Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LP3065 - rozdzielczość - Nie potrafię wyciągnąć pełnej rozdzielczości

24 Lut 2017 08:57 1266 10
  • Poziom 8  
    Hej,

monitor: HP LP 3065
    grafika: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
    windows: 7

sterowniki: karty, monitora - zainstalowane

kupiłem duży monitor do pracy z filmem i nie potrafię osiągnąć jego pełnej rozdzielczości 2560 x 1600. Monitor posiada jedynie 3x DVI.
    Próbowałem podłączać:
    - DVI - DVI (brak obrazu),
    - DVI - DVI + przejściówka DisplayPort - rozdzielczość 1200x800
    - DVI - HDMI - rozdzielczość 1200x800

Wszystkie kable DVI są pasywne.

Wyczytałem na zagranicznych forach, że rozwiązaniem może być konwerter DVI aktywne do DisplayPort z dodatkowym zasilaniem USB:
    BIZLINK DISPLAYPORT DVI-D DUAL LINK USB AKTYWNY

Moderowany przez RADU23:

Link do aukcji usunąłem, pozostawiając nazwę produktu.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Mam pytanie:
    - czy to ma prawo działać? bo konwerter tani nie jest na próby ;)
    - wg. opisu osiąga rozdzielczość 1920x1080, co dalej nie jest tym czego oczekuję, aczkolwiek lepiej niż to co mam.

Czy mieliście podobny problem? Wie ktoś, jak go rozwiązać?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Czy monitor i karta mają Dual Link DVI-D?
    Znajomy kupił kiedyś monitor 3D 120Hz i bez Dual Link DVI-D nie chciało mu działać 3D (dwa pół obrazy po 60Hz każdy).
    Dual Link DVI różniło się od Single Link DVI tym, że był znacznie grubszy kabel.
  • Spec od monitorów
    Tutaj testowano te kartę z róznymi monitorami
    Link

Cytat:
    DirectX\OpenGL\Shader Model
    12,1\4,5\5,0
    1 x DVI-D, 1 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort

... GeForce GTX 1050 Ti is best suited for resolutions up to and including 1920x1080.

Drivery z Link
    Nvidia GeForce 368.81 WHQL;
    Nvidia 378.66 Link
    Nvidia GeForce 372.70 WHQL dla modelu GTX 1060 3 GB.

• Poziom 8  
    Dzięki za odpowiedzi.

Tak, kable to dual link d.

Zainstalowałem sterowniki ze strony, którą podałeś + nawet zaktualizowałem windows do 10, by zobaczyć, czy jest jakaś różnica - nic. Dalej pracuję na rozdzielczości 1200x800px.

HP LP3065 - rozdzielczość - Nie potrafię wyciągnąć pełnej rozdzielczości
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    with 30" HP LP3065 displays, but we are having a problem with the resolution.
    If your monitor is connected using the DVI-D port then you are locked into using native resolutions.
    These displays are native 2560 x 1600 and 1200 x 800, there are no other native resolution options.

* If you connect using the D-sub port, VGA port, or however you prefer to call the thing, you can change your resolution to a lot of different settings.

p.s

Zczytaj (Display Data Control) DDC monitora się przekonasz
    np. Link
  • Poziom 8  
    lisek, dziękuję za pomoc ale nic nie działa.
    Pod EIZO wykrywa natywną 1920 i jest ok (kabel HDMI-DVI) ten dziadowski hp dalej dramat.

Support ma w dupie, na zagranicznych forach żadnego rozwiązania. Jak żyć? Jak wyświetlać 2k?
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy rozwiazales już problem, ale wlasnie trafilem na to forum, bo mam taki sam monitor i taki sam problem - karta nvidia quadro 4000 i druga fx3800. Długo grzebałem i na dzisiaj wiem tyle, że to jest problem sprzętowy (sygnałowy), a nie softowy, wiec sterowniki, czy nowszy system nic nie pomogą.

Przejsciowkę, którą wymieniłeś polecają na zagranicznych forach do 2560x1600 - właśnie chcę taką kupić na allegro (koszt ok 130zl, oryginał hp 600pln - aż się inwektywy cisną na usta). Jest podobna przejściówka z firmy delock, również z zasilaniem po usb. Jeżeli chodzi o parametry 1920x1200 to z tego co widziałem piszą tak wszyscy producenci i tym bym się nie sugerował do końca skoro na forach piszą, że działa.

Dam znać, jak uda mi się odpalić monitor na Q4000, jeżeli kogoś to interesuje :). PS ten problem nie dotyczy wszystkich kart graficznych - robiłem testy na innym, dużo słabszym sprzęcie i monitor zadziałał na 2k.
  • Poziom 11  
    W ramach zakończenia z mojej strony... Po wielu, wielu testach i zainwestowaniu paru stówek w różnego rodzaju karty graficzne i kable oraz przejściówki stwierdzam co następuje:

Kable DVI się uszkadzają! co ciekawe miałem takiego pecha, że mając w domu dwa używane kable DVI dual link (1,8 i 3 m) oba były uszkodzone co w efekcie zupełnie wyprowadziło mnie w "las", bo nie spodziewałem się, że owe kable mogą nie działać. W związku z czym najpierw pomyślałem, że mam uszkodzoną kartę graficzną, załatwiłem nową - ten sam efekt (monitor wykluczyłem, bo był sprawdzany na innym sprzęcie, tam gdzie go kupiłem i działał). Kolejny test to zakup natywnej, a później aktywnej przejściówki displayport-DVI - dalej nic.... wtedy się załamałem.... pomyślałem, że ostatnią szansą zanim wywalę ten komputer i monitor przez okno będzie spróbowanie jeszcze zupełnie nowego kabla DVI..... i udało się, zadziałało!

Wnioski:
    1. jeżeli chcesz używać monitora z rozdzielczością 2560x1600 lub 2560x1440, który ma tylko wejścia DVI to możesz to zrobić, ale na porządnym kablu DVI DL do DVI DL (najlepiej podwójnie ekranowany z ferytem) - kupiłem w saturnie, ale drogo tam mają - Hama
    2. zastosowanie adapterów z DisplayPort na DVI DL jest możliwe przy zastosowaniu adaptera, ale tylko aktywnego (pisałem o tym wcześniej) - również zadziałało, ale na dobrym kablu DVI!
    3. na natywnym adapterze DisplayPorty-DVI DL max jaki wyciągnąłem to było FullHD (test na nowym kablu DVI)
    4. na koniec najważniejszy wniosek - kable DVI DualLink się uszkadzają! więc jeżeli masz problemy z obrazem, jak brak ostrości, pasy na ekranie, zła kolorystyka lub zupełny brak obrazu to zacznij od zakupu nowego, porządnego, ekranowanego kabla DVI!

Pozdrawiam
    Greg
  • Poziom 9  
    Panowie a można prosić trochę dodatkowych (niekoniecznie technicznych) info o tym monitorze? Szukam dla siebie czegoś dużego do grafiki. Do koloru mam NEC 2690WUXi, HP 3065 byłby do dużych wymiarowo prac (zastąpiłby mój drugi monitor HP 24" - "paletkowy").
    Gdzie kupowaliście? Z oferty Amso za +-880zł? Te są sprzedawane bez podstawki, co sugeruje wcześniejsze zastosowanie jako wyświetlacze reklamowych = duże przebiegi.
    Karty graficznie - praktycznie nie mam ;) Tzn. jest Radeon X600 i "wbudowana" grafika z I5 2500K - Intel HD 3000. Na szybko wyczytałem, że Intel może wypuścić 2500x1600 ale tylko przed DP. Jaką tanią kartę polecacie do obsługi HP LP 3065? Nie gram.
  • Poziom 11  
    U mnie skończyło się to tak, że wymieniłem tego HP3065 na Eizo sx3031w - wszystko załatwiałem osobiście w Amso w Krakowie. Udało mi się trafić na EiZO z przebiegiem 12tys godzin - średnio żyją do 50tys godzin. Jeżeli chcesz kupić używany monitor to przez Internet na paragon(chroni Cię ustawa konsumencka - gwarancja zwrotu), ale lepiej odbierasz i testujesz na miejscu - mi wszystkie HP, które wymieniali (4szt) miały spore wady matrycy, poza tym HP nie ma w ogóle opcji regulacji, kalibracji w porównaniu do Eizo. Inna kwestia, że Eizo to inna technologia podświetlania matrycy i masz na biurku spory piecyk, ale coś za coś. Poszedłem więc w stronę EiZO i tez chyba dopiero trzeci był ok - teraz wyobraź sobie siedmiokrotny proces wymiany kurierem :) - czas i nerwy. Nie ma co wierzyć opisom na aukcjach, że przechodzony monitor, zwłaszcza poleasingowy, jest bez wad. Ciężko te monitory spotkać z podstawkami, dlatego uchwyt dokupiłem osobno - na uchwyty do takich monitorów trzeba również zwrócić uwagę, bo musi być taki który utrzyma min 15kg - monitor waży ok 14kg.

Jeżeli chodzi o karty graficzne do zastosowań CAD to takie minimum to chyba nvidia 600 - kupisz już za 60zł, coś lepszego to np fx3800 za 199zł
  • Poziom 9  
    Dzięki :)
    Zadzwoniłem i dobrze nie jest. Niestety duże monitory są dostępne przede wszystkim w Krakowie. W Warszawie nic nie ma w sklepie na stanie i raczej nie będzie. Tak więc wysyłka albo wycieczka.
    Eizo sx3031w zebrał cięgi na forum mva od speców - trochę się do niego uprzedziłem, ale jak widać niesłusznie. Tak czy siak chodzi o wielkość pola roboczego a niekoniecznie o kolor - chcę mieć możliwość dużego powiększenia tekstu przy jednoczesnej widoczności całego dokumentu B5/A4 - klasyczna praca z tekstem/książkami.
    Porównywałeś może funkcjonalność w codziennej pracy monitorów 30" 2560x1600 z 27" 4K 3840x2160? Licytowałem wczoraj (bez przekonania) takie LG 4K - poszło za 1250zł. Obawiam się, że rozdzielczość może być zbyt duża do wygodnej pracy?

Uchwyt na ścianę z wysięgnikiem?

Licytuję też monitor Samsunga 2560 x1600 na ebayu - niestety bez gwarancji. Wrzuciłem właśnie jego nazwę (305T) na YT i okazuje się, że cierpi na gorączkę - przegrzewa się i puszczają luty. Ludzie "pieką" jego płyty główne, wycinają dziury w obudowie i dodają radiatory i wiatraczki.