość wygląda estetycznie.
    Na razie wzmacniacz nie ma drewnianej obudowy, bo nie było na to czasu, podobny problem z opisami potencjometrów.

Do dyspozycji mamy tu:
    Volume (lub crunch) kanału czystego, volume (gain) kanału overdrive, bas, mid, treb, master volume kanału czystego, master volume kanału overdrive, presence oraz depth.
    Za pomocą przełączników można wybrać pomiędzy kanałem overdrive/normal, będąc na normal można wybrać pomiędzy clean a crunch, oraz dostępna jest opcja bright/normal.

Sumaryczny koszt materiałów użytych w tym projekcie to około 1700 złotych.

Wrzucam też krótką próbkę kanału przesterowanego - nagrane niestety komórką. Na żywo wzmacniacz sprawia, że trzęsą się portki, a okna mają ochotę wyjść ze ścian. Przester jest potężny. Użyta w nagraniu kolumna to lutniczy wynalazek z dwoma Celestionami V30. Na kanale normal w trybie clean wzmacniacz faktycznie gra "czysto" i ciężko go przesterować nawet przy dużych głośnościach.

Pozdrawiam

Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa Soldano Super Lead Overdrive 50W Clone - głowa gitarowa

Fajne!
  • #2 25 Lut 2017 20:51
    Tremolo
    Poziom 43  

<3 Bardzo ładny grejniczek :) Kablowanie wygląda nieźle, Delikatnie przewody za krótkie, ale to znowuż przydźwięki mniejsze. Kablowanie jest we własnym zakresie czy sugerowałeś się oryginałem? Ta kostka elektryczna wygląda bardzo ciekawie. Co stoi obok tego Soldano?

• #3 25 Lut 2017 23:51
    Mac3k
    Poziom 20  

Cześć :)

Sugerowałem się podobnym projektem kolegi z innego forum - ale u mnie kabelki jednak troszkę dłuższe :) starałem się każdy docinać na wymiar żeby po spięciu była możliwość jako takiego uniesienia płytki celem polutowania kabli z drugiej strony i udało się to spełnić.
    Kostka elektryczna cóż, uznałem że to będzie lepsze niż skręcanie kilku przewodów w wielki kłęb taśmy izolacyjnej i jestem jak najbardziej zadowolony z tego rozwiązania.

Koło soldano stoi mój piecyk który zrobiłem jakieś dwa lata temu, połączenie czystego kanału z własnym korektorem ala fender z kanałem RED z Mesy Dual Rectifier, no i z dołożonymi (zbędnymi) bajerami :) Też brzmi rasowo ale było robione w montażu przestrzennym z użyciem płyki eyelet - w środku są kilometry kabli aź dziw że to nie gwiżdże :) Zrobiłem im razem zdjęcie żeby pokazać "wzrost jakości" produktu z czasem. Na niektórych rzeczach nie warto oszczędzać.

Teraz powstaje jeszcze 5W maleństwo, ale okazało się że transformator ze wzmacniacza który zrobiłem w gimnazjum jednak nie działa.

• #4 26 Lut 2017 01:41
    Tremolo
    Poziom 43  

Mnie interesowało stworzenie pieca gitarowego w oparciu o montaż na szynie :) moduły z lampą, z żarzeniem itp. W szafce elektrycznej. Przekaźniki do zmiany kanałów i coś ala pseudomidi. Ale jak na codzień zajmuje się montażem elektrycznym skrzynek pośredniczących, kablowaniem od milimetra to mi się odechciało. W zasadzie spasowałem na Marshallu 10 lat temu. Gdzieś ten Marshall się walał po allegro (przeróbka po kimś).

• #5 27 Lut 2017 23:18
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

A kiedy przyjdzie czas na obudowę i opisy?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME